Nadal voelt zich kwetsbaar op de sappige grassprieten 111 clllcl is 2 nog steeds PSV'er, Memphis Depay is 10 SPORT MOTORSPORT Als Rossi en Lorenzo een nieuwe wereldtitel van Marquez willen voorkomen, is nu het moment. Iwema achtste in vrije training TT Nadal omarmt de tradities van Wimbledon, geniet van de sfeer rondom de banen en schreef het toernooi zelfs al tweemaal op zijn naam. Maar met de natuurlijke on dergrond onderhoudt hij een apar te relatie. Anders dan op gravel en op hardcourt voelt de nummer één van de wereld zich op gras nooit helemaal op zijn gemak. Ze ker in de eerste week, als de sprie ten nog sappig zijn en voor glijpar tijen kunnen zorgen. In Rosol trof de man uit Mallorca bovendien een tegenstander zon der plankenkoorts. Twee jaar gele den versloeg de Tsjech hem in de tweede ronde in vijf sets. Ditmaal liet hij merken in te zetten op een nieuwe stunt. Rosol won de eer ste set en kwam in het tweede be drijf een break voor. Nadal liet de partij echter niet uit zijn vingers glippen. Hij brak terug en trok de set in de tiebreak naar zich toe, zij het op zijn tandvlees. „Het draaide misschien om één punt", verklaarde Nadal later. Hij doelde op een schitterende bal, toen Rosol op setpoint stond. „Die forehand was perfect. Sla ik die achter de lijn, dan kost me dat mogelijk de wedstrijd." Hoewel Nadal nadien op stoom kwam en zich plaatste voor de derde ronde, waarin de Kazach Mikhail Koekoesjkin wacht, toon de hij zijn kwetsbare kant. Hoofd schuddend deelde Nadal de de tails van zijn getroubleerde relatie met gras met de wereld. Eén dom me fout, zo stelde hij, maakt een op het oog eenvoudige confronta tie tot een crime. Wie niet wist hoe hij Roland Gar- ros op majestueuze wijze voor de negende maal naar zijn hand had gezet, zou kunnen denken met een speler met faalangst van doen te hebben. „Zowel voor als tijdens de wedstrijd hield ik er rekening mee te kunnen verliezen. Dat ge beurde niet." Met de slechte weersverwachtin gen voor de komende dagen kon hij weinig. Mocht het gaan rege nen en zijn partij op Centre Court onder een gesloten dak ge speeld moeten worden, dan veran dert er voor hem niets. Anders dan specialisten mist Nadal in zijn visie de benodigde vaardighe den om zijn tactiek aan te passen. „Ik ben niet zo goed op deze on dergrond", sprak hij. „Al speel ik liever buiten dan binnen." Deze observatie sloot niet aan bij het beeld van het duel met Rosol. Beiden haalden een zeer hoog ni veau. De één sloeg ballen met een gemak en een snelheid alsof hij geen racket maar eeri vliegenmep per hanteerde. De ander, de beste tennisser van het moment, show de in bijna elke rally zijn bijzonde re talent. Vanuit alle hoeken sloeg hij winners. Elk foutje, hoe klein ook, werd genadeloos en met ja- loersmakende precisie afgestraft. Van een respectvolle strijd tussen de twee heren volgens de etiquet te was overigens geen sprake. Na dal rekte tijd waar mogelijk, tot ongenoegen van Rosol. De num mer 52 van de ranking zag hoe Na dal in fases dat het tegenzat lang wachtte tussen twee services. Te lang naar zijn mening. „Het zijn altijd de beste spelers die ermee wegkomen", zei hij. Rosol uitte zijn frustratie op komische wijze. Balorig van het getraineer tikte hij bij het wisselen van baanhelft met zijn racket de waterfles van Nadal om. De Spanjaard klaarde de klus uit eindelijk binnen drie