creatieve doorzetters s PURE II: spotlight CONTACTINFORMATIE CONTACTINFORMATIE Het is mooi en het gaat jaren mee en je kunt er iets persoonlijks van maken. Natuursteen. Of het nu een aanrechtblad is of een grafmo nument, bij Hamelink Natuursteen in Terneu- zen weten ze met hun jarenlange ervaring en vakkennis van onbewerkt natuursteen iets prachtigs te maken. Zo kan dat granieten aanrechtblad het sieraad van je keuken wor den of dat ontroerende grafmonument van marmer een ode aan je overleden dierbare. Sjaak Hamelink werkt al sinds 1977 met natuursteen. In 2003 vindt hij het echter tijd om zelf een bedrijf te beginnen. Met zijn vrouw Nelly begint hij een zaak in Vogelwaarde, maar al snel groeit het bedrijf daar uit zijn jasje. Een jaar na de oprichting verhuist Hamelink Natuursteen al naar het huidige terrein aan de Nij- verheidsstraat in Temeuzen. In 2007 stapt ook zoon Jean-Pierre in het bedrijf. Anno 2014 bestaat Hamelink Natuursteen uit zeven medewerkers en is het nog het enige overgebleven bedrijf op Zeeuws-Vlaanderen waar onbewerkt en bewerkt natuursteen te krijgen is. Bij Hamelink vinden ze geen klus te moeilijk. "We maken dorpels, tafelbladen, aanrechtbladen, vensterbanken, sierschouwen, spoelbakken, naam platen en noem maar op. Verder hebben wij een ruime keuze aan grafmonumenten in alle soorten en maten natuursteen, bijvoorbeeld graniet, kalk steen, marmer en hardsteen", legt Hamelink uit. De grafmonumenten zijn er in allerlei stijlen, van inge togen tot indrukwekkend. Hamelink: "Wat de klant ook wenst, wij ontwerpen het en maken het." Het bedrijf werkt voor particulieren, maar ook voor be grafenisondernemers en aannemingsbedrijven. "En we maken niet alleen producten van natuursteen, we zorgen ook voor het onderhoud en reparatie." Behalve een showroom waar de klant een goed idee kan krijgen van wat Hamelink Natuursteen alle maal in zijn mars heeft en kan bieden, is er op het terrein in Terneuzen ook een grote werkplaats. Daar komen ambacht en moderne techniek bij elkaar. De werkplaats is namelijk ingericht met verschillende moderne machines voor het bewerken van alle soorten marmer, graniet en hardsteen. "Ook be schikken wij over een eigen installatie om het water dat we gebruiken bij het zagen en het polijsten van natuursteen, te zuiveren en opnieuw te gebruiken. Op die manier werken we dus ook milieuvriende lijk", stelt Hamelink. Hamelink heeft altijd een flinke voorraad natuur steen op voorraad zodat klanten zelf hun stuk steen kunnen uitzoeken. "Ook laten we graag zien wat de mogelijkheden zijn", zegt Hamelink. "Zo kunnen we grafstenen een persoonlijke uitvoering geven die de overleden dierbare eer aandoet." Verder durven denken en dromen waar ande ren stoppen. Je niet uit het veld laten slaan bij de onvermijdelijke tegenslagen. Erin geloven, de perfectie willen. Altijd klaar staan voor je klanten. Het zijn de eigenschappen die het Zeeuws-Vlaamse bedrijf PureBlue (Advanced Waste Water Solutions) als kool doen groeien. Met als missie: "Water terug geven aan de natuur zoals we het gekregen hebben." Zes jaar geleden begon Angelo de Mul met het be denken van oplossingen voor waterbehandeling. Hoe houden we de aarde schoon, hoe krijgt iedereen veilig drinkwater, hoe kan dit betaalbaar, vroeg hij zich af? Inmiddels staat hij aan het hoofd van een bedrijf dat uit 14 man personeel bestaat, dat alle grote jongens uit de Kanaalzone als klant heeft en opdrachten heeft in Aruba, Frankrijk, Rusland, Israël en Angola. De Mul verwacht in twee jaar tijd zelfs uit te groeien naar 25 medewerkers. "En over 5 jaar hopen we zo'n 35 mensen in dienst te hebben." Het innovatieve waterzuiveringssysteem van PureBlue ligt aan de basis van die groei. Waar waterschappen hun water in enorme installaties zuiveren, kan PureBlue dat in een gesloten systeem doen dat in een container past. Die container kun je bij bedrijven neerzetten, maar ook bij vakantieparken of dorpen, legt salesmedewerker Sara Jansen uit. "Het grote voordeel is dat je met onze installatie op locatie afvalwater kunt zuiveren en niet kilometers buizen hoeft aan te leggen. Het schone water blijft op locatie." De installatie van PureBlue is vijf keer kleiner dan die van de waterschappen en gebruikt maar voor de helft aan energie. Recent is PureBlue ook gecertificeerd met de systemen voor op cruiseschepen en voor de reiniging van geneesmiddelen uit afvalwater. De belangstelling voor de uitvindingen van het Zeeuws-Vlaamse bedrijf is groot en dus heeft PureBlue nieuwe medewerkers nodig. "We hebben een leuk, hecht team waar de saamhorigheid groot is. We zoeken teamspelers, maar ook mensen die denken in mogelijkheden, die out of the box denken, die bezig zijn met de toekomst en die nieuwsgierig zijn", zegt Jansen. "En je moet niet opgeven", vult De Mul aan. "We vinden hier dingen uit en maken daar producten mee, dus je loopt tegen problemen op. En problemen zijn er om op te lossen. Op een manier die duurzaam is en ook nog betaalbaar." Voor de uitbreiding van het bedrijf heeft PureBlue onder meer engineers, technologen en assemblage-servicemensen nodig die over de hele wereld het onderhoud kunnen verrichten. Jansen: "We zoeken technische mensen met biologische en chemische kennis, maar we staan ook open voor mensen die willen leren. Want voor ons is motivatie belangrijker dan papieren." ADVERTORIAL Hamelink Natuursteen Nijverheidsstraat 53-55 Terneuzen T: 0115-612617 E: info@hamelinknatuursteen.nl www.hamelinknatuursteen.nl PureBlue Gentsevaart 21 4565 ER Kapellebrug T: 0114-32 10 20 E: info@awws.eu www.pureblue.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 109