Johnny Beerens signeert watertoren met selfie 80% Verbouwingsuitverkooi IAÜI!WJILBHMing?ïIHi:hlM Badkameruitverkoop.nl benieuwd naar de verbouwde Zeevaartschool? WALCHEREN 31 El Combo presenteert videoclip Nergens goedkoper!!? BOULEVARD BANKERT 156 T 088.- 33 88 42 orgboulevaart.nl Oostperkweg in gebruik genomen De vernieuwde Oostperk weg is gistermiddag openge steld voor het verkeer. Deze weg vormt na de aanleg van de N6i een belangrijk onder deel van de nieuwe stadsen- tree en moest daarom wor den aangepast. Een deel van de 'oude' weg is verlegd. In maart 2014 werd begonnen met de aan leg van deze nieuwe ontslui- tingsweg. Gids leidt bezoekers rond in Rammekens Een gids van Staatsbosbe heer leidt bezoekers zondag door Fort Rammekens, inclu sief het bos- en krekenge- bied. Daarbij komt de ge schiedenis aan bod van dit oudste zeefort van West- Europa. De rondleiding start om 14.00 uur. Deelname kost 5 euro; kinderen half geld. Viering rond expo Zeeuws Museum In het Zeeuws Museum is zondag een religieuze vie ring rond de tentoonstelling Tasten in het duister'. Ds. Leuny de Kam van de Doopsgezinde Kerk brengt het thema tot leven in woord, beeld en muziek. Aansluitend bezoek aan de tentoonstelling. Aanvang 10 uur. Tevoren aanmelden is gewenst. De selfie maakt onderdeel uit van de onderste druppel. In de oude versie had hij zichzelf geportret teerd met een bus verf in de hand. In de nieuwe versie heeft hij grijzer haar en een vis in zijn rechterhand. In zijn linkerhand heeft hij een borstel die vol zit met rode verf, een kleur die in Le vensbron verder niet voorkomt. De nieuwe signatuur is niet al leen een artistiek grapje dat laat zien dat ook hij bijna twintig jaar ouder is, de Breskense kunstenaar laat met het nieuwe zelfportret zien dat hij Levensbron niet sim pel heeft gerenoveerd, maar totaal opnieuw heeft geschilderd. Het rood in de borstel op het zelf portret staat symbool voor 'de pas sie en toewijding waarmee' Bee rens werkt. Ook verwijst het naar de kleur van bloed. Want de drup pels uit 'de barst' in de waterto ren beelden veel meer uit dan een lekkende watertoren. „De vorm van de barst en de druppels zijn geënt op het wondteken in de borst van de gekruisigde Chris tus, zoals dat eeuwenlang in de schilderkunst is afgebeeld." De grote wond in het 'stoere lichaam van de toren' staat voor Beerens ook symbool 'voor de kwetsbaarheid van alles en ieder een'. De associatie met tranen is gauw gelegd als mensen het wondteken en de transparante druppels zien, verklaart Beerens. Maar Levensbron verwijst vooral naar water als bron van alle leven. „Druppels vloeien samen via een stroompje tot een brede rivier die uitmondt in een grote oceaan. Symbool voor de kringloop van het water en van het leven." VLISSINGEN - De Nederlandstalige rock- en popband El Combo pre senteert vanavond, zaterdag, de vi deoclip van haar nieuwe single ge titeld Jenever. Dat gebeurt in café De Concur rent in Vlissingen. Het optreden begint om 23.00 uur. El Combo speelt twee sets eigen hits en nog een set covers. In september komt het vierde al bum van de groep uit. Kom langs tijdens de operi middag op zaterdag 5 juli van 13.00 tot 16.30 uur en ontdek de nieuwe Zorgboulevaart in Vlissingen! Kortingen tot Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad. Huppe, Jado, Vola. Sphinx. Villeroy Boch, Duscholux, Sanijura. Hoesnh, Dansani. Dorenbracht. Hans Grohe en andere topmerken. Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc. ZATERDAG 28 JUNI 2014 MIDDELBURG RITTHEM www.fortrammekens.nl MIDDELBURG door René Hoonhorst OOSTBURC - Met het schilderen van een zelfportret voltooide John ny Beerens deze week de opknap beurt van zijn Levensbron: het kunstwerk op de Oostburgse wa tertoren, dat in de volksmond faam geniet als 'De Druppels'. Johnny Beerens legt de laatste hand aan het zelfportret op zijn kunstwerk Levensbron, foto Peter Nicolai Kom eens kijken in onze showroom (7 dagen per week van 11.00 -18.00 uur) Riethil 20, 4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31