I SP0(R)TS f- 66 Je kunt merken datje voor veel coureurs de te kloppen man bent Dat is wel leuk 12 SPORT TT VAN ASSEN Strijd om Forza Cup in Goes Voetvolley bij Patrijzen Zeeuwse Dag van het Paard Motorcross in Wemeldinge Twintigste Jo de Roo toertocht Kaartverkoop van start voor duel FC Utrecht Istvan Bakx is op proef bij FC Oss MZC11 voor het goede doel tegen Oud-Feyenoord Inwoner van 's-Heer Arendskerke rijdt in Assen het ONK Supersport 600. Jordy de Jonghe komt ook in actie. H Forza Gymnastica uit Goes houdt voor de elfde keer de Forza Cup. Het is een internationale springwedstrijd voor trampoline, tumbling en dubbel minitramp. Het evenement wordt in de nieuwe topsporthal van het Omnium in Goes gehouden. Er komen springers uit binnen- en buitenland. De Forza Cup begint om 9.00 uur en gaat een hele dag door. In de ochtend vinden wedstrijden plaats op nationaal niveau, 's Mid dags staat vanaf 14.00 uur de internationale wedstrijd op het programma. Het sluitstuk is de finale van de interna tionale wedstrijd. De aanvang daarvan is 19.00 uur. De voetbalvereniging Patrijzen organiseert za terdag voor de tweede keer het Patrijzen Voet volley Toernooi. De parkeerplaats bij het sport complex in 's-Heerenhoek is weer omgetoverd in een 'dorpsstrand'. Deelname is voor spelers vanaf zestien jaar. Joel Balleur en Ronald van 't Hul verdedigen hun ti tel. De eerste wedstrijden beginnen morgenoch tend om 11.00 uur, de finale staat voor 17.00 uur geprogrammeerd. De eindstrijd is vroeger ge pland dan vorig jaar en dat heeft alles te maken met het WK voetbal in Brazilië. Om 18.00 uur wordt namelijk de acht ste finale tussen Brazilië en Chili gespeeld. Keuringen, wedstrijden en amusement zijn de ingrediënten voor de Zeeuwse Dag van het Paard. Zaterdag vindt de 45e editie van dit eve nement bij manege De Eendracht in Vrouwen polder plaats. Er zijn onder meer spring wedstrij den, dressuur en menwedstrijden. Daarnaast zijn er talrijke demonstraties. De te keuren ras sen zijn: Fjord, Welsh, Fries, Haflinger, Shetlan der, Trekpaard en het Groninger Paard, 's Mid dags verzorgt Dinja van Liere met Duvals Capri Sonne een Kür op muziek. Topmenner Jacco van 't Westeinde verzorgt een clinic. De Zeeuwse Dag van het Paard begint zaterdag om 8.00 en is rond 17.30 uur afgelopen. MC de Sproeier houdt zaterdag de tweede club cross van het seizoen. Om 10.15 beginnen de trainingen op het circuit aan de Oude Polder weg in Wemeldinge. Er wordt gereden in de categoriën clubklasse/veteranen, 85 cc, 65 cc, MX2 2-takt, MX2 4-takt/MXi. In die volgorde worden ook de trainingen en de wedstrijden verreden. De eerste manches beginnen om 12.15 uur en de tweede heats worden om 14.45 afge sloten met het slotnummer van de 4-takt MX2/MX1. In de eerdere clubcross in maart was Nancy van de Ven nog twee keer de sterkste. Meer informatie op de website van de vereni ging: www.mcdesproeier.nl Toerclub Goes houdt op zondag voor de twintig ste keer de Jo de Roo toertocht. Wielerliefheb- bers kunnen op deze dag kennismaken met één van de trainingsrondjes van de voormalig prof wielrenner. De route laat u de mooiste plekjes van de Zak van Zuid-Beveland zien. De inschrijving is vanaf 9.00 uur in Cafe Midci- ty aan de Grote Markt te Goes. Deelnemers kun nen kiezen uit een route van 40 of 115 kilome ter. Er kan vertrokken worden vanaf 9.00 uur. Om 10.00 uur vertrekt Jo de Roo met zijn kennissen en ex-profvrienden voor de 115 km en een ieder die wil kan bij hem aansluiten. ASSEN - William Tolhoek arriveer de gisterochtend om 10.00 uur in Assen, waar het racecircuit de ko mende dagen weer zijn uitvalsba sis is. Na twee trainingen mikt hij zaterdagmiddag tijdens het ONK Supersport 600 op een plaats bij de eerste vijftien. „Dat moet kun nen en dan pak ik meteen weer punten." De inwoner van 's-Heer Arends kerke voelt dat het met de vorm de goede kant opgaat. „Ik ben dit seizoen twee keer gevallen met SEROOSKERKE - De voetballers van Serooskerke oefenen op dinsdag 15 juli (19.00 uur) tegen FC Utrecht. Voor het duel op sport park