Dijkvak Waarde wordt op sterkte gebracht i Si Vergoeding na foto van arrestatie SCHOUWEN-DUIVELAND 31 4-*® driekleur Challenger Zeeland ly 1 APON - De versterking is deel van het hoogwaterbeschermingsproject Zwakke Schakels. Bij de vijfjaar lijkse toetsing bleek de Wester- scheldedijk daar de huidige veilig heidsnormen niet te halen. De grasmat is niet sterk genoeg en de dijk moet bestand worden ge maakt tegen golfoverslag. De voet van de dijk krijgt een sterkere kreukelberm en teencon structie. Op het bovenbeloop en de kruin van de dijk komt een nieuwe kleibekleding van 1.40 me ter dik en een nieuwe grasmat. Het buitendijkse schor dat aan de dijk grenst, wordt bij de verster king zoveel mogelijk ontzien, zegt woordvoerder Arjan Goossen van het waterschap. Het gebied is beschermd onder de Natura 2000-bepalingen. Met afweer- maatregelen wordt voorkomen dat vogels er dat voorjaar gaan nes telen. Vóór maart 2015 moet de dijk gemaaid zijn, zodat de aanne mer er kan beginnen. Thuis in de afwerking van uw huis, zowel binnen als buiten! De rechtbank stelt het bedrag vast op 840 euro voor de twee da gen die hij in de cel zat. Dat is vier maal het standaardtarief. Het Openbaar Ministerie had om een veel hogere vergoeding gevraagd, 2500 euro per dag. En zijn raads man Mark Dunsbergen ging daar nog eens dik overheen. Hij wijst erop dat de Terneuze naar onterecht is aangehouden op verdenking van moord op een in woner van Sas van Gent. „Na twee dagen liet het OM hem gaan omdat eer geen bewijs was." Maar het kwaad was volgens de advo caat toen al geschiet. Verslaggevers van de website HVZeeland.nl waren aanwezig bij de aanhouding van de man door een arrestatieteam. Ze publiceer den op hun site foto's en een film van het afvoeren van de Terneuze naar. Hij droeg toen een masker, opgezet door een lid van het arres tatieteam, maar is nog steeds rede lijk herkenbaar. Op de foto's en film, nog steeds te vinden op in ternet, is ook zijn huisnummer te zien en is te lezen in welke straat hij woont. Ook staat daar dat hij verdacht werd van betrokkenheid bij de gewelddadige dood van een Marokkaan (480, op 18 april van dat jaar in Sas van Gent. De raadsman ontzegt journalis ten niet het recht verslag te doen van een aanhouding. Maar hij vindt het verkeerd dat er geen en kele poging is gedaan huisnum mer en gezicht onherkenbaar te maken. Het OM stelde voor om 2500 euro per dag te geven aan de Terneuze naar. Dunsbergen vindt dat nog steeds een heel reëel bedrag, ge zien de publicitaire schade die zijn cliënt heeft opgelopen. Het bedrag dat de rechtbank heeft vastgesteld vindt hij aan de lage kant. „Maar het is wel vier keer zo hoog als normaal. Dat geeft aan dat de rechtbank er ook zwaar aan tilt." Martine Pilaar laat weten dat het OM om een 'hoge vergoeding' vroeg omdat 'wij in dit geval be seffen dat deze man door de aan houding en de daaropvolgende pu bliciteit extreem geschaad is'. Manfred Berrevoets (HVZeeland) zegt in een reactie dat hij de uit spraak van de rechter niet kent En dat hij tot nu toe ook geen ver zoek ontving om 'bepaalde zaken onherkenbaar te maken'. „Uiter aard zouden wij zo'n verzoek in behandeling hebben genomen." ZATERDAG 28 JUNI 2014 pinnen en praatje De bibliobus is er niet alleen voor boeken. Het is ook een ontmoetingsruimte, foto Dirk-Jan Gjeltema MLTC Middelburg, 28 juni t/mójuli 2014 TC Souburg, 28 juni t/m i juli 2014 Hét internationale topsportevenement van Zeeland voor alle Zeeuwse tennis- en sportfans, als deelnemer en toeschouwer. Komen kijken naar internationaal toptennis? Entree gratis! Deelnemen? Inschrijven kan via www.DriekleurChallengerZeeland.nl door Claudia Sondervan WAARDE - Waterschap Scheldestro- men versterkt in 2015 het dijkvak Emanuelpolder bij Waarde en Ga- wege. Het werk aan het dijkvak van 2,6 kilometer lang kost ruim 4,9 miljoen euro. SCHILDERSBEDRIJF VOF kwaliteit, /fr vakmanschap. SJZLZs vertrouwen uw erkende schilder www.apon.nl Industrieweg 39-4, Zierikzee Tel. 06-53163456 door Emile Calon MIDDELBURG - Een Terneuzenaar moet een flinke vergoeding krijgen van de Staat, aldus de Middelburg se rechtbank, omdat hij herken baar is gefilmd en gefotografeerd toen hij zomer 2013 werd gearres teerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 117