Goes wil bestaande kwaliteiten versterken Kats Viert historisch vacature van boek met tableaux ïhETtrek IWA BEVELANDEN en THOLEN 29 Sense in strandbrasserie De Landing Succes in huis Mountainbiker geen ambassadeur meer Maandag stopt Matthijs Eversdijk als gemeentelijk sportambassadeur van Goes Hij doet dat met een clinic mountainbiken tijdens de pleintjesactiviteiten van het SMWO in Wolphaartsdijk. Aanvang 15.30 uur in de speeltuin. Op 7 juli maakt de gemeente Goes bekend wie hem opvolgt. Spettercomité vraagt aandacht Zo snel mogelijk renoveren en met z'n allen de vinger aan de pols houden. Die boodschap geeft Comité Blij ven Spetteren af aan de nieu we Thoolse gemeenteraad. Het comité heeft zich de af gelopen jaren hard gemaakt voor behoud van het zwem bad in Tholen en wil nu snel doorpakken. Ingezet wordt onder meer op een verbeterde bedrijfsvoering. Alzheimer Café De Bevelanden Alzheimerwerkgroep De Be velanden houdt maandag een Alzheimer Café in het restaurant van woonzorg centrum Randhof in Goes. Er wordt informatie gege ven over dagvoorzieningen voor dementerenden en over begeleiding in de thuis situatie. Inloop vanaf 19.00 uur. Het programma start om 19.30 uur en eindigt om 21.30 uur. Toegang gratis. Vogels te kust en te keur in dorpskerk In de dorpskerk te Hoede- kenskerke is de komende weken de tentoonstelling 'Kunst en vliegwerk' te zien: uiteenlopende vogels, ge beeldhouwd, geschilderd, ge tekend, geborduurd of op an dere wijze afgebeeld. Met be geleidende teksten en ge dichten. In juli en augustus is de kerk er iedere woens dag voor open van 11.00 tot 16.30 uur. GOES - Op het gebied van citymar- keting en evenementen heeft Goes een succesvol jaar achter de rug, zegt wethouder Loes Meeu wisse en tevens voorzitter van Stichting Goes Marketing. Ze noemt onder meer Culifair, Vriendinnendag, Goes Mode- en Winterstad, het Latin Festival en de College Tour voor studenten en ondernemers. „Mooie combina ties van evenementen en betrok ken ondernemers. De doelstelling is dingen met elkaar verbinden, uitbouwen en verder ontwikke len. Het is belangrijk dat citymar- keting niet alleen een ding blijft van de gemeente." Meeuwisse merkt dat er al meer wordt ingespeeld op het Goes-ge- voel, dat vorig jaar september be gon met de campagne Goes is Goes. Met name op het gebied van recreatie en toerisme liggen nog kansen, zegt zij. „Bezoekers komen niet meer vanzelf, winke len moet concurreren met allerlei andere vormen van vrijetijdsbe steding en dan vaak ook nog last minute. Je moet dus meer doen om doelgroepen te binden." De 'wifi-deken' (gratis internet toegang in de hele binnenstad waar de gemeenteraad onlangs geld voor uittrok) kan daar wat Meeuwisse betreft perfect bij hel pen. „Dat is gewoon een must, ook in het buitengebied." Het Goese citymarketingbeleid be vindt zich nog in een fase van ana lyseren en plannen en een 'rol zoeken'. In september verschijnt een marketingplan, waarna vol gens Meeuwisse een aantal con crete beslissingen zal worden ge nomen. In elk geval zullen be staande kwaliteiten (onderwijs, water) worden versterkt, licht Meeuwisse een tipje op. Deelname aan de verkiezing Bes te Binnenstad, waarbij Goes in 2011 verloor van Hoogeveen dat ci- tymarketing toen al wel in de stei gers had staan, was destijds een 'trigger' om er in Goes ook se rieus werk van te maken. Neemt Goes ooit nog revanche? Meeuwis se: „Het zou misschien geen gek idee zijn, maar dat hebben we als college in elk geval nog niet beslo ten." BAARLAND - Het Goese akoestisch popduo Sense treedt morgen op in strandbrasserie De Landing aan de Zeedijk 7 in Baarland. Zangeres Annemiek van der Wee- Ie en gitarist Luc Oggel spelen be kende en minder bekende covers en daarnaast eigen repertoire. Het optreden van Sense begint om 15.00 uur, de toegang is gratis. 'Cats voor 1530' is een lijvig werk van Katsenaar Gerard van der Wal en vormgevers en kunste naars Lenny van Broekhoven en Onno de Graaf van Waterpaard- Galerie Kats. Het is een viering van de weinig bekende, maar voorname en invloedrijke historie van het dorpje die in november 1530 - Quade Saterdagh - door een stormvloed werd weggevaagd. Van der Wal geeft om 14.00 uur een lezing over zijn geschiedenis- onderzoek. Om 15.00 uur begint de 'ommegang' langs tableaux vi- vants en met historische figuren zoals heer Nicolaas 1 die zijn am bachtsinwoners oproept tot heer vaart. Er zijn kinderspelen, schatten te graven, en een expositie van ar cheologische vondsten. Kinderen tonen zelfgemaakte wapenschil den. Het feest is van 13.00 tot 17.00 uur. THOLEN - Vijfentwintig mensen willen graag de nieuwe burge meester van Tholen worden. Vijf vrouwen en twintig mannen van 32 tot 60 jaar hebben gesollici teerd. Vierentwintig sollicitanten zijn werkzaam of hebben ervaring in een politiek-bestuurlijke functie. Elf sollicitanten werken in het be drijfsleven. Acht sollicitanten zijn lid van het CDA, vijf WD, vier SGP, drie CU, twee PW, één PvdA, één D66 en één lokale par tij. Het streven is om de procedu re in het najaar af te ronden en een nieuwe burgemeester voor de gemeente Tholen aan te stellen. Nassaulaan 93 Middelburg makelaarflM M2makelaars.nl BW» «Koopsom vanaf 100.300,- ZATERDAG 28 JUNI 2014 WOLPHAARTSDIJK THOLEN GOES HOEDEKENSKERKE Citymarketeer Bart Kooijman en voorzitter Loes Meeuwisse van de Stichting Goes Marketing op de Grote Markt foto Mechteld Jansen door Luc Oggel door Claudia Sondervan KATS - De dorpelingen van Kats vie ren vanmiddag de presentatie van het historisch boek 'Cats voor 1530' met allerlei middeleeuwse ta ferelen. In de Dorpsstraat is een middeleeuwse markt en bij de Kat- se kerk wordt het speciaal gebrou wen Nicolaasbier geschonken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 125