Automobilist laat spoor van vernieling achter SP in de bres voor huurders RWS CuliFair Buurt vol vlaggen in Terneuzen 2&3 JULI 30 BEVELANDEN en THOLEN Verbouwingsuitverkoop Ergernis over lang wegblijven wijkagenten Met kortingen van 40 tot V eteI Verdachte van moord Sas van Gent is volgens het Openbaar Ministerie 'extreem geschaad door aanhouding en publiciteit'. WK-SFEER MaSU goedkoper!!! Grote Markt Goes VRIJDAG 4 JULI 12.00 - 23.00 UUR %^7Korr -werel vaxu €4 Kort na middernacht kreeg de po litie een melding dat een auto aan de Patijnweg vermoedelijk tegen meerdere auto's had aangereden en luid toeterend door de straat reed. Agenten gingen op zoek naar het voertuig en traceerden de auto op de Buys Ballotstraat. Bij het zien van de politie ging de automobilist er met hoge snel heid vandoor. Daarbij negeerde hij de verkeersregels en reed door rood. De man had kort daarvoor vermoedelijk ook tegen een pui van een bakkerij aan de Le- westraat gereden. Het vermoeden bestaat dat hij tijdens zijn rit in de omgeving van Kloetinge en het centrum van Goes meerdere auto's heeft beschadigd met zijn blauwe auto. De achtervolging eindigde bij het politiebureau aan de Valckeslot- laan in Goes. Daar stapte de man uit en trapte een aantal ruiten van het bureau in. In het kantoor werd hij ingerekend. Hij bleek on der invloed van drugs achter het stuur te zitten. In zijn auto wer den gebruikershoeveelheden he roïne aangetroffen. Getuigen en mensen die denken dat hun auto is beschadigd door deze automobilist worden ver zocht contact op te nemen met de politie via 0900 8844. MIDDELBURG - Een Terneuzenaar moet een flinke vergoeding krij gen van de Staat, aldus de Middel burgse rechtbank, omdat hij her kenbaar is gefilmd en gefotogra feerd toen hij zomer 2013 werd ge arresteerd. De rechtbank stelt het bedrag vast op 840 euro voor de twee da gen die hij in de cel zat. Dat is vier maal het standaard tarief. Het Openbaar Ministerie had om een veel hogere vergoeding gevraagd, 2500 euro per dag. En zijn raads man Mark Dunsbergen ging daar nog eens dik overheen. Hij wijst erop dat de Terneuze naar onterecht is aangehouden op verdenking van moord op een in woner van Sas van Gent. „Na twee dagen liet het OM hem gaan omdat eer geen bewijs was." Maar het kwaad was volgens de advo caat toen al geschiet. Verslagge vers van de website HVZeeland.nl waren aanwezig bij de aanhou ding van de man door een arresta tieteam. Ze publiceerden op hun site foto's en een film van het af voeren van de Terneuzenaar. Hij droeg toen een masker, opgezet door een lid van het arrestatie team, maar is nog steeds redelijk herkenbaar. Op de foto's en film, nog steeds te vinden op internet, is ook zijn huisnummer te zien en is te lezen in welke straat hij woont. Ook staat daar dat hij ver dacht werd van betrokkenheid bij de gewelddadige dood van een Marokkaan (480, op 18 april van dat jaar in Sas van Gent. De raads man ontzegt journalisten niet het recht verslag te doen van een aan houding. Maar hij vindt het ver keerd dat er geen enkele poging is gedaan huisnummer en gezicht onherkenbaar te maken. Het OM stelde voor om 2500 euro per dag te geven aan de Terneuze naar. Dunsbergen vindt dat nog steeds een heel reëel bedrag, ge zien de publicitaire schade die zijn cliënt heeft opgelopen. Het bedrag dat de rechtbank heeft vastgesteld vindt hij aan de lage kant. „Maar het is wel vier keer zo hoog als normaal. Dat geeft aan dat de rechtbank er ook zwaar aan tilt" Martine Pilaar laat weten dat het OM om een 'hoge vergoeding' vroeg omdat 'wij in dit geval be seffen dat deze man door de aan houding en de daaropvolgende pu bliciteit extreem geschaad is'. Ze wijst er wel op dat ze verbaasd is dat het door HVZeeland gelukt is die aanhouding vast te leggen: „Want een arrestatieteam ope reert heel snel. Dat is binnen zon der kloppen en weer zo snel mo gelijk weg." Ook zegt ze dat het OM niet