uur. Onge twijfeld opgelucht. De fout van 2012 was hersteld en de misser van vorig jaar in de eerste ronde - een gevolg van knieklachten - uit gewist. Alleen het gras kan nog voor hoofdpijn zorgen. assen - Ze kwamen de laatste ra ces steeds meer in de buurt, maar in Assen willen Valentino Rossi en Jorge Lorenzo de zegereeks van Mare Marquez (Repsol Hon da) écht een halt toeroepen. De beide coureurs van Movistar Yam aha MotoGP denken dat hun mo toren op het snelle TT-circuit dit weekeinde een kans maken, zeker na twee succesvolle testdagen op het circuit van Catalonië. In het klassement is de situatie ook nog niet uitzichtloos. On- ASSEN - Moto3-coureur Jasper Iwe ma heeft gisteren de tweede vrije training bij de TT van Assen afge sloten als achtste. De KTM-rijder liet een snelste rondetijd van 1.43,120 noteren. Daarmee bleef de Drent 0,75 seconde achter bij de Italiaan Enea Bastianini. De Au straliër Jack Miller, de leider in de WK-stand, realiseerde de tweede tijd. De andere Nederlanders had den meer bescheiden klasserin gen: Scott Deroue werd 25e, Bryan Schouten 26e en Thomas van Leeuwen 28e. In de MotoGP was de Spanjaard Aleix Espargaró op zijn Yamaha de snelste voor zijn landgenoot Marc Marquez. Esteve Rabat, even eens een Spanjaard, was op zijn Kalex goed voor de snelste trai ningsronde in de Moto2. danks de suprematie van Marqu ez, die voor Honda de volle winst (175 punten) uit de eerste zeven races haalde, is er in ieder geval nog één Yamaha die redelijk in de buurt is gebleven: die van negen voudig wereldkampioen Rossi, met 117 punten. Maar dan moet Marquez' zegereeks nu wel tot staan worden gebracht. De Itali aan wil morgen tijdens de TT dan ook zijn kunststukje van vorig jaar herhalen en winnen. Vier tweede plaatsen, een derde, een vierde en een achtste plaats is de oogst van het lopende seizoen voor Rossi. Hij is daarmee bedui dend succesvoller dan zijn team genoot Lorenzo (78 punten) die dit jaar nog maar twee keer op het podium stond. De wereldkam pioen van 2010 en 2012 beleeft een zeer moeilijk seizoen, mede veroorzaakt door een uitvalbeurt en een valse start in de eerste twee races. Toch is juist Lorenzo het spreken de voorbeeld dat het in de motor sport kan verkeren. Een valpartij, vorig jaar in de vrije training op de donderdag in Assen, leek fu nest voor zijn titelaspiraties. Een vijfde plaats in Assen (waar hij na een spoedoperatie aan zijn gebro ken sleutelbeen toch reed), niet rijden in Duitsland, de zesde plaats op Laguna Seca (VS) en der de plaatsen in Indianapolis (VS) en Brno (Tsjechië) leken hem voor de titel vroegtijdig uit te schakelen. Maar vanaf de Britse Grand Prix ging Lorenzo vorig jaar weer win nen, liefst vijf keer nog, om tot een jaartotaal van acht zeges te ko men. Twee meer zelfs dan Marqu- Een paar honderd belangstellen den vergaapten zich aan de nieu we, rode trainingshesjes, de giste ren definitief aangetrokken keeper Remko Pasveer en de kers verse stagiair-trainer Mark van Bommel. De aanhang zag echter vooral wat er vorig jaar te zien was: veel spelers die weg willen, mogen of moeten bij PSV Ofyton, Tamata, Matavz, Zanka en De- rijck) en amper verfrissing. D meerderheid op De Herdgang hechtte weinig waarde aan de op textiel gemelde boodschap om Memphis Depay niet te verkopen. Bijna iedereen is ervan overtuigd dat de nu op het WK schitte rende aanvaller