Ghana maakt er zooitje van Geen vriendendienst, wel twee blije vrienden 2014 4 Brasil 2014 Middenvelder Andrea Pirlo neemt nog geen afscheid als international van Italië. „Ik ben beschikbaar als de nieuwe coach mij nodig heeft." Ze zochten elkaar direct na het laatste fluitsignaal op en keken el kaar eens diep in de ogen. Ze kon den een glimlach niet onderdruk ken, jürgen Klinsmann en Joachim Löw. De vrienden, Duit sers en bondscoaches hadden el kaar net voor het eerst in hun le ven bevochten. De glimlach was veelzeggend, omdat de i-o-zege van Duitsland op Amerika beide landen een ticket naar de achtste finales opleverde. Logisch dat de tevredenheid in beide kampen overheerste, hoe wel het voetbal niet om aan te zien was. In het kletsnatte Recife, waar buiten het stadion de stra ten blank stonden, leek het soms wel of het water in de benen van de voetballers was geslopen. Lan ge tijd keek het publiek naar sjok- voetbal, een stroperige vertoning, waarbij de aandacht maar moei lijk vast te houden was. De veronderstelde salonremise kwam er niet omdat Thomas Müller met zijn vierde goal van het toernooi de Mannschaft na een uur op voorsprong schoot. Met veel precisie werkte hij een afgeslagen hoekschop langs Tim Howard. Veel hoogtepunten ken de het cruciale duel niet, dat meer weg had van een vriendschappe lijk potje dan een doodsstrijd op een wereldkampioenschap. Het Amerika van Klinsmann hink te de hele wedstrijd op twee ge dachten en dat was ook zo gek nog niet. The Yanks hadden aan een punt genoeg om de volgende Vóór de wedstrijd maakte de Gha- nese voetbalbond bekend dat ster spelers Kevin-Prince Boateng (Schalke 04) en Sulley Muntari (AC Milan) per direct naar huis waren gestuurd. Voor alle duide lijkheid: het cruciale duel met Por tugal moest toen nog gespeeld worden. De twee probleemgeval len waren betrokken geweest bij een onderlinge vechtpartij en Muntari had ook nog eens een of ficial van de bond verbaal bele digd. Prince Boateng maakte zichzelf al langer onmogelijk in de groep, waar hij zich door niets of nie mand liet sturen. De twee had den eigenlijk woensdag de koffers al moeten pakken, maar kregen- kregen een dag uitstel omdat ze eisten op hun toernooigeld te wachten. Zoals vaker bij Afrikaanse landen draaide het ook bij Ghana treurig genoeg weer eens om geld. De ploeg had toegezegd gekregen de toernooipremie - 100.000 dollar per persoon - nog voor het toer nooi gestort te krijgen op de bank rekening. Maar toen na het twee de groepsduel nog altijd niets overgemaakt was, brak de pleuris uit. De selectie eiste dat de biljet ten handje contant je gebracht zouden worden, anders zou er niet eens afgetrapt worden tegen Portugal. De regering besloot in het landsbelang de Ghanese bond de dollars voor te schieten en stuurde een vliegtuig, zodat de tassen met geld woensdagavond laat alsnog bij de ploeg arriveer den. Maar toen was de chaos al com pleet. Bondscoach Kwesi Appiah biechtte in aanloop naar het laat ste groepsduel op al tijden wak ker te liggen. „Het zou over de wedstrijd moeten gaan, maar ik doe al dagen geen oog dicht. Ik ben diep ongelukkig dat ik nu in deze situatie zit." Tegen Duitsland maakte Ghana nog indruk als een swingend elf tal, maar dat lukte gisteravond te gen Portugal niet meer. Alle sores brak de ploeg duidelijk op. Veel zeggend was dat de eerste Portu gese treffer via de voet van John Boye kwam, normaal gesproken een betrouwbare Afrikaanse ver dediger. Ghana kwam in de twee de helft nog wel op 1-1 (via ster speler Asamoah Gyan), maar ver loor het duel alsnog. Cristiano Ro naldo bezorgde Portugal met zijn eerste toernooigoal de drie pun ten. Veel hadden beide landen er niet aan, want zowel Portugal (3e in de groep) als Ghana (4e) kun nen vandaag de reis naar huis boe ken. En hoewel het ook bij de Por tugezen de laatste weken flink rommelde, kan het altijd erger. Dat bewees Ghana gisteren wel. Images GROEP G: PORTUGAL - GHANA Joachim Löw en Jürgen Klinsmann kunnen gewoon vrienden blijven. Beide bondscoaches gaan door naar de achtste finale, foto VI Images door Joost Dijkgraaf RECIFE - Hoewel Duitsland gisteren met 1 -0 won van Amerika, stapten er toch twee tevreden bonds coaches van het doorweekte veld in Recife af. Beide landen zijn im mers door naar de achtste finale. Jürgen Klinsmann startte de cultuurverandering in het Duitse voetbal, Joachim Löw borduurt daarop voort Scoreverloop: 30. Boye 1-0, 57. Gyan 1-1, 80. Ronaldo 2-1. Scheidsrechter. Shukralla (Bahrein). Gele kaart Moutinho (Portugal), Afful, Wa- ris, J. Ayew (Ghana). Toeschouwers: 67.540. Portugal: Beto (89. Eduardo); Pereira (61. Va- rela), Pepe, Alves, Veloso; Moutinho, Carval- ho, Amorim; Nani, Eder (69. Veirinha), Ronal do. Ghana: Dauda; Afful, Boye, Mensah, Asamo- ah; Badu, Rabiu (76. Acquah); Atsu, Waris (71. J. Ayew), A. Ayew (82. Wakaso), Gyan. door Joost Dijkgraaf BRASILIA - In potentie was Ghana het beste Afrikaanse land op dit WK, maar interne chaos kostte de ploeg de kop. The Black Stars verlo ren gisteren met 2-1 van Portugal en zijn, net als de Portugezen, uit geschakeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52