Huurders betaalden adoptie baviaan Almeloers laten zich testen op hun sportiviteit V I I! II s 1 De allermooiste rondreizen 6 BINNENLAND PvdA blokkeert aanpak softdrugs _1J* EP De wereld is Kras Rondreis Jordanië 599 699 1999 689 1999 Kras.nl/rondreizen of bel 0900-9697i5cPm Efl Uitspattingen van andere woning corporaties zijn kleiner en min der bekend, maar zeggen mis schien wel net zo veel over de rui me taakopvatting die de sector er op na hield. Zo sponsorde WellerWonen voor bijna 20.000 euro een olifantenpa rade. De Alliantie ging in 2010 een driejarige adoptie-overeen komst aan voor mantelbaviaan Mydra. Mijande Wonen investeer de huurdersgeld in de aankoop van een sterrenwacht. De zaken passeerden de revue tij dens het verhoor van Merijn van Giessen, voormalig directeur wo ningmarkt bij Binnenlandse Za ken, bij de parlementaire enquête woningbouwcorporaties. Terugkij kend stelde deze dat het toezicht vanuit het ministerie goed func tioneerde. „We hielden aardig wat tegen." Commissielid Mulder reageerde hierop door te refereren aan het WK voetbal. „De keeper van Span je hield er tegen Nederland ook aardig wat tegen. Maar Nederland scoorde wel vijf keer. Kun je dan stellen dat de keeper van Spanje het goed deed?" Volgens Van Giessen was niet al tijd helder wat mocht. Ook ver schilden ministers van opvatting. De verhoren van de enquêtecom missie duren nog twee weken. DEN haag - De PvdA-Eerste Ka merfractie wil niet meewerken aan het strenge softdrugsbeleid van minister Ivo Opstelten (WD, Justitie). Senator Guusje ter Horst vindt dat het totale softdrugsbe leid op de schop moet. Het telen van softdrugs is niet meer in de hand te houden, on der- en bovenwereld zijn bijna niet meer van elkaar te onder scheiden en de nieuwe wet zal dat niet verbeteren, zei Ter Horst gisteren in Nieuwsuur. Ze wil dat de minister binnen een half jaar een regio aanwijst voor een proef met gereguleerde en gecertificeer de hennepteelt voor coffeeshops. Opstelten wil juist een strengere aanpak. De senaat bespreekt zijn wets voorstel na de zomer. De meeste Nederlanders bewe gen te weinig. Krap 60 procent haalt de gezonde norm van min stens vijf dagen per week een half uur bewegen. In de provincie Overijssel scoren ze nog lager: slechts 41 procent van de Neder landers beweegt daar genoeg. In Almelo duiken ze zelfs daar nog onder. Wie vervolgens bedenkt dat ze in achterstandswijken minder spor ten dan in rijkere buurten, weet genoeg: Almelo richt z'n pijlen op een lokale groep met veel zit vlees. Vandaag treden ze als het goed is in de topsporthal aan: veertig bewoners van de wijken Ossenkoppelerhoek en Nieuwst- raat-Kwartier tussen de 45 en 65 jaar. Ze hebben zich opgegeven voor een project van het Sportbe- drijf Almelo, dat gemeentelijke sportaccommodaties beheert, en een groep studenten fysiothera pie van de hogeschool Saxion. Samen willen ze erachter komen welke sport het best bij de ver schillende bewoners past, in de hoop dat ze dan in de benen ko men en het sporten volhouden. Daarom hebben de studenten een 'testbatterij' ontwikkeld, vertelt een van hen, derdejaars student fysiotherapie Ludo Bosma. De 'testbatterij' bestaat uit zeven ver schillende oefeningen. Iedere oefe ning moet duidelijk maken waar het fysieke talent van een bewo ner ligt. Is dit vooral kracht, uit houdingsvermogen, wendbaar heid, balans, snelheid misschien? De bewoners zullen vandaag een pingpongbal gooien tegen een op geklapt blad van een tafeltennista- fel en het terug stuiterende balle tje opvangen. Of ze gaan hardlo pen in het verderop gelegen sta dion. Een lineaal opvangen kan ook, van iemand die deze eerst tussen zijn duim en wijsvinger houdt en dan laat