Zeeuwland belooft probleem op te lossen Open Kerkdagen in Casthuiskerk SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Werknemers Neckermann willen onderzoek ZIERIKZEE - Directeur Antoine de Ceuster van woningbouwvereni ging Zeeuwland is op de hoogte van het probleem van het echt paar Dijkstra en hun boven- en onderburen in het Zierikzeese ap partementencomplex Olov. „Wij gaan in overleg met deze mensen een passende oplossing voor hun probleem zoeken. Dat kan een screen zijn of wat anders. We willen een oplossing waarin zij zich kunnen vinden." Een vergoeding van eventuele ver huiskosten is echter geen optie volgens De Ceuster. „Ze missen slechts voor een klein deel hun uitzicht op het noorden. Was er geen woning maar een garage ge bouwd, dan hadden ze ook min der uitzicht gehad. Nee, het pro bleem vind ik niet van dien aard dat wij kosten zouden moeten ver goeden." De Ceuster weerspreekt de bewe ring dat er bij Zeeuwland niet goed is opgelet. „Net als de heer en mevrouw Dijkstra, wisten wij dat er sprake zou zijn van verdich ting van de bouw. We wisten al leen niet op welke manier dat ging gebeuren. De concrete plan nen zijn pas ontwikkeld nadat wij het appartement aan Dijkstra hadden verhuurd." Wethouder Ad Verseput van Ruimtelijke Ordening gaat uitzoe ken of er aan de Bermsloot vol gens de voorschriften is gebouwd. „Ik rij daar ook wel eens langs en heb gezien dat het inderdaad re delijk dicht op elkaar staat. Maar ik ga er toch even vanuit dat het allemaal volgens de regels is ge daan." De gemeente Schouwen-Duive- land maakte in december 2009 be kend dat het plan Noorderpolder 2 op verzoek van ontwikkelaar Delta Project Partners is verdicht. De gemeente zou daarbij echter vasthouden aan haar 'kwaliteits handboek', waarin zaken als hoe veelheid groen en onderlinge af standen staan omschreven. „Ik ga informeren of deze bouw voldoet aan de daarin geformuleerde ei sen. Overigens is de verdichting geaccordeerd door de gemeente raad", aldus Verseput. De deuren van de Gasthuiskerk staan open in de periode van 30 juni tot en met 22 augustus op maandag-, woensdag-, donder dag- en vrijdagmiddag van 13.30 uur tot 16.30 uur. Er is gelegen heid voor een gesprek en bezin ning. Ver kan men op elke Open Kerkdag luisteren naar orgelspel. Er staat een uitgebreide boekenta fel en in de gang van het Kerkcen trum is de expositie 'Rembrandt en de Bijbel' te bezichtigen. Terwijl de ouders de kerk en expo sitie bezichtigen, kunnen de kin deren zich bezighouden met een quiz met vragen over de Gasthuis kerk. In verband met de vele Duit se toeristen is deze quiz er ook in de Duitse taal. Voor wie zich wil verdiepen in de historie van de Gasthuiskerk ligt een folder klaar. Kerk en expositie zijn vrij toegan kelijk. De Open Kerkdagen wor den op 22 augustus afgesloten met een Sing-in. Tijdens de ker mis (4,6 en 7 augustus) is, vanwe ge het lawaai, de kerk niet geo pend. Driekleur heeft wel een gezicht! f Schilderijen fleuren bouwhekken op Kinderen en inwoners van Nieuwerkerk fleuren de bouwhekken van locatie De Harmonie op de hoek van de Unastraat op met schilde ringen. Dinsdag 1 juli om 14.30 uur worden de kunst werken onthuld in het bij zijn van burgemeester Ge rard Rabelink en kinderbur gemeester Kyra Droppers. Nieuw asfalt voor Kuijerdamseweg De Kuijerdamseweg is vanaf maandag deels afgesloten voor het verkeer. Op de weg wordt bij Ellemeet nieuw as falt aangelegd. In de bermen komen op sommige stukken doorgroeistenen. Het verkeer zal worden om geleid. Het werk duurt tot 18 juli, maar de meeste overlast is in de eerste week. Ook maandag nog gratis in Onderdak Ook maandag kan er nog gra tis worden gezwommen in Onderdak. Badgasten kun nen terecht van 15.30 tot 17.30 uur en van 20.30 tot 22.00 uur. Eerder maakte de gemeente bekend dat dit zondag kon. Onderdak sluit dinsdag definitief de deu ren. In augustus wordt het nieuwe sportcentrum aan de Lange Blokweg geopend. Poes dood door woningbrand Door een brand in de bijkeu ken van een woning in de Strandloperstraat in Hein- kenszand is gisteren de poes van de bewoonster overle den. De brandweer had het dier levend uit de woning gehaald en meteen zuurstof toegediend, maar dat mocht niet meer baten. Er vielen verder geen gewonden. SINT JANSTEEN - Steeds meer werk nemers van het onlangs failliet verklaarde Neckermann.com wil len dat een zogeheten medewer kerscollectief bekijkt of alles vol gens de regels is gegaan. Dat zegt Angelo Peeters van de Ondernemingsraad van Necker- mann.com, dat inmiddels een doorstart heeft gemaakt. Vijftien mensen gaan daar aan de slag. Pee ters: „Als mensen vragen om het te onderzoeken, moeten we dat doen. Over het hoe en wat én of het nut heeft, moet nog verder ge praat worden." Veel meer kan de OR volgens Peeters niet doen. „Bij een faillissement hebben we zo goed als geen rechten meer. Het faillissement was in onze ogen niet nodig. Er werd met de directie gesproken omdat het niet goed ging, maar een faillissement is nooit ter sprake gekomen." VRIJDAG 27 JUNI 2014 ZIERIKZEE - In de Gasthuiskerk aan het Havenplein te Zierikzee worden deze zomer Open Kerkdagen gehou den. Het is een evangelisatie-pro ject van de Hervormde Gemeente (Gewone wijk) in Zierikzee. NIEUWERKERK ELLEMEET ZIERIKZEE HEINKENSZAND De wijk Noorderpolder in Zierikzee is 'verdicht'. Gerben Dijkstra kan nu vanaf zijn balkon bij de dakgoot van de buren, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67