Curasao Wolkbreuk zorgt voor overlast IN HET NIEUWS 3 Nieuwe poging tot vorming regering België BRUSSEL - De Franstalige liberalen mogen nagaan of het vormen van een Belgische regering mogelijk is. De koning benoemde gisteren de leider van de partij (MR) Char les Michel tot informateur. Het gaat om de tweede verkennings opdracht. De eerste ging naar de verkie zingswinnaar Bart De Wever van de Nieuw-Vlaamse Alliantie (N-VA). Hij gooide woensdag de handdoek in de ring na een nee van de Franstalige christendemo craten (CDH). De aanstelling van Michel kan duiden op twee moge lijke opties. Enerzijds zou er als nog een centrumrechtse regering kunnen komen met aan Vlaamse zijde de N-VA, de christendemo craten (CD&V) en mogelijk de li beralen en aan Franstalige zijde de MR. In België wordt dit de ka mikaze-coalitie genoemd, omdat de MR dan als enige Franstalige partij alle Franstalige ministers zou moeten leveren. Een Bel gische regering heeft evenveel Vlaamse als Franstalige ministers. Ook ondervindt de MR in het Waalse parlement veel tegen stand en dat bedreigt de stabili teit van de federale regering. An derzijds kan Michel ook een klas sieke regering met christendemo craten, liberalen en sociaaldemo craten aan beide zijden onderzoe ken. Dan staat de N-VA weer bui tenspel. Het klimaat De speelstijl De sterspelers De fans MARGRATEN/ECHT - Hevige regen buien hebben in delen van Zuid en Midden-Limburg vrijdaga vond voor veel wateroverlast ge zorgd. Onder meer in Echt liepen wegen onder water, in Susteren moest een ondergelopen tunnel worden afgesloten. De brandweer rukte daar naar eigen zeggen uit voor zo'n 30 meldingen na een wolkbreuk. In Beek werden stra ten afgezet omdat doorrijden niet meer mogelijk was. Op enkele plaatsen rukte de brandweer uit wegens stormschade. Verder meldde de brandweer ondergelo pen kelders en straten die blank stonden in onder meer Geulle, Elsloo, Geleen en Born. Ga naar Kras.nl/curacao of bel 0900-9697,5cPm Costa Rica De soms verzengende hitte in Brazilië is in het voor deel van de Zuid-Amerika nen. Ze zijn immers aan de hoge temperaturen gewend. Morgen zal Oranje voor het eerst echt aan den lijve ondervinden hoe heet het kan zijn. Tegen Mexico wordt in Fortale- za gespeeld, waar het rond de 33 graden is. In de Volkskrant legde in spanningsfysioloog Rick Cost deze week echter uit dat er geen enkel wetenschappelijk bewijs is dat Eu ropese landen minder goed zou den presteren door de hitte. Uitdro ging, ja daardoor neemt de coördi natie af, maar als je genoeg drinkt, hoeft dat geen probleem te zijn. Daar komt bij dat het Nederlands elftal opvallend fit is; vooral in het laatste deel van de eerste drie duels was Oranje duidelijk frisser dan de tegenstander. Met name de 'kleinere' La tijns-Amerikaanse landen laten goed verzorgd en soms zelfs swingend voetbal zien: Costa Rica, Colombia, Mexico. Die tik je niet zomaar weg. Maar dat doet dit Nederlands elftal dan ook niet, tikken. Er is al veel over ge zegd de afgelopen weken: Oranje speelt niet meer volgens de Hol landse school, maar heeft een nieuw soort totaalvoetbal neerge zet. Verdedigen, counteren en sco ren. De term 'poldercatenaccio' wordt al gebezigd. Tegen een tik- kietakkie-land als Spanje pakte dat uitstekend uit. Maar ook de Chile- nen - die een enigszins vergelijkba re stijl hebben als de hierboven ge noemde landen - liepen in het Ne derlandse mes en verloren tamelijk kansloos. Met die tactiek halen we in elk geval de halve finale. Stoomt Oranje door naar de halve finale én finale, dan zijn (volgens de latinorou te-theorie) Argentinië en Brazilië de tegenstander, oftewel: Messi en Neymar. De eerste is volgens velen de beste voetballer ter wereld, de tweede kan dat worden. Beiden zijn nog niet tot volle wasdom ge komen dit WK, maar maakten wel elk al vier doelpunten. Dat worden er nog wel meer. Verdedigend ma ken Brazilië en Argentinië echter een matige indruk. Dus laat Messi en Neymar maar scoren. Als Oran je effectief blijft counteren, vliegen er aan de andere kant vanzelf meer treffers in. Bovendien, best aardig die Messi en Neymar, maar Rob ben wordt door de kenners be stempeld als de beste speler van het WK tot nu toe. En dan moet Van Persie nog loskomen. Met tienduizenden zitten ze op de tribunes, de fa natieke fans van de La tijns-Amerikaanse landen. Daar moet het Oranjelegioen het qua omvang flink tegen afleggen. Maar de Nederlanders zijn wel nadrukke lijk aanwezig, al dan niet met india nentooi of kapiteinspet. Ondertus sen groeit in Nederland het geloof in Oranje, vooral bij de gewone fans. 'De kenners' mogen dan kri tisch zijn over de speelstijl, de man in de straat heeft daar veel minder moeite mee. Liever winnen met re sultaatvoetbal, dan verliezen door vast te houden aan de Hollandse school. Die steun van het volk - en de lof voor Van Gaal - moet ook bij de Oranjespelers zijn doorgedron gen. Jarenlang riepen we 'Aanval- luh!', dat kan best even vervangen worden door 'Counteruh!' Bij Kras zijn uiteraard de vliegreis, het hotel, de transfers én de reisleiding inbegrepen! Flamingo Park Diving*** Kleinschalig eco-resort in het westen Rustige en groene ligging bij een natuurgebied Zwembad, jacuzzi en gratis wifi Klantbeoordeling 8,5 Zie: Kras.nl/25330 Hotel't Klooster*** Kleinschalig stadshotel in Willemstad Comfortabele en moderne kamers Klein zwembad, restaurant en gratis wifi Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/25594 Chogogo Resort**** Populair resort nabij het strand van Jan Thiel Compleet ingerichte appartementen Zwembad, restaurant en twee hottubs Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/25302 9 dagen v.a. 9 dagen v.a. 9 dagen v.a. Prijzérvper persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. ZATERDAG 28 JUNI 2014

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3