vertrekt voor en kele tientallen miljoenen euro's. Die mogelijke miljoenen en de eventueel nieuwe club van Depay waren aan de meeste tafels minu tenlang gespreksstof. Veel minder ging het over de aspiraties van PSV. De weer volledig herstelde trainer Phillip Cocu hield zich op de vlakte over de doelen voor ko mend seizoen. Hij wil pas volgen de week zijn wensen met de pers delen. Eerder gaf hij aan dat de lat flink omhoog moet en dat PSV weer hoger moet eindigen dan de afgelopen jaren het geval was. Co cu meldde wel dat PSV snel een nieuwe speler aantrekt. „Mis schien al volgende week", stelde door Geert Langendorff LONDEN - Verscholen achter een donkere zonnebril zag Pippa Midd- leton vanuit de Royal Box tevreden toe hoe Rafael Nadal voor het eerst in drie jaar de derde ronde van Wimbledon bereikte. De Span jaard begroette zijn zege op Lukas Rosol (4-6 7-6 6-4 6-4) minder in getogen dan de schoonzus van kroonprins William. Met een schreeuw gaf hij aan hoezeer het succes voor opluchting zorgde. De tweede set tegen Lukas Rosol was vol gens Rafael Nadal, die een setpoint overleef de, van cruciaal belang. I Fanatiek als altijd vocht Rafael Nadal zich voorbij Lukas Rosol, die hem twee jaar geleden nog uitschakelde op Wimbledon, foto VI Images door Hans Leber UITSLAGEN TENNIS Londen. Wimbledon. Mannen, tweede ronde: Nadal (Spa/2) - Ro sol (Tsj) 4-6 7-6 (6) 6-4 6-4, Wawrinka (Zwi/5) - Lu Yen-hsun (Tai) 7-6 (6) 6-3 3-6 7-5, Raonic (Can/8) - Soek (VSt) 6-3 6-4 6-4, Nishikori (Jap/10) - Kudla (VSt) 6-3 6-2 6-1, Kyrgios (Aus) - Casquet (Fra/13) 3-6 6-7 (4) 6-4 7-5 10-8, Tsonga (Fra/14) - Querrey (VSt) 4-6 7-6 (2) 6-7 (4) 6-3 14-12, Bolelli (Ita) - Kohlschrei- ber (Dui/22) 4-6 6-4 6-3 2-6 7-5, Robredo (Spa/23) - Mannarino (France) 6-4 6-1 7-6 (5), Vesely (Tsj) - Monfils (Fra/24) 7-6 (3) 6-3 6-7 (1) 6-7 (3) 6-4, Kubot (Pol) - Lajovic (Ser) 6-7 (4) 7-6 (4) 6-3 7-6 (3), Koekoesjkin (Kaz) - Dancevic (Can) 6-3 6-3 6-2, Istomin (Oez) - Reister (Dui) 7-6 (7) 6-4 6-4. Dubbelspel, eerste ronde: Sijsling/Bautista (Bed/Spa) - Edmund/Stachovsky (GBr/Oek) 4-6 6-4 6-4 6-4, Pospisil/Sock (Can/VSt) - Haase/Calung (Ned) 6-3 6-2 6-2. Vrouwen, tweede ronde: Williams (VSt/1) - Scheepers (ZAf) 6-1 6-1, Sjarapova (Rus/5) - Bacsinszky (Zwi) 6-2 6-1, Kerber (Dui/9) - Watson (GBr) 6-2 5-7 6-1, Ivanovic (Ser/11) - Zheng Jie (Chn) 6-4 6-0, Bouchard (Can/13) - Soler Espinosa (Spa) 7-5 6-1, Dijas (Kaz) - Sua- rez Navarro (Spa/15) 7-6 (12) 5-7 6-2, Lisicki (Dui/19) - Pliskova (Tsj) 6-3 7-5, Petkovic (Dui/20) - Begu (Roe) 6-4 3-6 6-1, Flipkens (Bel/24) - Dominguez Lino (Spa) 6-2 6-1, Cor net (Fra/25) - Cetkovska (Tsj) 6-4 5-7 6-3, Keys (VSt) - Koukalova (Tsj/31) 7-5 6-7 (3) 6-2, Riske (VSt) - Giorgi (Ita) 7-5 6-2, Sjvedova (Kaz) - Kanepi (Est) 6-3 6-7 (4) 6-2, Zvonareva (Rus) - Vekic (Kro) 6-4 6-4 door Rik Elfripk EINDHOVEN - De boodschap van de PSV-fans was duidelijk. 'Memphis is niet te koop' en 'Dit is geen tus senjaar* was op trainingscomplex De Herdgang op spandoeken te le zen. Met die via vuurwerk bekrach tigde mededelingen begroette de achterban gistermiddag de PSV-se- lectie, die na vier weken vakantie weer in training ging. Phillip Cocu keerde gisteren terug op het trainingsveld bij PSV, nadat eer der dit jaar een tumor uit zijn rug was verwijderd, foto René Manders

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58