i I I I P&.' v 'Maar die camera willen we niet meer kwijt' ee-v - ivife: j 1 WALCHEREN 29 a m u Mf' 1 - Neckermann wil onderzoek VOOR DE BESTE SERVICE www.driekleur.nl Driekleur heeft wel een gezicht! Studenten maken plan voor verkocht pand DE WK FINALE OP UW NIEUWE TV? Jl F Sf VLISSINGEN - Wie had een paar jaar geleden gedacht dat de Vlis- singse Bloemenlaan ooit weer ge zellig en zelfs uitstekend zou wor den genoemd? Die camera, wijst de vrijwilligster van kringloopwinkel Soek naar boven op het pleintje bij de friet zaak, die heeft het verschil ge maakt. „Eerst werd hier gedeald, geheeld, geblowd, geschoten. Ja, god, wat je maar kan bedenken. Hele dagen, gewoon op straat. Dat is allemaal voorbij." Klopt, zegt meneer Van der Meu- le, die net de flat binnen gaat. „Ik woon hier nu zes jaar. Het is een wereld van verschil met toen ik hier net was. Alle vervelende men sen zijn weg. Of ze houden zich rustig, ik weet het niet, maar wij hebben er geen last meer van. Bal len op de auto's en tegen de hui zen, dat is het enige wat nog ge beurt. Maar ja, ach. De politie hoeft niet meer te komen. Wij wo nen hier heel erg fijn." Datzelfde zeggen Bram en Wilma Stroo. En dat hoorde je ze vijf jaar geleden niet zeggen. „Toen dacht ik: had ik dit huis maar nooit ge kocht." Hij en Wilma wonen al dertig jaar aan het pleintje tegen over de frietzaak en kochten hun huurhuis een jaar of tien geleden. „Vroeger had je hier veel oude mensen. De buurvrouw was een boerin, haar man speelde accor deon en we bakten met zijn allen visjes in de tuin. Ouderwets gezel lig. Maar toen begon de ellende met die kwajongens. Gerotzooi in de brandgang. Er zijn hier echt na re dingen gebeurd." Maar daar wil het echtpaar Stroo het liever niet meer over hebben. Dat is verleden tijd. „Sinds wijka gent Joanne en burgemeester Dijkstra bij- die gasten thuis zijn geweest, houden ze zich koest. Het is weer gezellig in de buurt. Nederlandse mensen, Thrkse men sen, dat maakt allemaal niet uit. We hebben nu zelfs een prachtig speeltuintje. Maar we houden het wel graag gezellig. Dus die came ra willen we niet kwijt." SINT JANSTEEN - Werknemers van het onlangs failliet verklaarde Neckermann.com willen dat een zogeheten medewerkerscollectief bekijkt of alles volgens de regels is gegaan. Dat zegt Angelo Peeters van de Ondernemingsraad van Neckermann.com Peeters: „Als mensen vragen om het te onder zoeken, moeten we dat doen." Veel meer kan de OR volgens hem niet doen. Het bedrijf heeft een doorstart heeft gemaakt. Vijf tien mensen zijn daar aan de slag. Buitenmststraat 18 Middelburg Straf voor bedreigen parkeerwachten Een Vlissinger is woensdag door de politierechter in Middelburg veroordeeld tot twee weken voorwaardelij ke gevangenisstraf voor het met de dood bedreigen van twee parkeercontroleurs in zijn woonplaats. Dat gebeur de in december 2012. De man was eerder al veroor deeld voor geweld tegen ambtenaren. Een eerder op gelegde voorwaardelijke straf wordt alsnog ten uit voer gelegd. Scooterrijder (17) zwaargewond Een jongen (17) uit Koude- kerke is gisteravond rond 19.30 uur gewond geraakt toen hij met zijn scooter aan de Galgeweg in Koudekerke in botsing kwam met een au to. De jongen liep meerdere botbreuken en hoofdletsel op. Hij is met de traumaheli kopter naar Rotterdam ge bracht De politie onder zoekt de toedracht. Grote zoekactie Vermiste zwemmer' Hulpdiensten hebben giste ren gezocht naar een zwem mer voor de kust van Vrou wenpolder. Rond half vier kreeg de Kustwacht de mel ding dat mogelijk iemand onder water was verdwe nen. Er werd een zoekactie op gang gezet met redding boten, een vliegtuig en een helikopter. Er werd nie mand gevonden en er was ook niemand als vermist op gegeven. Rond vijf uur werd het zoeken gestaakt. VLISSINGEN - Studenten van Scal- da maakten het afgelopen jaar plannen voor hergebruik van het pand van de Kringloop van Orio- nis aan de Poortersweg in Vlissin- gen. De studenten met het beste ontwerp kregen gisteren een prijs. Het pand is inmiddels verkocht; of de plannen ook echt worden uitgevoerd, is maar de vraag. Hart- hoorn is de nieuwe eigenaar. Het grondverzetbedrijf gebruikt de loods voor het stallen van voertui gen en machines. Gijs Koole, Rei- nier Louws en Sjoerd Mors, derde jaars studenten bouwkunde aan Scalda, wonnen de eerste prijs met hun ontwerp voor een paint- ball- en flowboardcentrum ge combineerd met appartementen voor studenten en een cafetaria. De oude eigenaar van het pand had zeshonderd euro per persoon beschikbaar gesteld. Zes groepen studenten deden mee aan de op dracht. Kees Harthoorn zei dat de ontwerpen misschien nog wel eens van pas komen. „We leven nu, je weet nooit wat er in de toe komst gebeurt." VRIJDAG 27 JUNI 2014 na 'een enkele klap' i. y.SM.: i -i v .v cV - De Bloemenlaan in Vlissingen, waar vijfjaar geleden het incident met fatale afloop zich voordeed, is nu weer een gezellige woonomgeving, foto Ruben Oreel door Wendy Wagenmakers AVA ELECTRO avaelectro.nl avakeukens.nl VLISSINGEN KOUDEKERKE VROUWENPOLDER door Nadia Berkelder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29