vallen. Zodra duidelijk is in welke basis vaardigheden iemand het beste is, valt ook te zeggen welke sport het beste bij hem of haar past. Dit we ten de studenten door literatuur onderzoek. Voetbal bijvoorbeeld vereist vooral wendbaarheid, ver- snellings- en uithoudingsvermo gen. Voor fietsen heb je behalve uithoudingsvermogen ook balans en kracht nodig. Als vandaag een 55-jarige vrouw goed scoort op coördinatie, versnellingsvermo gen en uithoudingsvermogen, lijdt het volgens de studenten geen twijfel: tennis ligt haar. Fy siek gezien dan. Of ze zich ook thuis zal voelen bij de tennisclub en door een deur kan met de tennisleraar, dat leert de testbatterij uiteraard niet. Daar om praten fysiotherapeuten uit de wijk met de bewoners na. Wat iemand een leuke sport lijkt, telt dan toch ook mee. „Er komen al tijd wel meer geschikte sporten uit de tests, dus er valt iets te kie zen", zegt Bosma. De bewoners kunnen hun sport ter plekke uitproberen, want ver schillende sportverenigingen zijn aanwezig. Gezien op TV 8 dagen al v.a 1789 1749 1849 door Sander van Mersbergen DEN HAAG - De debacles van wo ningcorporatie Woonbron, dat een schip liet verbouwen voor te veel geld, en Servatius, dat dure cam pusplannen had, zijn berucht door hun omvang. door Wilma de Cort ALMELO - Hoe krijg je mensen zo ver dat ze gaan sporten en het ook volhouden? Moeten ze dan een sport doen die hen wel leuk lijkt? Óf toch een sport die hen goed ligt? In Almelo begint daarom van daag een project waarmee bewo ners van twee achterstandswijken proberen het antwoord te vinden op deze vraag. Fiets je als het je leuk lijkt of als het je ligt? foto Sabine Joosten/HH 1 Cultuurschatten Jordanië Ontdek betoverendJordanië. Met de Dode Zee, Jerash, Amman, Petra, de Wadi Rum woestijn en meer. Unieke woestijnnacht Strandverlenging Aqaba mogelijk Klantbeoordeling 8,2 Zie: Kras.nl/35683 Highlights van Marokko Koningssteden Atlasgebergte. Rabat, Marrakech, Meknès. Fès, Dades kloof, Ouarzazate en meer. Ontbijt, 1 x lunch en 10 x diner Cultuur- en natuurmix Klantbeoordeling 8,1 Zie: Kras.nl/74727 Sumatra, Java Bali Veelzijdige rondreis. Ontmoet de orang- oetans op Sumatra, bezoek de Borobudur en geniet na op Bali. Ontdek drie mooie Indonesische eilanden Binnenlandse vlucht Klantbeoordeling 8,0 Zie: Kras.nl/36308 8 dagen v.a. 15 dagen v.a. 24 dagen v.a. IJsland, puur compleet Ga genieten van geisers, gletsjers, watervallen, vulkanen, ruige kusten en valleien. Laatste plaatsen aug. Gouden Cirkel, Dettifoss en meer Klantbeoordeling 8,7 Zie: Kras.nl/38753 9 dagen v.a. Highlights van Sicilië Boordevol cultuur en natuur. Met Taormina, Cefalü, Palermo, Syracuse, Giardini Naxos en meer. Strandverlenging mogelijk Tip: excursie Etna Klantbeoordeling 8,3 Zie: Kras.nl/35610 Classic South Africa Veelzijdige route door Zuid-Afrika. Van het Paul Kruger National Park tot de Tafelberg in Kaapstad. Rechtstreekse vlucht met KLM Tip: excursiepakket! Klantbeoordeling 8,7 Zie: Kras.nl/25059 Highlights Costa Rica Pura Vida! Met San José, Monteverde, Manuel Antonio NP, Isla Tortuga, Tortuguero en meer. Incl. vele maaltijden Luxe catamarantocht 3-daagse eco-excursie Klantbeoordeling 8,5 Zie: Kras.nl/36312 Canada, Rocky Mountains Ruige natuur en unieke steden. Met Vancouver, Banff en Jasper NP, Whistier, Victoria en meer. Boottocht Maligne Lake Entreegelden parken Klantbeoordeling 8,3 Zie: Kras.nl/36239 8 dagen v.a. 17 dagen v.a. 17 dagen v.a. 15 dagen v.a. Deze Kras-rondreizen zijn inclusief: Vliegreis en hotel Nederlandssprekende reisleiding Fantastische excursies Al deze rondreizen worden ook aangeboden met gegarandeerde vertrekdata Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6