pakken eerste titel Mollema weer kopman in de Tour, Giant mikt op Kittel en Degenkolb De Boer: 'Voor nu hoeft er niets bij' SPORT 11 nog op mijn bakkes gegaan ook op het enige linke punt in het par cours." Waarom die twijfel? Hij had zich vooraf zelf tot de te klop pen renner gebombardeerd. „Ge zien de uitslagen van dit jaar was het ook niet meer dan logisch dat ik zou winnen. Maar dan nog kan het fout gaan. Ik voelde me onder weg ook echt niet goed. Wellicht zat de Ronde van Zwitserland nog in mijn benen." Uiteindelijk moest ook Dumoulin vaststellen dat hij gewoon de bes te tijdrijder van het land is. „Ik heb natuurlijk ook een enorme stap gemaakt dit jaar", weet hij. De man die ook in de jongerenca- tegorieën nog nooit een nationale tijdrittitel had gewonnen, hoeft dit jaar internationaal alleen we reldkampioen Tony Martin voor zich te dulden. De Duitser klop pen is de volgende uitdaging in zijn stevig in de lift zittende car rière. Bij de vrouwen ging de wereld kampioene alvast onderuit. Na twee jaar blessureleed (liesslag ader) reed een bevrijde Anne- miek van Vleuten op het NK alle opgekropte frustratie van zich af. Ze klopte Ellen van Dijk met 0,22 seconden. De wereldkampioene bleef verbouwereerd achter. „Vo rig jaar stond alles in teken van het vervullen van een langgekoes terde droom. Als dat dan is ge lukt, is het daarna toch lastig om die focus vast te houden. Als we reldkampioene schaam ik me daar toch wel een beetje voor." De Nederlandse wielerformatie, bezig aan de laatste maanden met Belkin als hoofdsponsor, maakte gisteren de namen bekend van de negen wielrenners die meegaan naar Frankrijk. Net als vorig jaar is Mollema de kopman, met Lau rens ten Dam als zijn belangrijk ste adjudant. „Bauke is onze abso lute kopman", zei ploegleider Ni co Verhoeven. „Laurens heeft een zelfde rol als vorig jaar. We zullen hem beschermen, zodat hij Bauke in de bergen van dienst kan zijn. Als hij op die manier hoog in het klassement komt te staan, gaan we hem niet opofferen. De Tour is lang en er kan onderweg van al les gebeuren. Ook met Bauke." Belkin reist met zeven Nederlan ders naar de Tour. Lars Boom, Tom Leezer en Bram Tankink wa ren er vorig jaar ook bij. Net als de Belgen Sep Vanmarcke en Maarten Wynants. Stef Clement en Steven Kruijswijk maken het team compleet. De Nederlandse formatie maakte vorige week nog een goede in druk in de Ronde van Zwitser land, algemeen beschouwd als be langrijke voorbereidingswedstrijd op de Tour. Mollema eindigde als derde in Zwitserland. Belkin won ook het ploegenklassement. Vol gens Verhoeven is het vertrou wen versterkt door die prestaties. „We reden daar met zeven jon gens die ook naar Frankrijk gaan en we haalden een hoog niveau. Bauke werd knap derde en was twee keer dicht bij een ritzege." Giant-Shimano neemt vijf Neder landers mee naar Frankrijk. Tom Dumoulin, Koen de Kort, Tom Veelers, Albert Timmer en Roy Curvers maken deel uit van het team dat is gebouwd rond de Duitse sprinters Marcel Kittel en John Degenkolb. De Nederlandse ploeg bestaat verder uit de Belg Dries Devenyns en Ji Cheng, de eerste Chinees die aan de Tour deelneemt. Dumoulin begint aan zijn tweede Tour. De Limburger maakt dit jaar vooral in tijdritten indruk en is daarom met name een troef voor de 20e etappe, een lange individuele race tegen de klok. Ploegleider Rudi Kemna: „Het is een uitgebalanceerde groep waarmee we gaan werken aan ons hoofddoel: het winnen