Speelsheid door het front in diverse kleuren aan te bieden 14 AUTO Communiceren via de laadpuntenapp Liefhebbers bijeen in club Hadi-Mazda Eigen invulling geluid motorfiets Twee planken voor 500L Street Surf RIJTEST MASERATI QUATTROPORTE GTS RIJ-IMPRESSIE TOYOTA AYCO GADGETS MASERATI QUATTROPORTE EN DE CONCURRENTEN h n de topklasse doet Masera ti niet flauw en lanceert de nieuwe Quattroporte alleen met een lengte van 5,26 me ter. Daarmee kan de vier- deurs direct concurreren I met de verlengde versies van onder meer de BMW 7-serie en Mercedes S-klasse. Voor het eerst is er een diesel, die de auto tot een relatief betaalbaar niveau terugbrengt. Deze GTS plaatst zich aan de andere kant van het spectrum. Onder de neus huis teen 3.8 liter V8 biturbo, die al bij 2.000 toeren per minuut zijn maximale spierballen spant (710 Nm) en 530 pk vermogen le vert. Mede dankzij het redelijk be scheiden gewicht van 1.900 kilo vliegt de auto elegant naar 100 ki lometer per uur in 4,7 seconden en heeft de GTS geen moeite de 300 te passeren. De bestuurder heeft de keuze dit in behoorlijke rust te doen of op de sportknop te drukken, voor maximale presta ties en een bijpassend geluid. De carrosserie verruilt de strakke, agressieve lijnen van het vorige model voor meer afgeronde en vriendelijker ogende vormen. De Nog nooit heeft Masera ti zo veel vernieuwings drang getoond. Nieuwe modellen komen op de markt, terwijl bestaande worden opgevolgd. Ook Quattroporte. laaggeplaatste grille geeft kracht aan de uitstraling, terwijl de gol vende belijning rond het achter wiel elegantie toevoegt. Met een bagagevolume van 530 liter steekt de Quattroporte de meeste con currenten de loef af. Ook qua inte rieurruimte laat de Maserati geen steken vallen. Vormgeving en materialen ma ken een topklasse-indruk. De kleurkeuze blijkt bij deze auto sterk bepalend voor de algehele in druk. Deze beige metallic GTS met beige interieur doet zeer chic aan. Anders is het bij zwart met zwart leer, voorzien van rode stik sels. Die mix benadrukt meer de sportieve genen. Het aardige is dat tijdens het rijden deze lichte kleurencombinatie rust over brengt op de bestuurder. )e kunt ongelofelijk hard met deze lange sedan, maar het hoeft helemaal niet. Dat laatste is verstandig als je op het brandstofverbruik let. Een gemiddelde van 1 op 7 a 1 op 8 is de dagelijkse realiteit. De afstemming van het onderstel wordt beïnvloed door een knop naast de pook. Daarbij geldt ook: het kan wel, maar hoeft niet. Het mooie is dat de auto zich ondanks zijn forse lengte prima door druk verkeer laat leiden en er tegelijk met het grootste gemak uiterst scherp kan worden gereden. Al met al een model dat begerens waardigheid opwekt. Dat mag ook wel voor 198.549 euro. De die sel is er vanaf 112.312 euro. Toyota heeft de nieuwe Aygo weer met Citroen (Cl) en Peugeot (108) ontwikkeld. Veel tech niek wordt gedeeld door de drie-eenheid. Toyota vaart een eigen koers door de X-vorm op het front en elementen in het interieur in diverse kleuren aan te bieden, in combinatie met de duurdere varianten. De nieuwe Aygo is 2,5 centimeter langer en iets lager dan zijn voorganger. De bagageruimte groeit met 29 liter (168 liter). De zit achter het stuur is iets verlaagd. Binnenin kan via een 7 inch scherm (990 euro) ra dio, telefoon en navigatie wor den aangestuurd. Toyota levert de driedeurs Aygo met een 1.0 driecilinder (69 pk, 95 Nm) vanaf 9.695 eu ro. De completere x-play is er vanaf 10.895 euro. Nog exclusie ver zijn de x-cite, de x-clusiv en de x-wave (met een canvas dak). Toyota biedt de Aygo ook aan voor een vast bedrag per maand (vanaf 129 euro). Maserati Quattroporte Laadruimte 530 liter, ge wicht 1.900 kg. Benzine 3.8 liter 530 pk. Vanaf 112.312 euro, GTS 198.549 euro. BMW 7-serie Bagageruimte 500 liter, gewicht 2.150 kg. Benzi ne 6.0 liter 544 pk. Van af 94.500 euro, 760iL 224.500 euro. Jaguar XJ Bagageruimte 520 liter, gewicht 1.870 kg. Benzi ne 5.0 liter 550 pk. Van af 87.210 euro, 5.0 V8 SC 187.050 euro. Mercedes S-klasse Bagageruimte 470 liter, gewicht 2.150 kg. Benzi ne 6,0 liter 630 pk. Van af 95.750 euro, S65 AMG Lang 193.750. Achter de klassieke naam Quattroporte huist bij Maserati een moderne topklasse limousine, foto's Automedia De Nuon Laadpunten App helpt de elektrische rijder oplaadpunten bin nen Nederland snel te vinden. De app maakt het ook mogelijk afspra ken te maken over het gebruik van een oplaadpunt en het instellen van een alert. Als er een oplaad punt beschikbaar is of als er een nieuwe oplaadpunt is toegevoegd in de buurt, ontvangt de appgebrui- ker een melding. De nieuwe vereniging Hadi-Mazda richt zich op eigenaren van alle oldtimers en youngtimers van het merk Mazda die ouder zijn dan 25 jaar. Het doel is die Mazda's (achterwielaandrijving en een naar voren scharnierende motorkap) in stand houden en activiteiten te or ganiseren. 'Hadi-Mazda!' was in de jaren zeventig de slogan van de Mazda-importeur. Toyota biedt de mogelijkheid de Aygo te personaliseren. foto WdeV door Tony Vos App voor laadpunten. foto Nuon Oude Mazda's, foto Mazda Om jongeren te attenderen op de mogelijkheden van de wat suf ogende Fiat 500L, is er een Trek king Street Surf-versie. In de baga geruimte van dat showmodel vindt een 0,95 meter lange 500L-skate- board een veilige plek. Ook is er een 1,4 meter lang skateboard le verbaar. De ontwikkeling van de boards was mede in handen van specialist Wheelrun. De 500L voor skaters, foto Fiat door Willem de Volder Elegante De Jekill Hide Company levert elektronisch regelbare uitlaatsyste men. Daarmee kan het geluid van een motor een eigen invulling wor den gegeven. Als voorbeeld noemt Jekill Hide Harley Davidson-bezit- ters. Velen vervangen hun uitlaat voor een exemplaar met betere geluidskwaliteit. Er is keuze uit de standen 'automatisch' en 'stil', voor een gedempt motorgeluid. Uitlaat HD. foto Harley Davidson

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 14