Haase is goed, Franse maestro Simon iets beter Nog even geduld PZC Tom Dumoulin opgelucht na Ei 10 SPORT VOETBAL Aanstaande spelersuittocht hangt als een donkere wolk boven eerste werkdag Fred Rutten bij Feyenoord. vil/ Op Court i6 haalde Haase het maximale uit zichzelf. Zijn tac tiek klopte, hij sloeg met enige re gelmaat wonderschone punten en viel op weinig fouten te betrap pen. De makke was dat Simon op alle onderdelen net iets beter voor de dag kwam. Zonder één breakpunt te hoeven slikken bleef de voormalige nummer zes van de wereld eenvoudig op de been. Eén ding kon Simon niet van hem afpakken. Niet de op de rang lijst afgezakte topper, hij staat nu op de 44e plaats, maar Haase maakte het mooiste punt van de partij. Hij wist het zelf. Na de loepzuivere diagonaal geslagen fo rehand die rakelings over de net- band scheerde, spande hij met zijn racket een denkbeeldige boog. Haase berustte na afloop in de overmacht van Simon, die in de volgende ronde stuit op Novak Djokovic. Meer zat er gisteren niet voor hem in. Deze conclusie leidde niet tot zelfverwijt. De Ha genaar gaf aan goed in zijn vel te steken, al beaamde hij daar niets voor te kopen. „Vertrouwen is leuk, maar je wilt toch winnen." De Hagenaar dacht wel op de juis te weg te zitten om in de nabije toekomst tegenstanders als Si mon de baas te kunnen zijn. Dat deze opmerking geen bluf was, gaf een opmerkelijke ontboeze ming aan. Hij veranderde kort voor Roland Garros de greep van zijn backhand en sleutelde wat aan zijn armzwaai. „Dat doe je niet snel voor een belangrijk toer nooi." Ondanks de nederlaag te gen Simon geloofde Haase in het nut van deze wijzigingen. De samenwerking met Jos Koe mans, die hem parttime bijstaat, ligt ten grondslag aan de gewijzig de aanpak. Marcos Gorriz, zijn vo rige coach, zag geen heil in een nieuwe methode. Koemans wilde wel in de denkwijze van Haase mee. Samen met Thimo van der Lecq en Mark de Jong moet hij de komende periode de loopbaan van de tennisser naar een hoger gaan plan gaan tillen. Haase kreeg van Simon in elk ge val een ijkpunt. Om de gedroom de sprong naar de top dertig te maken, moet hij even vast en koel op cruciale momenten worden als de Fransman. Deze weten schap maakte het verlies te behap pen. Na zijn zege op de geplaatste Vasek Pospisil trof hij in Simon een tegenstander van veel hoger kaliber. „Dan mag je best van pech spreken." Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl en dan gaan we weer van start met onze Lezerstour! Vanaf 1 juli kunt u zich inschrijven op onze website: www.pzc.nl/lezerstour ROTTERDAM - Fred Rutten kijkt, hij geeft het eerlijk toe, 'met ge kromde tenen' naar het WK. Niet dat de nieuwe Feyenoord-trainer zo ontevreden is over de door Oranje gekozen speelstijl. Integen deel. „Ik heb veel bewondering voor de bondscoach." Maar, Rut ten had het liefst de vijf Feyenoor- ders die in Brazilië verblijven per direct tot zijn beschikking gehad. „Al ben ik natuurlijk ook fan ge noeg om te hopen dat ze nog lang wegblijven en de finale halen." Rutten begon gisteren vol vraagte kens aan zijn eerste werkdag in de Kuip. Feyenoord presenteerde behalve een nieuw (Adidas-)shirt gisteren ook een selectie van twin tig man. Die groep lijkt echter in de verste verte niet op het team dat vanaf 10 augustus de welhaast onmogelijke taak krijgt om de tweede plek van afgelopen sei zoen te overtreffen. De vijf WK-gangers ontbraken, net als de Jong Oranje-spelers Tonny Vilhena, Jean-Paul Boëtius en Sven van Beek. Bovendien stond onder anderen ook Grazia- no Pellè nog op het veld, over wie toch hardop wordt gefluisterd dat zijn transfer aanstaande is. De aanstaande