van een rit in de Tour." Rittenkaper Ulissi test positiefin Giro De Italiaanse wielrenner Di ego Ulissi is positief getest tijdens de Ronde van Italië. Bij de renner, die twee etap pes won, is een te hoge waar de salbutamol aangetroffen. Ulissi had voorafgaand aan de test gemeld het product Ventolin en paracetamol te hebben gebruikt. Hij over schreed echter ruimschoots de toegestane limiet. Broers Schleck en Van Poppel in Tour Andy en Frank Schleck rij den de Tour. Team Trek laat ook Jens Voigt (42) aan zijn 17e Ronde van Frankrijk be ginnen. Daartegenover staat de selectie van de jonge Dan ny van Poppel (20). Fabian Cancellara, Grégory Rast, Haimar Zubeldia, Markel Iri- zar en Matthew Buschecom- pleteren de ploeg. AZ neemt Hupperts over van Roda JC AZ heeft de selectie voor komend voetbalseizoen ver sterkt met Guus Hupperts. De 22-jarige aanvaller komt over van het gedegradeerde Roda IC en ondertekende in Alkmaar een vierjarig con tract Afgelopen seizoen maakte de buitenspeler der tien doelpunten en gaf hij zeven assists. Krajicek dubbelt verder in Londen Michaëlla Krajicek heeft met Lucie Hradecka aan haar zijde de tweede ronde bereikt van het dubbelspel op Wimbledon. Het Neder lands-Tsjechische duo, in Londen als 13e geplaatst, won gisteren in drie sets van de combinatie Gabriela Dabrowski/Alicja Rosolska. Het werd 5-7 6-4 en 6-2. AMSTERDAM - Met instemming zag Frank de Boer gisteren op de eerste (openbare) training van Ajax één speler met 'gewone' zwarte voetbalschoenen. Het was Siem de Jong. De vraag is hoe lang dat duurt, want het kan goed zijn dat de sponsor (Adidas) ook De Jong in knalgele of-oranje kicksen wil zien. Het is sowieso geen zekerheid dat De Jong bij Ajax blijft. De Boer houdt er rekening mee dat er ko mende weken enkele spelers zul len vertrekken. In dat verband werden ook de namen genoemd van Niklas Moisander, Kolbeinn Sigthorsson en Kenneth Vermeer. En dan zijn er nog drie Ajacieden op het WK actief. „De carrousel gaat pas na het WK draaien", wist De Boer. En komen er nog nieu we spelers? „Op dit moment hoeft er voor mij niets bij. Maar als er spelers vertrekken, zullen we daar natuurlijk op anticiperen. Dat hebben we deels al gedaan met twee nieuwe spitsen en een verdediger." Richairo Zivkovic (van FC Gronin gen), Nick Viergever (AZ) en Ar- kadiusz Milik (Bayer Leverkusen) waren gisteren drie van de 23 mannen op het veld. De Boer mis te nog negen spelers die met hun nationale ploeg (of Jong Oranje) op het WK of elders op pad zijn. De geblesseerde Viktor Fischer wordt de komende maanden nog niet terug verwacht, hij is geope reerd aan een hamstringblessure. De doelstelling voor komend sei zoen, zei De Boer, zal minimaal gelijk zijn aan die van afgelopen jaar: de titel en Europees overwin teren. „Vorig seizoen hadden we nog de nodige spelers zonder erva ring in de eredivisie. Die weten nu ook wat er wordt gevraagd." DONDERDAG 26 JUNI 2014 Ik ben halverwege nog op mijn bakkes gegaan op het enige linke punt Tom D.umoulin AMSTERDAM - Het succesvolle team blijft intact. Belkin kiest voor de komende Tour de France voor nagenoeg dezelfde mannen als een jaar eerder. Zeven van de negen renners in het team waren er vorig jaar ook bij. WIELRENNEN WIELRENNEN VOETBAL TENNIS Fred Rutten had bij zijn eerste werkdag in de Kuip de beschikking over twintig spelers, foto Robert Vos/VI Images door Rik Spekenbrink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55