34 MENINGEN Cor de Jonge brieven Ziekenhuizen Medische BV's Toxisch Verdachte Grensarbeiders NVWA Reactorvaten De provincie gaat een laatste po ging financieren om in kaart te brengen hoe de ziekenhuizen ZorgSaam Terneuzen en Admi raal De Ruyter Walcheren tot se rieuze samenwerking kunnen ko men. Er zijn blijkbaar obstakels die verdere uitbreiding van de huidige samenwerking blokke ren. De provincie heeft een lijst met daarop mensen met enorme maat schappelijke verdiensten. Eén van hen zal de klus moeten klaren. Er is voor dit onderzoek 75.000 euro uitgetrokken. In december moet de klus geklaard zijn. Als er iedere week een vergadering zou kun nen zijn met de betrokken zieken huisdirecties, dan is daar 5000 eu ro per keer mee gemoeid. Het klusje kost met andere woorden 1000 euro per werkdag. Er leven door de voorgestelde con structie van aanpak minstens 2 onopgeloste vragen. Zou de pro vincie zich realiserendat met de ingeslagen weg serieuze zieken huisdirecties worden overruled? Is het rechtvaardig om 75000 euro gemeenschapsgeld uit te trekken voor een opdracht, waarbij het er op neer komt om mensen, die nee zeiden, ervan te overtuigen, dat ze ja bedoelden? Overigens zou het verbazingwek kend zijn, als één van de zwaarge wichten van het namenlijstje geen respect zou kunnen opbren gen voor meningen van zieken huisdirecties door zo'n achterklap opdracht te accepteren. 2030 In 2030 zijn er in Nederland ruim 7 miljoen chronische zieken. Ge lukkig heeft dit kabinet de partici patiemaatschappij bedacht. Elke werknemer moet tot minimaal zijn/haar 67 jaar deelnemen aan het arbeidsproces. Na die tijd mo gen ze deelnemen aan het "vrij willig" verzorgen van vrienden, buren en familie. Ploumen verzorgt de verdwijning van een half miljard euro in Afri ka, er moet nog militaire onder steuning verleend worden in Azië voor de zoveelste keer. Europa wil nog meer geld, want Albanië en Oekraïne moeten deel gaan uitma ken van onze verheerlijkte Euro pese samenleving. Helaas gaat dit ten koste van onze ouderen, gezondheidszorg en pen sioenen, maar dat zal de politici een zorg wezen, zij kunnen met hun inkomen van boven de €100.000 per jaar gemakkelijk voor zichzelf en hun naasten zor gen. De maatschappen in algemene ziekenhuizen, groepen van onaf hankelijk werkende specialisten niet in loondienst, bestaan al vele jaren. Commerciële bedrijven zon der bedrijfsrisico of eigen investe ring. Ondanks gratis bedrijfsmid delen en huisvesting wel alle fisca le ondernemersvoordelen. Deze systeemfout belemmert vol gens medische hoogleraren inno vatie en samenwerking. Oorzaak van vele conflicten, medische mis sers, hoge kosten en de onder gang van enkele ziekenhuizen. Goed voor eigen monopolieposi tie, belastingvermijding maar schadelijk voor kwaliteit en voor al concurrentie vervalsend. Net als in de VS, nu hier ook onbetaal bare commerciële medische zorg? Zorgverzekeraars die de beste dok ters goed kennen, zijn vaak vereni gingen met ledenraden als hoog ste orgaan. Zij moeten in het be lang van hun leden (premiebeta lers) meer tegenwicht vormen om foute commerciële zorgsyste men in onze algemene ziekenhui zen te voorkomen. In algemene ziekenhuizen medewerkers in loondienst, medische BV's alleen in privéklinieken. Het provinciebestuur van Zee land krijgt haar gemaakte vergis singen of fouten, door kennisge brek omtrent de Westerschelde, retour van de overheid in den Haag. Gedurende een halve eeuw, tot ongeveer 2000, werd industri eel afvalwater met kankerverwek kende toxische stoffen, uit Neder land en België, geloosd op de Wes terschelde. Het is simpel gedacht dat de toxische stoffen naar de Noordzee gaan. Echter zij komen terecht als sediment op de oevers. Het is onverstandig deze oevers te gebruiken voor ontpoldering van wege het gevaar van de import van genoemde toxische stoffen in de nieuwe natuurgebieden Hedwigepolder en Perkpolder. Het blijkt nu, dat het provincie be stuur niet handelt in het belang van haar inwoners maar in het be lang van financieel gewin. De krant zat dubbelgevouwen in de brievenbus, ik zag alleen de fo- to...die ken ik dat is Allan de voet baltrainer van mijn