verantwoordelijk gehou den kan worden voor publicaties. „Daar gaan wij niet over." Manfred Berrevoets (HVZeeland) zegt in een reactie dat hij de uit spraak van de rechter niet kent. En dat hij tot nu toe ook geen ver zoek ontving om 'bepaalde zaken onherkenbaar te maken'. „Uiter aard zouden wij zo'n verzoek in behandeling hebben genomen." Kortgene en Geersdijk zijn al aan de beurt geweest, Kamperland is deze week bezocht, zegt Rita Hur- kens van de SP Noord-Beveland. De overige kernen volgen komen de weken. De vragenlijst is opge zet nadat de RWS een inspreek- en informatieronde hield in de vier grotere dorpen om mensen te informeren over zijn plannen. RWS wil 79 oudere huurwonin gen slopen en minder, maar kwa litatief betere huizen aanbieden. Nu is 90 procent van de huizen- voorraad te huur tot 535 euro, dat wordt 681 euro. „Na die gespreks ronden weet nog steeds niemand of zijn huis er over twee of vijf jaar nog staat. Wij vragen of men sen wel duurder willen wonen", zegt Hurkens. Met de resultaten wil de SP naar RWS. „De gemeen te kan geen sloopvergunning wei geren. Maar RWS moet dit wel sa men met de huurders beslissen." Dat RWS eigenstandig woningen kan slopen en dat enkel hoeft te melden aan de gemeente, was donderdagavond nieuw voor Mark Faasse, fractievoorzitter van BEN. Hij bracht in de raadsverga dering een motie in waarbij hij het college opdroeg een sloopver gunning voor seniorenwoningen aan de Beatrixstraat in Wissenker- ke te weigeren. Wethouder Adrie van der Maas maakte Faasse dui delijk dat RWS geen vergunning nodig heeft. Faasse trok de motie in. Volgens het college wil RWS vooral af van de verouderde, ma tig onderhouden woningen van voorheen Woonzorg. THOLEN - Burgemeester Willem Nuis stoort zich, met de raad, aan het feit dat van de vier aan Tho- len toebedeelde wijkagenten er nog maar één aan de bak is. Een tweede wijkagent is in opleiding. „Maar het duurt allemaal te lang." De overlast door jongeren die al enige tijd op de Markt in Tholen wordt ervaren, is de laatste tijd sterk verminderd, maar nog niet voorbij. Het probleem is dat de jongeren geen jongerenontmoe tingsplaats hebben waar ze naar uit kunnen wijken. Spreek je ze aan, dan moet je ze wel facilite- ren, vindt Nuis. En daar hangt een prijskaartje aan. Grote Markt Goes woensdag donderdag 12.00 - 23.00 UUR Kortingen tot Kom eens kijken in onze showroom (7 dagen per week van 11.00 - 18.00 uur) Riethil 20, 4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040 Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad. Huppe, Jado. Vola, Sphinx, Villeroy Boch, Duscholux. Samjura. Hoesch, Dansant. Oorenbracht. Hans Grohe en andere topmerken Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc. uAuw.goesisgoes.nl Vergoeding na foto arrestatie www goesisgoesnl TERNEUZEN - De Akkerwindelaan in Terneuzen is met recht een internationaal laantje. Natuurlijk kleuren de meeste huizen er vanwege het WK voetbal oran je, maar vier huizen vallen uit de toon. Aan de gevel van Matilda van de Wege wappert fier de Mexicaanse vlag, bij haar Vlaamse overbuurvrouw Sandra La- kerveld hangen de Belgische en Nederlandse driekleur voor het raam. Aan het huis van Patricia Pattist prijkt het rood-wit-blauw van Costa Rica. En weer een woning verderop hing ook een Britse vlag, maar die heeft Rachel Woud na de uitschakeling van 'haar* Engeland maar opgeruimd, foto Adri van de Wege KLOETINCE - Een 48-jarige man uit Kloetinge is gisternacht aangehou den op verdenking van doorrijden na aanrijding, rijden onder invloed en vernieling. door Emile Calon door Claudia Sondervan KAMPERLAND - De nieuwe afdeling van de Socialistische Partij op Noord-Beveland voert een actie voor de huurders van RWS. De par tijleden enquêteren in alle dorpen de huurders van de woningcorpora tie over hun woonsituatie en wat zij aan woonwensen hebben. CuliFiësta

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 126