Oude continent te kijk gezet in 'Poule des Doods' Brasil 2014 7 Topscorers Griekse zorgen om blessures Italiaanse media: een azuurblauwe catastrofe •WK levert Brazilië 1 miljoen banen op' 2 Het WK heeft Brazilië ongeveer 2 miljoen banen opgeleverd. Het 2 aantal extra banen als gevolg van 2 het WK komt neer op meer dan 2 15 procent van de 4,8 miljoen ba- 2 nen in de formele sector. Deze cij- 2 fers maakte het Nationale Ver- 2 keersbureau van Brazilië bekend. Het WK zit er voor Panagiotis Kone met een beetje pech op. De Griekse middenvelder viel dinsdag tegen Ivoorkust (2-1) al na twaalf minuten uit met een spierblessure. „Kone zal niet kunnen spelen tegen Costa Ri ca", zei bondscoach Fernando Santos van de Grieken. De Portu gese coach was wel optimistisch over de inzetbaarheid van eerste doelman Orestis Karnezis, die met rugpijn na 24 minuten van het veld moest. „Het ziet er goed uit. Hij zal fit zijn", wist Santos gisteren. Dé verrassing van de eerste ron de. De verwachting was al wel dat ploegen uit Midden- en Zuid- Amerika het goed zouden doen in Brazilië, maar Costa Rica is een re gelrechte surprise. Ondanks de te genstand van drie öud-wereld- kampioenen is Costa Rica toch maar mooi poulewinnaar van de 'Poule des Doods'. In Engeland keken ze hun ogen uit toen ze Bryan Ruiz over het veld zagen dartelen. Hebben die paar maandjes bij PSV de Fulham-huurling zoveel goeds ge daan? Het zou wel een tegenvaller zijn als Costa Rica er nu tegen Griekenland uitvliegt. Hier een lofzang houden op Uru guay is wat overdreven. Dankzij Diego Godin, de verdediger van Atlético Madrid die dit jaar alles wat hij aanraakt in goud lijkt te veranderen, wacht nu een heet duel met Colombia. De Uruguayanen weten hoe ze al les in de strijd moeten gooien. Het bracht La Celeste (de hemels- blauwen) veel goeds tegen de Eu ropese tegenstanders. In het ope ningsduel met Costa Rica (1-3) werd Luis Suarez node gemist. Te gen Engeland bewees hij vervol gens hoe belangrijk hij is. Hoe stom is het dan ook dat de spits van Liverpool zichzelf uitschakel de met zijn derde bijtincident. Bondscoach Cesare Prandelli leek het concept gevonden te hebben om succesvol te zijn met Italië: aanvallend voetbal. Met de weten schap dat in de slotwedstrijd een punt voldoende was, kwamen oude gewoontes bovendrijven én werd tegen Uruguay alles uit de kast gehaald om het spel te vertra gen. Het gevolg: voor het tweede opeenvolgende WK uitschakeling in de poulefase. Andrea Pirlo zal het er mee moeten doen. En ook voor Gianluigi Buffon komt zo een wel heel treurig einde aan een lange interlandcarrière. De doelman zal na de uitschakeling ook wel enige opluchting voelen, nu hij verlost is van moeilijke jon gens zoals Mario Balotelli. Het is toch iedere keer weer hui len met de pet op. De elftallen die Engeland naar een EK of WK stuurt, zijn de laatste edities be paald niet succesvol. Ook in Brazi lië bleef resultaat uit. Er dient I zich wel, met onder anderen Raheem Sterling, Luke Shaw, Dan iel Sturridge en Ross Barkley, een nieuwe generatie aan. Wayne Rooney scoorde voor het eerst op een WK, maar ook hij kon niet voorkomen dat de ta bloids weer volop