I I i Plan 30 appartementen op locatie Rabobank KNMV wil paar kleine wijzigingen crosscircuit 66 Het respect dat je tijdens de Veteranendag krijgt, voelt en geeft: schitterend ZEEUWS-VLAANDEREN 29 W:-m4 Huize De Koek is met de gedach ten nu meer bij het WK voetbal, maar Angelo denkt nog geregeld terug aan die tijd in Bosnië. Hoewel hij zich nooit echt zorgen heeft gemaakt, staan de beelden van het Bosnië van 1993 nog op zijn netvlies. „We reden met de vrachtwagen een keer langs een vuilnisbelt. Mensen gooiden het afval opzij, scheurden vuilniszak ken open. Gewoon om etensres ten te zoeken die misschien nog eetbaar waren. Dat maakte wel in druk op me." Het verblijf in een oorlogsgebied is dan ook totaal anders dan wat hij tijdens zijn opleiding kreeg voorgeschoteld. „Het is niet te ver gelijken met elkaar. Dan kunnen ze je wel uitleggen wat je te wach ten staat als je daar komt; als je in zo'n oorlog zit, is het echt wel an ders hoor. Je bent op elkaar aange wezen. Tijdens de opleiding leer je de standaarddingen, die je daar na allemaal overboord kan gooien. In oorlogsgebied is het vooral improviseren." Als hij vandaag zijn makkers van toen weer ziet, zullen de verhalen over 21 jaar geleden ongetwijfeld weer naar boven komen. Gisteren is hij al vertrokken naar een goe de vriend in Pijnacker, vlakbij Den Haag waar de tiende Neder landse Veteranendag gehouden wordt. De Koek: „Dat is ook iemand die ik in Bosnië heb leren kennen. We logeren bij hem. Nu we daar toch zijn, maken we er gelijk een weekendje weg van. Zondag gaan we pas terug naar Clinge." Het is de tweede keer dat de Clin- genaar de reis naar Den Haag maakt om de Veteranendag bij te wonen. „Ik dacht dat ik daar veel te jong voor was. Ik zie mezelf ook helemaal niet als een vete raan. Ik reed een vrachtwagen, dat is helemaal niets vergeleken met de soldaten die in de Tweede Wereldoorlog gevochten hebben. Dat zijn echte helden voor mij. Daarom is het ook goed dat de Ne derlandse Veteranendag er is. Ik ga naar het défilé kijken, dat vind ik heel indrukwekkend. Het res pect dat je daar krijgt, voelt en geeft: dat is toch schitterend!" In samenwerking met de zorgin stellingen Tragel en Curamus wor den er zo'n dertig appartementen gebouwd voor senioren en men sen met een beperking. De intentie-overeenkomst wordt binnenkort door alle partijen on dertekend. Wethouder Adri Totté zei deze week in een commissie vergadering blij te zijn dat er nu toch iets gaat gebeuren op de Ra- bolocatie. Dat terrein ligt al meer dan twee jaar braak. Een eerder plan met onder meer de bouw van acht koopwoningen werd door Woongoed afgeblazen van wege de malaise op de woning markt. Eric de Kint (Algemeen Be lang Groot Hulst) wees er op dat tijdens de laatste dorpsraadverga dering is gebleken dat omwonen den zich zorgen maken over het plan. Volgens wethouder Frank van Driessche gaat Woongoed pra ten met de dorpsraad om 'de kou uit de lucht te halen'. De Koninklijke Nederlandse Mo torrijders Vereniging vraagt al leen om een paar kleine techni sche aanpassingen van het par cours, dat op een steenworp af stand ligt van het vorig jaar geslo ten Finlandcircuit. Dat terrein is nu in handen van sloop- en recy- clingsbedrijf Beelen. Stichting Fin landcircuit zocht sindsdien naar een nieuwe stek. Op drie hectare grond van Zeeland Seaports mocht zij een nieuw circuit in richten. Het havenschap hoopt zo illegaal crossen tegen te gaan. Op het terrein kunnen voorals nog alleen solorijders terecht. Mensen met een quad en side cars (zijspan) moeten door de stichting worden teleurgesteld. „Wij zijn van mening dat de ruim te daarvoor te beperkt is. De KNMV is het daar volledig mee eens", aldus voorzitter Eric Stout- jesdijk van stichting Finlandcir cuit. Het crosscircuit gaat wellicht volgend weekend open. Rock Lol speelt in paviljoen de Perk De Zeeuwse band Rock 8c Lol speelt zondag 9 juni op bij cultuurpaviljoen de Perk in Perkpolder. Het optreden van deze tienmansformatie begint om 15.00 uur. Na het optreden kan iedereen aan schuiven om met de band mee te kijken naar de' voet balwedstrijd Nederland - Mexico. AARDENBURG Geen De Hel door ziekte Keesmaat Wegens ziekte van acteur Joop Keesmaat gaat de voor stelling van De Hel in 'in- hetherenhuis' niet door. Keesmaat zou zondag vanaf 15.30 uur een compilatie uit Dante's Inferno voorlezen. Keesmaat zou een aantal canto's uit 'het meesterwerk in de wereldliteratuur' op theatrale wijze voordragen. Trekkertrek aan Axelse Boslaan Op het schuttersterrein aan de Boslaan in Axel worden zondag 29 juni trekkertrek- wedstrijden gehouden. Er doen honderd tractoren mee in verschillende catego rieën. De wedstrijd begint om 13.00 uur en is georgani seerd door het Agrarisch jon geren Kontakt Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Opening project Dijken van Wijven Dijken van Wijven in Sas van Gent wordt vandaag om 14.00 uur in het Industrieel Museum geopend door com missaris van de koning Han Polman. Kunstenaressen hebben in de openbare ruim te installaties gemaakt en in het museum is een expo die loopt tot 17 augustus. Jonge EHBO-ers strijden om trofee Diverse EHBO-jeugdploe- gen strijden vandaag in Koewacht om de Arthur van Poecke-trofee. Naast re gionale teams nemen ook twee ploegen uit België en drie ploegen uit Oostenrijk deel. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur. Disco voor kinderen en jongeren in JOK Voor jongeren uit Koewacht wordt vandaag in het onder komen van Jeugd Ontspan ning Koewacht een disco ge houden. Om 19.00 uur kun nen kinderen van 4 tot en met 10 jaar dansen. De oude re leeftijdscategorie tot en met 15 jaar is vanaf 20.45 uur in het JOK bij de brede school welkom. ZATERDAG 28 JUNI 2014 r I Angelo de Koek met zijn herinneringen aan de burgeroorlog in Bosnië, foto Camile Schelstraete Veteraan Angelo de Koek door Eugène Verstraeten SINT JANSTEEN - Woongoed Zeeuws-Vlaanderen heeft een nieuw plan voor de invulling van de locatie van de voormalige Rabo bank op de hoek van de Geslech- tendijk en de Van Hovestraat in Sint Jansteen. door Raymond de Frel WESTDORPE - Motorcrossers kun nen binnenkort hun hart weer op halen aan de Finlandweg op de Axelse Vlakte. Uit een praktijktest kwamen donderdagavond geen on overkomelijke hobbels naar voren. PERKPOLDER AXEL SAS VAN GENT www.dijkenvanwijven.nl KOEWACHT KOEWACHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 137