Automobilist laat spoor van vernieling achter Schouwen woest op commissaris Modderfeest in Hoogerzael 2&3 JULI 30 WALCHEREN Vlijt en Volharding krijgt nul op rekest Markten kunst en ambachten in Koudekerke Verdachte van moord Sas van Gent is volgens het Openbaar Ministerie 'extreem geschaad door aanhouding en publiciteit'. driekleur Challenger Zeeland Kort na middernacht kreeg de po litie de melding dat een auto aan de Patijnweg vermoedelijk tegen meerdere auto's was aangereden en luid toeterend door de straat reed. Agenten traceerden de auto op de Buys Ballotstraat. Bij het zien van de politie ging de automobilist er met hoge snelheid vandoor. Daar bij negeerde hij de verkeersregels en reed door rood. Kort daar voor was de man ver moedelijk ook tegen een pui van een bakkerij aan de Lewestraat ge reden. De achtervolging eindigde bij het politiebureau aan de Val- ckeslotlaan in Goes. Daar stapte de man uit en trapte een aantal ruiten van het bureau in. In het kantoor werd hij ingere kend. Hij bleek onder invloed van drugs. In zijn auto werden gebrui- kershoeveelheden heroïne aange troffen. De man, die "reed in een blauwe auto, wordt er van verdacht dat hij zowel in het centrum van Goes als in de omgeving van Kloe tinge tegen meerdere auto's is ge botst. Getuigen en mensen die denken dat hun auto is beschadigd door deze automobilist worden ver zocht contact op te nemen met de politie via 0900 8844. MIDDELBURG - Een Terneuzenaar moet een flinke vergoeding krij gen van de Staat, aldus de Middel burgse rechtbank, omdat hij her kenbaar is gefilmd en gefotogra feerd toen hij zomer 2013 werd ge arresteerd. De rechtbank stelt het bedrag vast op 840 euro voor de twee da gen die hij in de cel zat. Dat is vier maal het standaardtarief. Het Openbaar Ministerie had om een veel hogere vergoeding gevraagd, 2500 euro per dag. En zijn raads man Mark Dunsbergen ging daar nog eens dik overheen. Hij wijst erop dat de Terneuze naar onterecht is aangehouden op verdenking van moord op een in woner van Sas van Gent. „Na twee dagen liet het OM hem gaan omdat eer geen bewijs was." Maar het kwaad was volgens de advo caat toen al geschiet. Verslagge vers van de website HVZeeland.nl waren aanwezig bij de aanhou ding van de man door een arresta tieteam. Ze publiceerden op hun site foto's en een film van het af voeren van de Terneuzenaar. Hij droeg toen een masker, opgezet door een lid van het arrestatie team, maar is nog steeds redelijk herkenbaar. Op de foto's en film, nog steeds te vinden op internet, is ook zijn huisnummer te zien en is te lezen in welke straat hij woont. Ook staat daar dat hij ver dacht werd van betrokkenheid bij de gewelddadige dood van een Marokkaan (480, op 18 april van dat jaar in Sas van Gent. De raads man ontzegt journalisten niet het recht verslag te doen van een aan houding. Maar hij vindt het ver keerd dat er geen enkele poging is gedaan huisnummer en gezicht onherkenbaar te maken. Het OM stelde voor om 2500 euro per dag te geven aan de Terneuze naar. Dunsbergen vindt dat nog steeds een heel reëel bedrag, ge zien de publicitaire schade die zijn cliënt heeft opgelppen. Het bedrag dat de rechtbank heeft vastgesteld vindt hij aan de lage kant. „Maar het is wel vier keer zo hoog als normaal. Dat geeft aan dat de rechtbank er ook zwaar aan tilt." Ook wijst hij erop dat de beelden voor altijd op het internet zijn te vinden zodat zijn cliënt ook over vele jaren nog geconfronteerd kan worden met die onterechte aan houding. Martine Pilaar laat we ten dat het OM om een 'hoge ver goeding' vroeg omdat 'wij in dit geval beseffen dat deze man door de aanhouding en de daaropvol gende publiciteit extreem ge schaad is'. Ze wijst er wel op dat ze verbaasd is dat het door HVZeeland