spanning bij Belgische zoektocht naar topvorm Luis Suarez Brasil 2014 5 Messi: geen tijd voor een feestje Zaccheroni stapt op bij Japan donderdag 26 juni 2014 Na de 3-2 zege op Nigeria vond Lionel Messi het nog lang geen tijd voor een Argentijns feestje op het WK in Brazilië. „We moeten rustig blijven", sprak de man die twee keer scoorde. „Het enige dat we moeten doen is hard blijven werken aan het realiseren van on ze droom. We zijn er nog lang niet" Argentinië werd groepswin naar. „Toch zijn we nog niet goed genoeg", vond Messi. „Maar We worden wel beter. Ik weet zeker dat we naar de vorm toegroeien waarmee we heel ver kunnen ko men op dit toernooi." Argentijns international Garay naar Zenit Ezequiel Garay gaat in Rusland voetballen. De 27-jarige Argen tijns international is een contract voor vijf seizoenen overeengeko men met Zenit Sint-Petersburg. Garay komt over van het Portuge se Benfica, waar de centrale verde diger sinds 2011 speelde. Alberto Zaccheroni heeft zijn functie als bondscoach van Japan na de uitschakeling op het WK neergelegd. Japan verloor dinsdag het laatste groepsduel met 4-1 van Colombia en verliet daardoor de mondiale titelstrijd zonder over winning. Zaccheroni nam de Ja panse ploeg na 2010 over van Ta keshi Okada. Na de uitschakeling wilde de voormalige trainer van AC Milan (61) nog wat bedenktijd voor zijn toekomst, maar die ziet hij nu alsnog niet bij Japan. Als op volger van Zaccheroni zingt de naam van José Pekerman rond. 1986 ook volledig mank. Marado- na had Jorge Burruchaga, Jorge Valdano, José-Luis Brown en Ser gio Batista bij zich. Het team stond, het concept stond en de individualist triomfeerde. Tegen Nigeria straalde de ster Messi twee keer. Hij opende na 2.20 minuten de score met een knalhard schot, nadat Di Maria de paal had getroffen. Het genie lepelde vervolgens vlak voor rust ook nog een vrije trap heer lijk binnen, al oogde het optre den van doelman Vincent Enyea- ma daarbij carnavalesk. De Ni- geriaan reageerde nogal traag op het gekrulde schot. TUssendoor legden de Afri kanen evenwel de zwak ke plekken in het Zuid-Amerikaanse en semble haarfijn bloot. Meteen na de openings treffer van Messi schoot Ahmed Musa de 1-1 bin nen. De voormalige parel van VW-Venlo, tegen woordig onder contract bij CSKA Moskou, zorgde vlak na rust ook voor de 2-2. Al leen omdat Marcos Rojo vervol gens alweer snel de 3-2 aanteken de, bleef schade voor Argentinië uit. Nu was daarvan in de zwakke poule F, met verder nog Iran en Bosnië-Herzegovina, natuurlijk toch al geen sprake, maar na het optreden in Porto Alegre restte nog altijd de twijfel over de kracht van de Argentijnen. Nigeria vierde ook feest. Afrika verzekerde zich in elk geval van één vertegenwoordiger voor de knock-outfase van het WK. De Super Eagles, voor de derde keer in de WK-historie door naar de tweede ronde, vliegen zodoende door naar het hart van de Amazone. In Brasilia wacht maandag vermoedelijk Frankrijk. Argentinië verhuist in tussen naar Sao Paulo. Voor de titelkandidaat begint het WK nu pas. Maar daarmee is het dus ook hoog tijd dat iedereen in de maat loopt van Messi. De tango oogt nog houterig. y, melu Lukaku zondag het veld af. Weer geen bal geraakt, weer ge wisseld door Wilmots, die hem nog wel graag een handje wilde geven. Donder op, leek de emotio nele Lukaku te willen zeggen met een wild