In mei zijn 15.000 woningen verkocht Tuinset is populair in Nederlandse tuinen n 2 ril TèM 40 WONEN z> O De positieve ontwikkelingen op de huizenmarkt waren in mei onverminderd zichtbaar. Er wer den 15.000 woningverkopen ge realiseerd. Fors meer dan dezelf de maand vorig jaar en slechts 2000 verkopen minder dan de al tijd populaire maand april. Het aantal bezichtigingen lag met 180.000 zelfs 20 procent hoger dan een maand eerder. Ten op zichte van vorig jaar een stijging van ruim 150%. Dit blijkt uit de woningmarktindicator van Make- laarsland. In 2014 is een aanhoudende posi tieve lijn te zien in het aantal huizenverkopen. Deze trend is al vanaf 2013 zichtbaar en het lijkt erop dat de huizenmarkt zich steeds beter gaat ontwikkelen ge zien het groeiend aantal bezichti gingen. Jeroen Stoop van Makelaarsland: „Wij merken dat woningzoekers die het nieuwe woningaanbod dagelijks in de gaten houden nu direct actie ondernemen en de vruchten plukken van de gunsti ge situatie op de huizenmarkt. De rente is bijzonder laag en de prijzen zijn gestabiliseerd." De tuinmeubelwinkel Fonteyn in Uddel heeft een Nationaal Thinon- derzoek gehouden. Onderzocht werd onder meer wat Nederlan ders in hun tuin hebben staan. Met stip bovenaan staat de tuin set, bestaande uit een tuintafel en -stoelen. Iets meer dan de helft van de mensen heeft ook een pa rasol of schaduwdoek in de tuin. De loungeset is ook populair maar met 31% nog niet in alle tui nen vertegenwoordigd. Ruim 57% van de Nederlanders heeft een barbecue in de tuin. Daarnaast zijn het opzetzwembad (18%) en een speeltoestel voor de kinderen (14%) populaire items. Het aantal mensen met een bouwwerk zoals een tuinhuisje of overkapping is verrassend aan de lage kant. Een kwart van de ondervraagden heeft een tuinhuis in zijn of haar tuin. Zo'n 11% heeft een veranda of pergola. Een overkapping staat in 8% van de tuinen en de serre maar in 3,6%. In de tuin hebben de meeste mensen een terras (89%), gevolgd door aarde met groen (67%), een berging (58%) en een gazon (47%). De moestuin is met 13% nog niet heel populair. LO Een mooie verrassing staat er te wachten wanneer je niets vermoedend de lift uitstapt op de eerste verdieping van ap partementencomplex De Muralt in Brouwershaven. Bij het openen van de voordeur van nummer 38 ontkom je name lijk niet aan een verbluffend uitzicht. Door de weidse ramen van het ap partement kijk je uit over het toegangswater van de jachtha ven van het Schouwse stadje. En aan de linkerkant wordt dat uitzicht aangevuld met het his torische stadhuis. Tot anderhalf jaar geleden woonde Annie van den Hoek in dit appartement. Ondertussen woont zij in het verzorgingshuis, maar haar oude stek is nog steeds niet bewoond. Net als drie andere appartementen in hetzelfde com plex. Kleinzoon Luuk kent het appartement goed, hij en zijn vader komen er nog weieens om de boel bij te houden: „Mijn oma heeft hier meer dan tien jaar met veel plezier gewoond. En dat kan ook bijna niet anders als je dit uitzicht bekijkt." Al lopend door de kamers komt hij nog veel per soonlijke dingen tegen. Lachend wijst hij naar een oude foto waar hij samen met zijn broer op staat. „Dit soort dingen roepen altijd mooie her inneringen op. Mooi dat deze hier nog hangt." Ook de beschilderde beeldjes en schalen op de vensterbanken geven een kijkje in het vroegere leven van Annie en haar man. Luuk: „Ze reisde veel. Vooral naar Zimbabwe, waar op dat mo ment familie woonde. Reizen naar verre be stemmingen deed ze vooral samen met haar zus. Mijn opa bleef liever lekker dichtbij huis. Hij heeft helaas maar een jaar van dit apparte ment kunnen genieten." De woonkamer van het appartement is met 45 vierkante meter riant. En de ramen aan de ha venkant zorgen ervoor dat het vertrek optisch nog ruimer is. Ook in de open keuken lopen die ramen door. „Je kunt hier naar buiten blij ven kijken. Zeker 's zomers als er veel mensen in de weer zijn buiten. Dat gaat nooit verve len." Aan de andere kant van het appartement zijn de slaapkamer en badkamer te vinden. Aan de slaapkamer, die op het zuiden ligt, zit een bal kon vast. Het uitzicht is daar een stuk minder spectaculair, maar doordat de weg er dood loopt, is het er rustig. Beneden zijn een garage en een extra slaapvertrek met douche. Het klinkt aantrekkelijk allemaal, maar wat is dan de reden dat dit en drie andere appartemen ten in De Muralt nog steeds leegstaan? „Je mag hier pas vanaf een leeftijd van 55 jaar wonen, de Muralt is speciaal bedoeld voor ouderen", vertelt Luuk. „Daar sluit je natuurlijk een flinke groep mee uit. Er is een mogelijkheid tot ko pen, maar je kunt het ook huren. Maar dat is prijzig: 875 euro per maand. Dat is natuurlijk lang niet voor iedereen betaalbaar. Hopelijk komt hier een oplossing voor, want het is zon de dat zo'n ontzettend fijne en mooie plek nog steeds leegstaat." I LUI 4 Je kunt hier wel naar buiten blijven kijken door Sharon van Oost Kleinzoon Luuk houdt het appartement op orde nu zijn oma in een verzorgingshuis woont.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40