gelukt is die aanhou ding vast te leggen: „Want een ar restatieteam opereert heel snel. Dat is binnen zonder kloppen en weer zo snel mogelijk weg." Ook zegt ze dat het OM niet verant woordelijk gehouden kan worden voor publicaties. „Daar gaan wij niet over." Manfred Berrevoets (HVZeeland) zegt in een reactie dat hij de uit spraak van.de rechter niet kent. En dat hij tot nu toe ook geen ver zoek ontving om 'bepaalde zaken onherkenbaar te maken'. „Uiter aard zouden wij zo'n verzoek in behandeling hebben genomen." Deze man is door de aanhouding en de daaropvolgende publiciteit extreem geschaad OOST-SOUBURG - Muziekvereni ging Vlijt en Volharding uit Oost- Souburg wil haar clubhuis en oe fenlokaal verbouwen. Omdat ze de lening van 18.000 euro niet zo maar afgesloten krijgt, heeft ze de gemeente gevraagd daar garant voor te staan. Die weigert, omdat de gemeente zich heeft voorgeno men subsidies aan culturele instel lingen af te schaffen. De gemeen te stelt de vereniging voor inkom sten uit verhuur te verhogen en onkosten te verlagen. Blijkens die brief moeten gemeen tebesturen voor 1 augustus een zienswijze indienen op een plan van aanpak voor de bestuurlijke toekomst van Zeeland. Als niet op tijd wordt gereageerd, gaat de 'ta fel van 15' er van uit dat gemeente voor heeft gestemd. „Dit kan geen waar zijn", zei Wim Dorst. „Onbestaanbaar", rea geerde Daniël loppe. De WD kreeg van iedereen steun voor een motie waarin de raad aan geeft te hechten aan zorgvuldige besluitvorming. Volgens de raad zou het van respect getuigen als alle gemeenteraden de kans krij gen om op een goede, afgewogen manier te reageren. Ook B en W weigeren zich te laten opjagen door de Tafel van 15, waarin be stuurlijke vertegenwoordigers van de dertien Zeeuwse gemeen ten, de provincie en Waterschap Scheldestromen zitten. KOUDEKERKE - In het hart van Kou dekerke, tegen het decor van de Michaëlskerk, vindt deze zomer iedere woensdag een kunst- en ambachtenmarkt plaats. Er zijn demonstraties van oude beroepen als mandenvlechter, hoefsmid, kaarsenmaker, imker, glasgraveur en stoelenmatter. In kraampjes zijn schilderijen, kantkloswerk, sieraden, keramiek, glaswerk en streekproducten te koop. Op wisselende plaatsen klinkt muziek. Kinderen kunnen de draaimolen in. Vanaf 2 juli tot en met 3 september is de markt ie dere woensdag open van 10.00 tot 17.00 uur. Toegang gratis. Grote Markt Goes VRIJDAG 4 JULI 12.00 - 23.00 UUR Kom werelds eten vaflA* V Grote Markt Goes woensdag «Se donderdag 12.00 - 23.00 UUR MIDDELBURG - Voor alles is er tegenwoordig wel een dag, dus is ook een Dag van de Modder. In Speelhof Hoogerzael in Middelburg was er daarom gister middag een waar Modderfeest met onder meer moddertaarten een modder- glijbaan, een modderteii, en boetseren met modder, foto Ruben Oreel KLOETINGE - Een 48-jarige man uit Kloetinge is gisternacht aangehou den op verdenking van doorrijden na een aanrijding, rijden onder in vloed en vernieling. Vergoeding na foto arrestatie door Emile Calon Martine Pilaar, OM ZIERIKZEE - Het gedrag van de Ta fel van 15' is de gemeenteraad van Schouwen-Duiveland compleet in het verkeerde keelgat geschoten. De raad reageerde furieus op een brief van Han Polman, commissaris van de Koning. wmketirvjen «toflOëonaf Itnnn Tmitnomen; MIK Middelburg, 28 juni t/m 6 juli 2014 TC Souburg, 28 juni t/m ljuli 2014 Hét internationale topsportevenement van Zeeland voor alle Zeeuwse tennis- en sportfans, als deelnemer en toeschouwer. Download nu oe r 7eelund flpP Challenge'/e (iOSenAndwd' Komen kijken naar internationaal toptennis? Entree gratis! Deelnemen? Inschrijven kan via www.DriekleurChallengerZeeland.nl <Muw.goesisgoes.nl www.goesisgoes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30