kleinzoons. Die vriendelijke man die zijn pu pillen, naast voetballen, ook leert dat je moet groeten, een hand moet geven, met twee woorden sprekennetjes dank u wel en als tublieft moet zeggen. Kortom hoe je je hoort te gedragen. Toen sloeg ik de krant open en las met toenemende verbijstering het artikel over het gedrag van po litie en bewakers op zóek naar een verdachte van een 'eenvoudi ge mishandeling'. Dan denk ik, als leek, dat is observeren en in dien nodig met 2 agenten aanspre ken. Eventueel buiten de drukte begeleidenmaar met 6 man en ook nog niet zeker zijn van je zaak! Daarmee is die eenvoudige mishandeling wel gelijk opgelost natuurlijk. Maar het allerergste is nog de arro gantie van diegenen (die het al leen met z'n zessen durven) te zeggen 'dat hij maar blij moest zijn met een gratis ritje in een po- litiebusje'. Te dom voor woorden. Ze zouden nog veel van hun arres tant kunnen leren. Wat ik dan weer wél begrijp is dat ze Allan duidelijk hoorden spreken. Dat is op het voetbalveld ook zo. Reuze handig voor groot ouders je weet altijd op welk veld ze spelen. Ruim 30 jaar geleden heb ik een samenvatting gemaakt van de grensarbeiders problematiek. Na in 2012 nog een onderzoek te heb ben gedaan, is gebleken dat een groot aantal problemen van toen, nog steeds actueel zijn. Inmiddels zijn er een groot aantal websites en organisaties die zich bezig hou den om de grensarbeider te infor meren. Maar het oplossen van pro blemen blijft grotendeels achter wege. Na gesprekken die ik heb gehad met vele politici, is de con clusie dat deze problematiek poli tiek opgelost dient te worden. Echter bij de vele verkiezingen die inmiddels zijn gepasseerd, heb ik nog in geen enkel verkie zingsprogramma het bestrijden van deze problematiek aangetrof fen. Nu ben ik blij dat de Benelux- landen, België, Nederland en Luxemburg het secretariaat-gene raal Benelux de opdracht hebben gegeven om een onderzoek in te stellen. Hopelijk om naar de be vindingen bilateraal een beleid op te zetten dat eindelijk de proble men bij grensarbeid gaat oplos sen. Het is een feit dat juist in de ze tijd de globalisering van grens arbeid toe neemt. Uitstekend dat de Zeeuwse media de hetze van de NVWA tegen landbouwer Van Iwaarden kri tisch blijven volgen. De berichten wijzen er op dat hij gewoon een doorsnee landbouwer is en dat de NVWA 'zoekt' en bang is voor ge zichtsverlies. Wie zoekt zal altijd wel een kleinigheidje vinden, maar nuchtere mensen weten dat in de praktijk nu eenmaal niet al les voor honderd procent 'volgens het boekje' verloopt. De achter grond? Vermoedelijk scoringsdrift bij de NVWA die het grote (stede lijke) publiek, dat überhaupt nega tief denkt over (vee)boeren, tevre den wil stellen. Ik wil Van Iwaarden oproepen zich niet murw te laten maken door de dwergen van de NVWA. Want dat is wat zij feitelijk wil len. Ik wil ook zoveel mogelijk mensen in de omgeving van Van Iwaarden oproepen deze man en zijn gezin merkbaar te blijven steunen. Wat een krachtig stuk verdedi ging zeg, dat de reactorvaten van Doel destijd wel bij RDM ge maakt zijn maar uit een ander soort legering bestaan.(PZC 25-06-14) De reactorvaten van de reactoren in Petten en Borssele zijn echter identiek en bestaan uit hetzelfde staal. De Pettense reactor wordt geslo ten vanwege groeiende scheurvor ming die inmiddels tientallen ja ren na constatering geen haar scheurtjes meer genoemd kun nen worden. Het is ongelooflijk dat de Raad van State akkoord is gegaan met het verstoken van plutonium in de versleten en vervolgens ge- pimpte bouwval Borssele. Een verzekering tegen stralingson gevallen bestaat niet dus het toe nemende risico is voor de Zeeuw en zelf. Men brengt u in gevaar. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Frans Courtin Kievitstraat 2, 4561KK Hulst A.de Waele H.Dunantstraat 20, Koewacht H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg L J. Bensink Burg. Gerritsenstraat 20, 1411CB Breskens. Joke van Kerkvoort Van Swietenstraat 18, 4535 BC Terneuzen Wim ten Hoor Westkade 82 Sas van Gent Jan Zwemer Bisschopstraat 4, 4353 BP, Serooskerke E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34