Mening inwoners gevraagd over multifunctionele accommodatie Veiligheidsregio krijgt niets extra 'Ik kwam er al voordat ik burgemeester was' Sluis akkoord Rijk weerlegt 152 zienswijzen tegen uitbreiding van Het Zwin ZEEUWS-VLAANDEREN 31 met Tafel van 15 ONDERSCHEIDINGEN De insteek van de gemeente is om de huidige basisschool en het gemeenschapscentrum de Waran de onder te brengen onder één dak in een nieuw te bouwen mul tifunctionele accommodatie. Na jaren praten in een speciale klank bordgroep ligt er een plan op tafel en is gekozen voor een locatie bij de sportvelden. Inmiddels ziet het bestuur van de Warande het plan echter niet meer zitten. Nu de grond tegenover de huidige school in de Wilhelminastraat te koop is, denkt De Warande dat daar beter een nieuwe school ge bouwd kan worden. Het huidige gemeenschapscentrum zou dan verbouwd kunnen worden. Het Warandebestuur denkt ook dat het gezamenlijk gebruik van ruim te in een MFA problemen gaat op leveren tussen de verschillende gebruikers. De gemeente heeft nog niet offici eel gereageerd op het standpunt van de Warande, maar in een commissievergadering zei wet houder Adri Totté dat B en W nog steeds in te zetten op een MFA bij de sportvelden. Door nu de meningen te peilen wil het col lege weten of er ook onder inwo ners een breed draagvlak voor is. B en W willen nog voor de zomer vakantie een besluit nemen over het plan. „Er is inmiddels wel een probleempje bij gekomen", tem perde Totté het optimisme, „de fi nanciën. We moeten als gemeen te volgend jaar een miljoen euro bezuinigen." „Maar een goede in vestering verdient zichzelf terug", vond Jos van Eek (Algemeen Be lang Groot Hulst). nu helemaal uit. „Als we de 1,4 procent hogere kosten wéér niet doorberekenen, dan loopt dat de komende jaren op tot een tekort van zo'n 350.000 euro op de begro ting. Op enig moment zit je op de bodem van de put. Dat gaat ten koste van wettelijke taken." In een brief van portefeuillehou der Rob van der Zwaag aan de ge meenten legt de VRZ uit dat de niet doorberekende kostenstijgin gen sinds 2011 in totaal ruim 8 pro cent bedraagt. Daarbij gaat het on der meer om duurdere brandstof en hogere lonen. De zelf opgeleg de bezuiniging van 10 procent in drie jaar tijd op het totale budget, komt zo feitelijk veel hoger uit, verdedigde Ruijs toepassing van de inflatiecorrectie. Hoe krampachtig de spagaat is waarin de afgevaardigde burge meesters in de gemeenschappe lijk regeling zitten, werd weer eens duidelijk toen ook Van der Zwaag zich namens Veere tegen de 1,4 procent verhoging moest uitspreken. Alleen Kapelle, Noord-Beveland, Reimerswaal en Borsele hebben instemmend ge reageerd. Tholen gaat slechts ak koord met een eenmalige correc tie in 2015, aldus Willem Nuis. Een ruime meerderheid van het algemeen bestuur ging gisteren niet akkoord met een 1,4 procent hogere gemeentelijke bijdrage vanaf 2015. Die verhoging is vol gens dagelijks bestuur en directie nodig om de inflatie op te van gen. De afgelopen jaren is dat ach terwege gebleven, maar de rek is er volgens directeur Gerrie Ruijs SCHARENDIJKE - „Ik kijk er elke keer naar uit", zegt burgemeester Gerard Rabelink. Natuurlijk, als burgemeester is hij verantwoorde lijk voor de openbare orde en vei ligheid en heeft hij in die hoeda nigheid nauw contact met de or ganisatie. Maar Rabelink is ook een groot liefhebber van het festi val. „Ik kwam er destijds al twee keer al als toerist, toen ik hier nog geen burgemeester was", zegt hij. „En daarna ben ik ieder jaar ge weest." Hij loopt dan het liefst een beetje rond. Staat gerust lange tijd tus sen het publiek te genieten van de muziek en loopt af en toe eens langs bij de politie, de vrijwilli gers en de organisatie voor een praatje. Hij heeft de organisatie zien groeien. „Je ziet de professionalise ring. Niet alleen bij de organisa tie, maar ook bij de gemeente. Be langrijk is dat we elk jaar na af loop evalueren en elke keer moet het draaiboek weer worden bijge steld. Nu zijn bijvoorbeeld de aan- voerroutes anders, omdat de nieu we weg er ligt en