te keer konden gaan. Voor Frank Lampard en Ste ven Gerrard was het ongetwijfeld hun laatste grote toernooi. werd, maar kreeg dus ook nooit de wind eronder. Keisuke Hon da kon met zijn gouden schoe nen weinig uitrichten. Ook zijn vrije trappen misten doel. Voor af werd wat verwacht van het Ja panse samenspel, aan de bal kunnen ze veel. Dat viel tegen. De acties van Shinji Okazaki, Shinji Kagawa, Atsuto Uchida en Yoshito Okubo waren vol en thousiasme, maar écht spelin zicht ontbrak. De volksaard lijkt het elftal keer op keer in de weg te zitten. Zo werd te veel res pect getoond voor Didier Drog- ba, waardoor de 1-0 voorsprong werd prijsgegeven (1-2). Die klap kwamen de Japanners nooit meer te boven. Deemoe dig, weinig volkeren kunnen mooier treuren dan de Japan ners, keerde de selectie huis waarts. Achtste finale Kwartfinale Troostfinale Achtste finale MILAAN - De Italiaanse kranten re kenden gisteren keihard af met het Italiaanse voetbalteam dat dinsdag met 1-0 verloor van Uru guay en daardoor al in de groepsfa se is uitgeschakeld. 'Een azuur blauwe catastrofe', kopte La Re- pubblica. 'Complete afgang', riep La Gazzetta dello Sport. 'De Az- zurri zijn stukgebeten. In de strijd met de vampieren bleven ze bloedend achter', stelde La Stampa. Die krant doelde op de onbestraft gebleven beet van Luis Suarez in de schouder van Gior gio Chiellini. De Corriere della Se ra meent dat 'het Italiaanse voet bal een dieptepunt heeft bereikt.' donderdag 26 juni 2014 1. Neymar (Brazilië) Lionel Messi (Argentinië) 3. Arjen Robben (Nederland) Robin van Persie (Nederland) Enner Valencia (Ecuador) Karim Benzema (Frankrijk) Thomas Müller (Duitsland) James Rodriguez (Colombia) 4 9. Memphis Depay (Nederland) 4 Luis Suérez (Uruguay) 3 Tim Cahill (Australië) 3 Mario Mandzukic (Kroatië) 3 Jackson Martinez (Colombia) 3 André Ayew (Ghana) 3 Clint Dempsey (Ver. Staten) 3 en drie anderen door Edward Swier RIO DE JANEIRO - Het is even wen nen. Europa spreekt dit WK voorlo pig maar een bescheiden mondje mee. Voor Engeland en Italië, beide ex-wereldkampioen, viel het doek al in de groepsfase. Costa Rica en Uruguay vlogen er met ziel en zalig heid in. Het oude continent was er niet tegen opgewassen. Poule D in retrospectief. COSTA RICA URUGUAY ITALIË ENGELAND toekomst I De basiself van Colombia voor het eerste groepsduel met Griekenland. Achterste rij vanaf links: Mario Yepes, doelman David Ospina, Abel Aguilar, Carlos Sanchez, Cristian Zapata, Victor Ibarbo. Voorste rij vanaf links: Teófilo Gutiérrez, James Rodriguez, Juan Cuadrado, Juan Züniga en Pablo Armero. foto Qi Heng/VI Images zat 28 juni 18.00 uur vrij 4 juli 22.00 uur zat 12 juli 22.00 uur A1 Brazilië B2 Chili zat 28 juni 22.00 uur C1 Colombia Kwartfinale zat 5 juli 22.00 uur D2 Uruguay ma 30 juni 18.00 uur E1 Halve finale Finale Halve finale din 8 juli 22.00 uur zon 13 juli 21.00 uur woe 9 juli 22.00 uur zon 29 juni 18.00 uur B1 Nederland A2 Mexico zon 29 juni 22.00 uur D1 Costa Rica C2 Griekenland REP vrij 4 juli 18.00 uur zat 5 juli 18.00 uur H2 din 1 juli 18.00 uur F1 Argentinië E2 din 1 juli 22.00 uur H1 G2 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51