De Concurrent is onze huiskamer geworden KOOPZONDAG 29 JUNI WALCHEREN 31 66 Het publiek dat kwam om een hele avond te drinken, is verdwenen IN GOES Signeersessie 'Op zoek naar Zeeland' Hooizolder volgend weekend open Ze namen de kroeg over toen die nog op het Groenewoud zat, van Ad van de Woestijne. „Het was een echte studentenkroeg", zegt Frans. „Nu zijn we meer een buurtcafé. Iedereen komt bij ons, ook toeristen.„Studentenvereni gingen hebben we eigenlijk hele maal niet meer", zegt Josien. „We zijn nu een café voor iedereen." Frans: „Het publiek is echt veran derd. We zijn begonnen als ge woon café met een tosti en een hardgekookt ei. Inmiddels kun je hier ook lekker eten, simpel: saté of gamba's. Je kunt als café bijna niet zonder eten. Dat echte drink- publiek, dat de hele avond kwam, dat is verdwenen." Die overgang kwam met de ver huizing van het Groenewoud naar het Bellamypark, aan het be gin van deze eeuw. Ze voelden zich gedwongen te vertrekken om dat een buur klaagde over geluids overlast. „Meteen daarna begon de bouw van parkeergarage de Fonteyne", lacht Frans. „En ze zouden het plein opnieuw gaan inrichten. Dat duurde en dat duur de maar. En intussen zaten we hiernaast ook nog met een gat waar coffeeshop Aerden zou ko men." Josien: „Pas vorig jaar is die open. We hebben wel zwarte sneeuw gezien hoor," Nu zijn ze blij met het plein dat ruim twee jaar geleden toch klaar was: de terrassen hebben de ruim te gekregen, het autoverkeer is ver plaatst en er is ruimte voor evene menten. En die zijn er nu ook, want de ho reca op het plein werkt eensge zind samen. „Dat was in het verle den wel anders", vertelt Frans. „Het is haat en nijd geweest. Nu beseft iedereen dat samenwerken voordelen heeft. Eigenlijk zijn Frans en Josien hele maal geen horecamensen. „Ik was ambtenaar", zegt Frans. „Ik heb vijftien jaar bij de gemeente Vlis- singen en bij de gemeente Middel burg gewerkt." Josien: „Hij had een hartstikke goede baan, maar hij had veel energie over, hij sport te vier keer in de week en zat in al lerlei besturen." Frans: „Ik heb al tijd wel een pen in mijn hand, ook toen we de kroeg al hadden; ik ben voorzitter geweest van Ho reca Nederland in Vlissingen, ik zat bij de Vlissingse Onderne merscentrale en nu weer bij de stichting evenementen Bel lamypark." Deze weken is De Concurrent ge huld in oranje: voetballiefhebbers kunnen de wedstrijden zelfs van af een tribune bekijken. Josien: „We waren in Vlissingen het eer ste café met een groot scherm, dat was in 1990, twee jaar nadat Ne derland Europees kampioen werd. In die tijd was het nog las tig om oranje spullen te kopen in winkels. We kochten toen kle ding die we zelf oranje verfden." Of ze wel eens thuis zijn? Josien lacht. „We wonen hier boven. Dit is onze huiskamer geworden." Frans: „Hier gebeurt altijd wat. De dag neemt hier altijd wel een andere wending. Hoe lang we nog doorgaan? We hebben geen afspraken over wanneer we gaan stoppen." Josien: „We hebben ook helemaal niet de luxe om te kun nen stoppen. We gaan gewoon door." m VAN 13.00 TOT 17.00 UUR Hét internationale, topsportevenement van Zeeland voor alle Zeeuwse tennis-en sportfans, als deelnemer en toeschouwer. Komen kijken naar internationaal toptennis? Entree gratis! Deelnemen? Inschrijven kan via www.DriekleurChallengerZeeland.nl novvn loadnüde c t Android) GOES - Bij boekhandel Het Paard van Troje in Goes wordt morgen van 15.00 tot 17.00 uur een 'me- ga-signeersessie' van Op zoek naar Zeeland gehouden. Maar liefst negen mensen komen het recent verschenen prenten- zoekboek signeren: tekenaar Dan ker Jan Oreel, de auteurs Peter de Jonge, Frank de Klerk, Eugène de Kok, Ad Tramper, René Verhulst, Arend van der Wel, Jan Zwemer en vormgever Henk Wittenberg. Eén en ander wordt aangekleed met muziek. Iedereen is welkom een handtekening te laten zetten in het boek of andere boeken van de auteurs. WESTKAPELLE - Discotheek De Hooizolder bij Westkapelle gaat volgend weekend weer open. De disco moest eind vorig jaar in op dracht van de gemeente sluiten. De nieuwe eigenaar laat weten dat de disco de 5e en 6 juli om 23.00 uur de deuren opent. 'De Hooi' is alleen toegangelijk voor mensen die achttien jaar of ouder zijn. Op 12 en 13 september treedt de band Fragment op. Daarna sluit de disco en wordt verbouwd tot een familie-horecabedrijf. WBm VRIJDAG 27 JUNI 2014 door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Al 25 jaar zijn Frans en Josien Meijer café de Concur rent. Om dat te vieren is het de he le week feest op het Bellamypark. Frans Meijer, café-eigenaar Frans en Josien Meijer zijn 25 jaar uitbater van café De Concurrent, foto Ruben Oreel Vandaag is er een happy hour voor oude vaste gasten, zaterdag is er een smartlappenfestival met het eigen koor, dinsdag is er een receptie en vol gende week vrijdag is de grote reünie. 1 MLTC Middelburg, 28junit/m6juli2014 TC Souburg, 28juni t/m 3 juli 2014 GEZELLIG WINKELEN DOE JE IN #ECHTGOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31