ZEEUWS-VLAANDE Suarez Gezonde rivaliteit in Terneuzen 25 Twee meisjes vernielen bushok in Terneuzen almanak 32 en 33 Scheldestromen moet investeringsplannen matigen, anders is extra verhoging van waterschapsbelastingen onvermijdelijk. Benne van Leeuwen bekijkt liever een dossier dan een film ZATERDAG 28 juni 2014 v Ilse de Mol zet laatste puntjes op de i voor Concert at Sea TERNEUZEN - De schuldenlast van waterschap Scheldestromen loopt op tot zorgwekkende hoogte. Ver hoging van de tarieven of snoeien in de investeringen lijkt onvermij delijk. Het waterschap heeft een schul denlast van 200 miljoen euro. De ze stijgt de komende vijf jaar tot 245 miljoen euro. „Dat is veel", er kende dagelijks bestuurder Denis Steijaert deze week in de commis sie bestuurlijke en economische zaken. „Vergelijk je het met ge meenten, dan hebben we een zwa re schuldpositie. In vergelijking met andere waterschappen steken we nog gunstig af." Oorzaak van de schuld is de grote hoeveelheid investeringen in on der meer waterkeringen en water beheer. Die overtreffen de afschrij vingen, waardoor er steeds meer moet worden geleend. Om dat te kunnen betalen zal het waterschap, dat ook al inteert op zijn reserves, de belastingtarieven moeten verhogen. Er wordt uitge gaan van een gemiddelde stijging van 2,1 procent per jaar. Dat is meer dan de inflatiecorrectie, ter wijl er de nadrukkelijke afspraak ligt dat dat het maximum is. Het algemeen bestuur van het wa terschap maakt zich dan ook gro te zorgen. Enkele fracties vinden de stijgende schuldenlast onaccep tabel en vrezen dat het water schap op den duur onbetaalbaar wordt. „De schuld moet toch een keer worden betaald en de burger draait daar voor op", zei Gert-Jan Minderhoud (Partij voor Zee land). „We gaan de verkeerde kant op. Het moet anders", aldus Fons Dobbelaer (Waterschapspar tij Zeeuws-Vlaanderen). Onder meer het CDA wil hoe dan ook voorkomen dat de tarieven extra omhoog moeten. De enige oplossing is dan minder investe ren. „Ik denk dat het een tandje minder moet", zei Siem Buijs. An deren vinden daarentegen dat het waterschap vooral goed zijn werk moet doen. „We zijn niet op de wereld om de tarieven laag te hou den, maar om onze taken goed uit te voeren", aldus Jaap van Ginkel (Christenunie). Het dagelijks bestuur gaat nu kij ken of het mogelijk is de investe ringen toch wat te matigen. Dat is niet eenvoudig, verwacht Steij aert. „We kunnen niet zomaar van alles voor ons uitschuiven." Bij de organisatie loopt al een for se interne bezuinigingsoperatie, waarbij wordt gekeken naar ge bouwen, het wagenpark en het personeel. Per saldo leidt dat tot het verlies van 45 arbeidsplaatsen. WK VOETBAL terneuzen - De politie heeft don derdagavond op aanwijzing van een getuige twee meisjes van 13 en 16 jaar opgepakt die een avond ervoor een bushokje hadden ver nield op het Stadhuisplein in Ter neuzen. Het Terneuzense tweetal is na het afleggen van een verklaring in vrijheid gesteld en met hun ouders mee naar huis gestuurd. Zij hebben de vernieling bekend. Het minderjarige duo moet zich melden voor een taakstraf bij Bu reau Halt en moet een alternatie ve straf ondergaan. Ook op de redactie in Terneuzen ging het deze week over Luis Sua rez. De bijtgrage spits van Uruguay moest na drie keer happen in spelers van de tegenstander voor het leven van een voetbalveld worden verban nen, riep de een. Muilkorven, riep de ander. En de lolligste van het stel begon spontaan over schouderkarbo nade. Een van de redacteuren had heel an dere zorgen. Haar interviewkandi daat voor de wekelijkse rubriek De Telefoniste had op het laatste mo ment afgezegd. „Wat moet ik nu?", riep ze wanhopig. Totdat Luis Sua rez haar aan een ingeving hielp. „Ja! Ik weet het al, ik bel naar de te lefoniste van de HAP!" Waterschap zucht onder schuld door Rolf Bosboom pagina 27: Commentaar TERNEUZEN - De Akkerwindelaan in Terneuzen is met recht een internationaal laantje. Natuurlijk kleuren de meeste huizen er vanwege het WK voetbal oranje, maar vier huizen vallen een beetje uit de toon. Aan de gevel van Matilda van de Wege wappert fier de Mexicaanse vlag, bij haar Vlaamse overbuurvrouw Sandra Lakerveld hangen de Belgische en Nederlandse driekleur voor het raam. Aan het huis van Patricia Pattist prijkt het rood-wit-blauw van Costa Rica. En weer een woning ver derop hing tot deze week ook een Britse vlag, maar die heeft Rachel Woud na de uitschakeling van 'haar' Enge land maar opgeruimd. Zij heeft nu alleen nog de Neder landse vlag voor het raam, omdat haar man Hans van de Griend Oranje-supporter is. Er heerst een gezonde rivali teit tussen de buren. Matilda is vurig voor haar geboorte land Mexico, Patricia is al net zo fanatiek voor de mannen uit 'haaf Costa Rica. Morgenavond treft Nederland Mexi co in de achtste finales. En de winnaar van die partij kan in de kwartfinale best eens Costa Rica treffen. Leuk, maar de spanning tussen de buren houdt na het laatste fluitsig naal meteen weer op. Patricia: „Dan laten we gewoon weer samen de honden uit, hoor!" foto Adri van de Wege Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 133