Noordhout zijn vanaf zater dag in de voorverkoop al kaarten beschikbaar. De kaarten, die in de voorverkoop goedkoper zijn dan op de wedstrijddag zelf, zijn inclu sief één gratis consumptie. de motor. Daarna is je zelfvertrou wen toch even wat minder", legt Tolhoek uit. „Maar als je daarna lekker rijdt en weer eens op het podium staat, keert het goede ge voel vanzelf terug." Tolhoek trainde in maart drie da gen in het Spaanse Navarra. De rondjes die hij daar reed stemden hem tevreden. „Mare Hoegee, de techneut van Suzuki, heeft wat kleine zaken aangepast in de elec- tronica van de motor. Het gaat om details, maar die kunnen soms net het verschil maken." De vorm van de dag kan doorslag gevend zijn, weet Tolhoek. De Zeeuw debuteerde twee jaar gele den op de TT met een vijftiende plaats. Een jaar later streek hij als koplo per in de Supersport 600-klasse neer in Assen, maar moest hij tij dens het ONK genoegen nemen met de twintigste plaats. Drie maanden later won hij het eind klassement in de Supersport 600. Daardoor rijdt Tolhoek dit sei zoen met nummer 1 op zijn kuip. „En dan kun je merken dat je voor veel coureurs de te kloppen man bent. Dat is niet erg, het is juist leuk. Tijdens de races gaat het er soms hard aan toe, maar buiten de baan is het echt een leu ke groep mannen." Tijdens het ONK ligt het niveau morgen hoger dan in de Super sport 600. „De concurrentie is zwaarder. Daardoor mik ik op een plek in de top vijftien." Wat er ook voor resultaat uit de bus rolt; Tolhoek geniet iedere keer weer met volle teugen in Assen. „Ik zei het nog twee mijn twee neven OSS - Istvan Bakx is een van de voetballers die bij eerste divisio nist FC Oss een kans krijgt. De uit Vlissingen afkomstige voetbal ler is bij de Brabantse club op proef. Bakx, vorig seizoen nog ac tief voor FC Den Bosch, mag in Oss laten zien wat hij kan. Naast Bakx testen de Ossenaren ook Cagri Kodalak (FC Den Bosch), Paul Kok (AZ/Telstar), Ha- ris Memic (Jong de Graafschap), Martin van Barneveld (Jong Alme- re City) en Fabian Kizito (Oegan- dees international). Verder kregen ook Luuk Hulter- mans, Jochem Jansen en Floris Burgers de kans hun fitheid te be wijzen. Het drietal speelde vorig seizoen ook al in Oss. „Met de jon gens die op proef zijn, hebben we de intentie om door te gaan. Ze zijn hier niet voor niks", zei alge meen directeur Mischa Rook. die weer mee zijn om aan mijn motor te sleutelen. Ruim twintig jaar geleden ging ik al toeschou wer naar de TT, nu sta je er ge woon middenin, 's Middags rij den de grote jongens als Rossi, Marquez en Lorenzo, daarna zijn ZIERIKZEE - MZC'11 speelt zaterdag 2 augustus om 19.00 uur tegen Oud-Feyenoord. De wedstrijd wordt gespeeld ten bate van de BAS Stichting, die geld inzamelt voor onderzoek naar juveniele der- matomyositis, een chronische ont stekingsziekte. De recette en de opbrengst van mosselen en ham burgers gaan naar de stichting. Het duel staat tevens in het teken van het 25-jarig jubileum van mate riaalmanager Ron van Putten en het afscheid van speler Barry Hage. Eén helft zal het eerste van MZC spelen, de andere komt oud-Zie- rikzee in actie. In het seizoen 2003-2004 speelde v.v. Zierikzee, dat dat jaar promo veerde naar de zondag tweede klasse, ook al tegen Oud-Feye noord. Peter van Vossen deed des tijds een helft mee bij Zierikzee en een helft met de Kuipploeg. ik li ill Jt.t Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATERDAG 28 JUNI ZONDAG 29 juni TT is voor Tolhoek hoogtepunt t door Barry van der Hooft William Tolhoek Kaarten kunnen vanaf aanstaande zaterdag (28 juni) bij de volgende voorverkoopadressen worden ge kocht: Schoenmode en Ruitersport Sinke .Torenstraat 1, Serooskerke; EMTE Supermarkt van der Hoofd, Her dershof 45, Serooskerke; Primera Anthony Burger, Korte Delft 6, Mid delburg; Supermarkt Sanderse, Kerk- ring 17, Grijpskerke; Erik Intersport, Nieuwe Burg 22-28, Middelburg; Le Grand Bazar, Hoofdstraat 46, Kortge- ne. Op de wedstrijddag zelf kunnen ook nog kaarten worden gekocht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60