Veertig jaar minicamping aan de zoute 'rivier* Stadlander en Heijmans gaan eind van jaar bouwen op Havenplein <6 Toen kwamen gasten op de bonnefooi, nu moetje actief zijn op internet BEVELANDEN en THOLEN 31 Raad Schouwen furieus over brief Polman Bierproeverij in café La Strada driekleur Challenger Zeeland y; „De twee ANWB-controleurs voor de kampeergids wisten van de week niet wat ze er mee aan moesten. Ze hebben er maar een rivier van gemaakt. Blijkbaar heeft niet iedereen het Nationaal Park Oosterschelde tussen de oren zitten. Het Nationaal Park de Veluwe kent iedereen; je kunt er de bordjes niet negeren. Maar hier staan geen bordjes", lacht mi- nicampinghoudster Henriëtte van den Berg. Veertig jaar geleden begon de fa milie De Winter een van de eer ste minicampings op Noord-Beve land bij hun akkerbouwbedrijf aan de Keihoogteweg, pal aan de Oosterscheldedijk. Toen het paar Van den Berg het bedrijf overna men in 1982 stonden er vijf staca ravans, waaronder die van een Goes winkelierspaar dat er nu al veertig jaar een uitwijkplaats heeft voor de drukte van het bin- nenstadsbestaan. Toentertijd werd wat schamper gedaan over boeren die kampeer ders toelieten; nu kent Noord- Beveland achttien minicampings. „Lang niet zo veel als Walcheren, daar waren ze er ook eerder bij. Toen kon je afwachten, de gasten kwamen wel op de bonnefooi. Nu niet meer: je moet je onderschei den en actief zijn op internet. De vijver is wel groter, maar er zit niet meer vis in", schetst Henriëtte. Zeelucht onderscheidt zich met gemak. Als er weer een bontbekplevier is gezien, zoals laatst, komen de vogelaars tot uit Zwitserland. Duikers kennen de duikstek en gasten waarderen de pastorale rust aan de landzijde en de fouragerende bruinvissen in de zeearm. Sinds drie jaar heeft de camping het maximale aantal (25) stand plaatsen. De voorgeschreven ama teurvereniging voor die uitbrei ding kreeg vorm in een veld met bosschages en een kikkerpoel, waarbij als verjaarsgeschenk twee bankjes zijn gezet. Bij de 'mijmer bankjes' hangen bundeltjes ge dichtjes van de Wissenkerkse pu blicist Kees van Boven: „Ze zeahhe da helok van z'n eihe an kom woi-je/mè je mó dan wè êêst ni de wind toe droi-je". Een Nederlandse vertaling is voor handen, voor de Duitse gasten wordt een oplossing gezocht. Met de auteur worden de bankjes van middag om 17.00 uur officieel in gebruik genomen met een Zeeuw se paëlla voor de hele camping. ZIERIKZEE - Het gedrag van de 'Ta fel van 15', die praat over de be stuurlijke toekomst van Zeeland, is de gemeenteraad van Schou- wen-Duiveland compleet in het verkeerde keelgat geschoten. De raad reageert furieus op een brief van Han Polman, commissaris van de Koning. Uit een brief van de 'tafel', ge schreven door de commissaris van de Koning Han Polman, blijkt dat gemeenten voor 1 augustus een zienswijze moeten indienen. Als niet op tijd wordt gereageerd, gaat de 'Tafel van 15' er van uit dat gemeente akkoord is met zijn werkwijze. „Dit kan geen waar zijn", maakte de WD zich tot spreekbuis van de volledige Schouwse raad. Die deed per mo tie de uitspraak te hechten aan zorgvuldige besluitvorming en wijst er fijntjes op dat de Tafel van 15 geen formele bevoegdhe den heeft en dat het primair aan de gemeenteraden zelf is om te besluiten over samenwerking. Men wenst zich niet te laten opja gen. GOES - In café La Strada in Goes wordt morgen weer een bierproe verij gehouden. Speciaal voor deze proeverij heb ben bierproeverijbegeleider Jan Passieux en café-uitbater Eric van de Linde een kleine 'Tournée Générale' gedaan. De reis ging door de Belgische streek Pajotten- land waar nog het typische Lam- biekbier wordt geproduceerd vol gens authentieke procédés. Lam biek is ongetwijfeld het oudste van de nog bestaande bieren; het is zo goed als zeker dat het al rond 1300 gebrouwen werd. Deze proeverij worden er bieren geproefd van een aantal kleinere brouwerijen. Deze exclusieve bie ren worden vaak in kleine op lagen gebotteld. Jan Passieux geeft uitleg over de speciaalbie- ren. De proeverij is toegankelijk voor iedereen die interesse heeft speciaalbier. Aanvang 14.00 uur, toegang gratis. Download'"1 De bedoeling is dat het nieuwe Havenpleingebied als 'woonzorg zone' gaat functioneren, met een ontmoetingsruimte en winkel in de nabijheid en woningen waarin ook zorgbehoevende mensen kun nen (blijven) wonen. Heijmans en Stadlander hebben eerder deze week een ontwikkeling- en reali satieovereenkomst ondertekend. Stadlander krijgt 38 woonapparte menten in eigendom, waarvan 31 in het sociale en zeven in de vrije sector huursegment. Ook vier so ciaal grondgebonden huurwonin gen, de ontmoetingsruimte en de helft van de multifunctionele ruimte worden eigendom van de woningcorporatie. Heijmans brengt zeven apparte menten in het luxe segment (met zicht op de haven en natuurge bied) en drie woningen in de ver koop. De verwachting is dat eind augustus met de verkoop wordt begonnen. Het project wordt me dio 2016 opgeleverd. Stadlander wil binnenkort met al le zorgverleners - waaronder Sint-Annaland - om de tafel om de woonzorgzone vorm te geven en te kijken hoe oudere mensen en mensen met een beperking toch in hun eigen dorp kunnen blijven wonen. De gemeente Tholen en Stadlan der hebben samen prestatie-af spraken gemaakt voor de komen de vier jaar. Samen stellen ze vast hoeveel en welk soort woningen op Tholen nodig zijn en voor wel ke doelgroepen. ZATERDAG 28 JUNI 2014 Simon en Henriëtte van den Berg: mijmerbankjes als verjaarscadeau aan de campinggasten. foto Mechteld Jansen door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Een Noordzeecam- ping is het niet, al heet de plaats Zeelucht. De Wissenkerkse mini- camping van Henriëtte en Simon van den Berg ligt namelijk aan een rivier, volgens de ANWB. Wel een zoute. Henriëtte van den Berg door Melita Lanting vmekerin^f> international Tennii Tournament MLTC Middelburg, 28junit/m 6 juli 2014 TC Souburg, 28 juni t/m 3 juli 2014 Hét internationale topsportevenement van Zeeland voor alle Zeeuwse tennis- ensportfans, als deelnemer en toeschouwer. Komen kijken naar internationaal toptennis? Entree gratis! Deelnemen? Inschrijven kan via www.DriekleurOiallengerZeeland.nl (.os en Android) nffi iMMMffl door Esme Soesman SINT-ANNALAND - Woningcorpora tie Stadlander en Heijmans begint eind dit jaar aan het Havenplein in Sint-Annaland met de bouw van 45 appartementen, zeven grondgebon den, levensloopbestendige wonin gen, een ontmoetingsruimte en een multifunctionele ruimte voor verhuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 127