uittocht - Rutten sprak op zijn eerste persconferen tie aanvankelijk 'over één of twee spelers, misschien een paar meer' - hangt als een donkere wolk bo ven de voorbereiding van Feye noord. De club kan het geld goed gebrui ken, wil spelers die nog maar een contract voor één seizoen hebben graag verkopen. „Technisch direc teur Martin van Geel heeft al di verse scenario's klaarliggen. We hebben een lijstje met adequate vervangers als er spelers vertrek ken. Zelf heb ik ook een rijtje na men opgesteld. Iedere coach heeft wensen. Maar ik ben realistisch genoeg om te beseffen dat die nooit allemaal in vervulling zul len gaan." Ik had zelf ook altijd een broertje dood aan de eerste training van een seizoen Eind juli al speelt Feyenoord in de voorronde van de Champions League. „We gaan eerst met een kortetermijnvisie aan de slag. De focus ligt nu op die Champions League-tweekamp, dan willen we resultaat halen. Verder kijken heeft nu nog geen zin. Dat is de realiteit." Rutten zegt er niet van uit het lood te raken. „Ik heb dat als trai ner vaker meegemaakt. Ideaal is het niet, maar het is ook niet an ders." De eerste training van Feyenoord vond traditiegetrouw in het sta dion plaats, in het bijzijn van een kleine vijfduizend fans. Er was vuurwerk, speaker Peter Hout man begeleidde de training ver baal en uit de boxen klonken de bekende Feyenoord-liederen. „Ik vond dat het een beetje verge lijkbaar was met mijn eerste trai ning bij Schalke, ook daar waren veel fans en was iedereen enthou siast." Dat Joris Mathijsen eerlijk toegaf eigenlijk maar bar weinig zin te hebben in de voorberei ding, kon Rutten wel begrijpen. „Ik had er zelf ook altijd een broer tje dood aan." Een voetballer kijkt zodra de com petitie afgelopen is, alweer uit naar de volgende wedstrijden waar het erom gaat. „En is zich er dan ook van bewust waar het om gaat. Je weet dat je moet trainen, dat je basis goed moet zijn, maar eerlijk is eerlijk: het opstappen is altijd moeilijk." Rutten hield in de Kuip de teu gels dan ook losjes in de handen. „We moeten allemaal nog wen nen aan elkaar. Ik aan hen, zij aan mij. Het had weinig zin om overal meteen al heel scherp bovenop te zitten." m m 9 Nummer twee Sebastian Lange- veld was blij dat de schade be perkt bleef tot 51 seconden. Toch stond Dumoulin na afloop van zijn rit gespannen de binnen komst van de laatste twee deelne mers af te wachten. Toen het hem duidelijk werd dat ook Niki Terps tra niet aan zijn tijd kon tippen, volgde zowaar ontlading. „Wat een opluchting", verzuchtte de Giant-renner. „Ik ben halverwege door Geert LangendorfF LONDEN - Een compliment uit on verwachte hoek gaf Robin Haase de bevestiging zichzelf weinig te kunnen verwijten. Volgens Jan De Witt, coach van zijn tegenstander Gilles Simon, kon het niveau van een partij op gras nauwelijks ho ger. Helaas voor de Nederlander le verde zijn aandeel hierin niet het gewenste resultaat op. Hij verloor in straight sets (7-6 6-4 6-4), waar door zijn deelname aan Wimble don na tweede rondes erop zat. I Robin Haase foto Henk Koster/VI Images Een Kuip vol vraagtekens door Edward Swier Feyenoord-coach Fred Rutten door Ad Pertijs iTom Dumoulin kroonde zich in Zaltbommel met overmacht tot nationaal kampioen tijdrijden, foto Dick Soepenberg/VI Images ZALTBOMMEL - Tom Dumoulin, wie anders, kroonde zich gisteren in Zaltbommel tot de nieuwe Neder landse kampioen tijdrijden. Met een gemiddelde van 50,7 kilome ter per uur verpulverde de 23-jari- ge Limburger de tegenstand op een bijna 48 kilometer lang vlak parcours over een dijk langs de Waal en eindeloze polderwegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54