de inrichting van parkeerterrein de Wijde We reld is veranderd." Burgemeester Rabelinks rol tij dens het festival is gering, zolang zich geen bijzondere situaties voordoen. Hij hoopt dat het weer meewerkt en dat er niet te veel wind zal zijn (zoals in 2011 toen de zaterdag moest worden afge last). „En onweer aan de kust is ook gevaarlijk." Bij de start vanmiddag kan hij niet zijn vanwege andere afs praken. Maar vanavond, als De Dijk op het podium staat, is Rabe link van de partij. „En zaterdag ben ik er weer, samen met mijn vrouw." SLUIS - De Sluise gemeenteraad gaat schoorvoetend akkoord met het plan van aanpak van de 'Tafel van 15', mits wordt gegarandeerd dat de raad eerst zelfstandig over elke uitgave van dat samenwer kingsverband mag besluiten. Dat bepaalde de gemeenteraad don derdag. Alleen de SP en Lijst Ba- bijn stemden tegen. De 'Tafel van 15' moet een samenwerking wor den van de dertien Zeeuwse ge meenten, waterschap Scheldestro- men en de provincie. Veel ge meenten zijn er sceptisch over. OM BANG VAN TE WORDEN De uitbreiding van het Zwin is een afspraak tussen Nederland en België, met als doel natuurherstel in en rond de Westerschelde. Er komt 120 hectare bij, waarvan 10 in Nederland. Ruim 150 mensen dienden bezwaar in, van wie ove rigens 133 personen precies dezelf de zienswijze hadden. De meeste briefschrijvers gingen in op de inmiddels gekende be zwaren: kans op verzilting en ver zanding, hoge kosten, negatieve gevolgen voor Retranchement en, in een aantal gevallen, individue le bezwaren als een verpest uit zicht, aantasting van de privacy en overlast tijdens de aanleg. In een 'nota van antwoord' weer legt de minister al die zienswij zen. Zo is de kans op verzilting zo goed als nihil, doordat er preven tieve maatregelen worden geno men. Verder zal het toekomstige Zwin juist langzamer verzanden dan nu, doordat het gebied straks groter is en de stroming sneller. Dat het onderhoudsbudget - 83.000 euro per jaar - te laag zou zijn, bestrijdt het Rijk ook. De na tuur mag immers haar gang gaan; er wordt nauwelijks op ingegre pen. De wens van de gemeente Sluis om het gebied toegankelijker te maken, kan niet worden vervuld. Het zou de natuur te veel aantas ten. Het blijft daardoor vooral bij paden om het gebied heen. Bezwaarmakers kunnen nu nog naar de Raad van State stappen. Het Rijk wil daarna zo snel moge lijk beginnen met de uitbreiding. VRIJDAG 27 JUNI 2014 door Eugène Verstraeten SINT JANSTEEN - De gemeente Hulst gaat via het inwonerpanel de mening van de inwoners van Sint Jansteen peilen over de realisering van een multifunctionele accommo datie (MFA) in het dorp. MIDDELBURG - Geen cent meer naar de Veiligheidsregio Zeeland. (VRZ). Ze moeten het maar zien te rooien met het huidige jaarbudget van 23,3 miljoen euro, vinden de meeste gemeenten in de provincie. HULST - Drie vrijwillige brandweerlieden van het korps Nieuw-Namen zijn van wege hun langdurige dienstverband koninklijk benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Adrie Robbrecht, Ronny D'Hert en Rudy de Munter (van links naar rechts) waren respectievelijk 37, 35 en 31 jaar lid van de vrijwillige brandweer. Ze nemen afscheid in verband met de grensoverschrijdende sa menwerking met de brandweer van de gemeente Beveren. De onderscheidin gen werden tijdens een feestelijke bijeenkomst in de brandweerkazerne in Hulst uitgereikt door burgemeester Jan-Frans Mulder, foto Camile Schelstraete door Melita Lanting door Martijn de Koning RETRANCHEMENT - De 152 indie ners van een zienswijze op de uit breiding van natuurgebied Het Zwin bij Retranchement hadden zich die moeite kunnen besparen. Het Rijk veegt de bezwaren alle maal van tafel, waarmee het defini tieve inpassingsplan is vastgesteld. YERSEKE - Je zou er bang van worden, zo groot is hij. Visser Ferrie van den Hoek haalde een 5,5 kilo zware kreeft uit het Oosterscheldewater. Het dier kwam bij W A Fish terecht. Stephan Sinke toont het dier voor de foto. Hij past bijna niet in een viskist foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 83