PZC Juncker benoemd, Rutte genoemd WK in Brazilië Bijlage Challenger Zeeland pagina 37: Stevige opening festival mbh -Jï'i 'V. v;;.J V -Jt) Spectrum fttOA-CO Toptennis in Middelburg Word ook abonnee! Op de Brouwersdam is gisteren de negende editie van Concert at Sea van start gegaan. Er waren optredens van onder meer Caro Emerald, The Opposi- tes en Nielson. Het festival, dat helemaal is uitverkocht, gaat vandaag verder. Het weer op Concert at Sea vandaag: 18 graden met kans op regen r>nm mm Concert at Sea bestaat sinds 2006 en staat inmiddels in de top-5 van de grootste Nederlandse festivals. Voor de editie 2014 zijn zo'n 70.000 kaartjes verkocht. CAS krijgt er een klein broertje bij. Op 21, 22, en 23 november wordt Back at Sea georganiseerd in bungalowpark Port Zélande. Dan spelen in ieder geval Blof en Racoon voor een kleine 3000 gasten. De kaartverkoop begint woensdag. Bij CAS zijn 1500 medewerkers voor en achter de schermen in touw. Ze eten samen met de artiesten in twee dagen tijd 1550 schnitzels, 5000 broodjes, 400 kilo aardappelen, 200 kilo frites en 1800 snacks. Ze drinken 2000 liter water, 700 liter koffie, 2400 liter frisdrank, 240 liter melk. 4 kilometer leiding is nodig om alle tappunten op het festivalterrein van bier te voorzien; 18 kilometer steigerpijp zit in de podia en tenten. 25.000 festivalgangers hebben voor hun bezoek aan het tweedaagse evenement een overnachting geboekt in en rond Renesse. Premier Mark Rutte ontkende gis teravond in Brussel in alle toonaar den het bericht in de Italiaanse krant La Repubblica dat hij naar Brussel gaat. De Luxemburgse oud-premier Jean-Claude Juncker gaat wel, als het Europees Parle ment (EP) daarmee instemt. De Top droeg hem gisteren formeel voor als de nieuwe voorzitter van de Europese Commissie. Rutte noemde het echter 'slecht nieuws' dat de 28 leiders niet una niem achter Juncker staan. De Brit se premier Cameron eiste een stemming en stemde tegen, sa men met de Hongaarse premier Viktor Orban. Het 'goede nieuws', aldus Rutte, is dat Juncker de op dracht meekrijgt de Commissie 'op moderne leest te schoeien'. De strijd om de overige Brusselse topjobs is nu losgebarsten. De post van Van Rompuy geldt als een van de meest prominente, om- Slecht nieuws dat de 28 leiders niet unaniem achter Juncker staan dat de voorzitter van de Europese Raad de bijeenkomsten van de 28 regeringsleiders en staatshoofden leidt. Van Rompuy gebood ze gis teren meteen weer naar Brussel om op 16 en 17 juli de andere EU-topjobs in te vullen. De grote Europese politieke families van christen-democraten en sociaal-de mocraten verdelen traditioneel de prestigieuze posten, maar het rondzoemen van de naam Rutte kan de liberalen helpen om voor aanstaande posities te claimen. Goed nieuws is dat Juncker de EC op moder ne leest moet schoeien DESTELLING UW MENING 311 reacties Straf Suarez is te licht ZATERDAG 28 juni 2014 Weekeinde met buien 18° PRINTS P0RTRM Kunst die je in geen museum ziet Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 150 Los nummer 2,70 Abonneeprijs€1,07 3Ü8i5Spr- Ga naar www.pzc.nl/abonneren v- W&4'Cr-k>---f - K».Wc«-j Concert at Sea trekt ook dit jaar weer veel publiek, foto Ronald den Dekker door Petra Janbroers en Niels Klaassen BRUSSEL/DEN HAAG - „Ik ben geen kandidaat voor één van de drie EU-topbanen. Ik ben niet door bondskanselier Angela Merkel ge vraagd om de voorzitter van de Eu ropese Raad Herman Van Rompuy op te volgen. Ik blijf in Den Haag." Mark Rutte, premier Mark Rutte, premier Concert at Sea losgebarsten De wedstrijden vandaag: Brazilië - Chili 18.00 uur Colombia - Uruguay 22.00 uür De wedstrijden van morgen: Nederland - Mexico 18.00 uur Costa Rica - Griekenland 22.00 uur Ik ben trots op Concert at Sea Reageer op pzc.nl ONEENS 35% Pagina 2 en 3: Naar de finale via latinoroute Pagina 26 en 27: Niemand hoeft Oranje te missen Al het andere nieuws over het WK op pagina 1 t/m 11 van het sportkatern Actuele verslagen ook op www.pzc.nl/wk2014

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1