armgebaar. Het incident aan de zijlijn had zomaar een flin ke rel kunnen worden, als Luka- ku's vervanger de aandacht daar na niet van 'de wissel' had afge leid. Divock Origi knalde vlak voor tijd de enige treffer binnen, waardoor België van Rusland won en meteen ook geplaatst was voor de achtste finales. Het heeft de liefde voor de Rode Duivels alleen maar groter ge maakt. In België genieten ze met volle teugen van alles op en rond het WK. Twaalf jaar wachten lijkt de kritische blik van het Bel gische publiek ook een beetje ver troebeld te hebben. Na twee wed strijden al geplaatst voor de acht ste finale, dat is het belangrijkste. Dat drie invallers voor de punten hebben gezorgd, dat de echte ster ren nog niet schitteren, dat de bondscoach tactisch wat foutjes heeft gemaakt, het lijkt de Belgen weinig te kunnen schelen. Twaalf jaar wachten lijkt de kritische blik van het Belgische publiek een beet je te hebben vertroebeld Natuurlijk kijken ze met een schuin oog naar Oranje. Wilmots zou er goed aan doen zich een beetje te spiegelen aan Louis van Gaal. Die voerde, ondanks de plaatsing voor de achtste finale, voor het laatste pouleduel alleen noodzakelijke wissels door. Dank zij de zege op Chili groeide het Nederlandse zelfvertrouwen nog maar eens. Wilmots lijkt van avond drie of vier wissels een De ontevreden wissels gaan zich roeren. Mirallas en De- four willen speeltijd, Dem- bélé wil een herkansing kans te geven, waar hij tegen het op de rand van uitschakeling ba lancerende Zuid-Korea misschien beter nog aan zijn vaste basisteam kan schaven. De wissels gaan zich langzaamaan ook roeren. Kevin Mirallas rekent op speeltijd, Steven Defour wil ook wel eens meedoen en Moussa Dembélé vindt dat hij een herkan sing verdient. „Of ik me slachtof fer voel?", zei Dembélé na zijn wissel in de eerste wedstrijd. „Mis schien wel ja." De vraag is dus welke kant Wilmots op wil met zijn ploeg. Iedereen tevreden hou den? Of met de sterkste elf op zoek naar de topvorm? Het ant woord volgt vanavond, vanuit Sao Paulo. Giorgio Chiellini vraagt er natuur lijk wel altijd om. Hij stort zich naar de grond, krijsend als het op de slachtladder ge bonden varken waarin de boer zojuist een slecht uitgevoerde halssnede heeft gezet. Hij is lelijk en knokig, iemand die je alleen bijt als het echt niet anders kan. Dat moment was bereikt. Ten eerste was Luis kwaad op zichzelf omdat het voor geen meter liep. Tegen Engeland had hij op adrenaline gespeeld en die was nu op. Hij voelde zijn knie en ging mank onder een gebrek aan balgevoel en rit me. Dan had je die pusbak van een Chiellini die steeds liep te schoppen en te janken. De situatie schreeuwde erom. Hij beet en voelde aan zijn mond. Even dacht Luis dat hij een voortand had gebroken op het Italiaanse bot. Dat was ge lukkig niet zo. van Messi co GROEP F: NIGERIA - ARGENTINIË Scoreverloop: 3. Messi 0-1, 4. Musa 1-1, 45+1. Messi 1-2, 48. Musa 2-2, 50. Rojo 2-3. Scheidsrechter Rizzoli (Italië). Toeschouwers: 43.285. Gele kaart: Omeruo, Oshaniwa (Nigeria) Nigeria: Enyeama; Ambrose, Yobo, Osha niwa, Omeruo; Onazi, Mikel, Babatunde (65. Uchebo); Emenike, Odemwingie (80. Nwofor), Musa. Argentinië: Romero;.Zabaleta, F. Fernan dez, Garay, Rojo; Gago, Mascherano, Di Maria; Messi (63. Alvarez), Higuain (90. Biglia), Agüero (38. Lavezzi). 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49