Armoedig Iran toch weer laatste JS'iU Algerije wil afrekenen Bondscoach Mare Wilmots voelt de met bedrog van Gijón 4 Brasil 2014 Moussa Dembélé kan met België op Duitsland stuiten. „Dat heeft een sterk team. We kennen hun kwaliteit, maar zijn absoluut niet bang." Argentinië parasiteert op kwaliteiten van sterspeler Lionel Messi. Reza Goochannejhad vertrekt la ter deze week als topscorer van Iran uit Brazilië. De 26-jarige voor malig jeugdinternational van Ne derland zal daar ongetwijfeld wei nig voldoening uit halen. Met zijn treffer (2-1) vlak voor tijd voor kwam Goochannejhad slechts een pijnlijke aftocht. Zijn goal was pas de eerste treffer van Iran dit WK, op de valreep als laatste van alle landen. Net als bij de WK's van 1978 en 2006 eindig de 'Team Melli' als hekkensluiter in de poule. De zege op de VS tij dens het WK in Frankrijk van 1998 (2-1) blijft historisch. En toch. Hoe anders was het per spectief voorafgaand aan het duel met Bosnië. Niet eerder was Iran zo dicht bij de tweede ronde. In de armoedige poule F lag achter topfavoriet Argentinië het tweede ticket voor de knock-outfase voor het oprapen. Winst op het al uit geschakelde Bosnië bood een kans op eeuwige roem, maar het elftal van de Portugese bonds coach Carlos Queiroz voldeed geen moment aan de eisen van het wereldtoneel. Iran kwam op alle fronten te kort. „Mentaal en fysiek zijn we echt tot het uiterste gegaan. We hebben wel wat kan sen gehad, maar Bosnië was be ter", sprak Queiroz. Bosnië-Herzegovina liet eindelijk zien waarom de debutant voor het WK als mogelijke verrassing was ingeschaald. Na een treurige eerste helft raakten de Bosniërs na de pauze aardig op stoom. Edin Dzeko had met een droge schuiver halverwege de eerste helft de score geopend, een zeld zaam moment van opwinding voor rust. Met het doelpunt van Miralem Pjanic na 59 minuten wa ren de kansen van Iran wel verke ken, maar juist daarna kwam de wedstrijd tot leven. Goochannejhad voorkwam dat Iran dit toernooi doelpuntloos bleef. Rechtsback Avdija Vrsajevic van Bosnië, die opviel met zijn in drukwekkende rushes, bekroonde een sterk optreden kort na de tref fer van 'Reza' met de 3-1. Bondscoach Safet Susie, die geen nieuw contract krijgt, had zijn for matie na alle kritiek in eigen land op vijf plekken gewijzigd. Susic had voor zijn afscheidswedstrijd Edin Dzeko voorin herenigd met Vedad Ibisevic, het succesvolle koppel van de kwalificatie. Susic was na afloop tevreden. „We hebben gedomineerd. Een verdiende zege. We kunnen als nog met opgeheven hoofd vertrek ken. Daarom was deze overwin ning belangrijk voor ons." PORTO ALEGRE - Ze boezemen angst in. Ontzag. Benauwdheid. Met Angel di Maria, Sergio Agiiero, Gonzalo Higuain en Lionel Messi herbergt Argenti nië vier wereldtoppers, maar op het bijbehorende toneel in Bra zilië danst het Magische Kwar tet vooralsnog een houterige tango. De Zuid-Amerikanen hebben maar één ster. De mae stro zelf geeft bij de Albicelestes de maat aan. En hij zet in alles ook de toon. Het WK kent tot nu toe drie uitgesproken ster ren. De solo's zijn van Robben, de rushes van Neymar en de to verkunsten van Messi. Het Ora kel van Rosario torst het vedette- leger van Argentinië eigenhan dig mee door het buurland, zo als gisteravond in Porto Alegre tegen Nigeria (3-2). Messi drib belt, Messi soleert, Messi geeft sublieme steekpasses en Messi levert werkelijk waanzinnige vrije trappen af. De lach breekt daarmee weer door bij de su perster van Barcelona. Dat be looft nog wat. Het thuisland siddert al van ge not. Van de pampa tot in de spe lonken van Vuurland en van de Andes tot diep in Patagonië droomt iedereen van de reprise van 1986. Maar nu met Messi in de rol van de Messias. Het wordt tijd dat Diego Maradona een waardig opvolger krijgt. Een ster, die zelfs nog beter is dan Pluisje. De eerste tekenen van dat droomscenario zijn waarneem baar. Messi wordt langzamer hand weergaloos. Maar de Albi celestes zien verder nog bleek. De defensie oogt kwetsbaar, de aanval stokt. Di Maria steekt goed in zijn vel, maar Agüero is niet topfit en Higuain acteert tot nu toe ronduit slecht. Daar mee gaat de vergelijking met CURITIBA - Als tweede in de stand staat Algerije op de drempel van de volgende ronde. Eén punt te gen Rusland volstaat vanavond, tenzij Zuid-Korea verrast en uit haalt tegen de Belgen. Algerije kan eindelijk een streep zetten on der 'het bedrog van Gijón'. Die stad herinnert aan de uitschake ling van Algerije op het WK van 1982 in Spanje. De Noord-Afrika nen stonden na drie wedstrijden bovenaan in de poule, samen met Oostenrijk dat een wedstrijd min der en een iets beter doelsaldo had. De enige bedreiging was Duitsland, dat de laatste wed strijd een dag later speelde tegen De kamers van de Engelsen zijn leeg, zij zijn naar huis, net als on der anderen de Spanjaarden en de Kroaten. In en rond het Paradise Golf Lake Resort van de Belgen is het nog steeds goed toeven, al heeft bondscoach Mare Wilmots in de gangen van het hotel een paar brandjes moeten blussen. Met een lijf vol chagrijn stapte Ro- Oostenrijk. Een kleine Duitse ze ge (1-0 of 2-0) zou uitschakeling betekenen. Bij iedere andere uit slag was Algerije door. In Gijón waren 41.000 toeschou wers getuige van een schandalige vertoning. Horst Hrubesch maak te snel 1-0 voor de Duitsers. De volgende tachtig minuten werd de bal door beide teams schaamte loos in de middencirkel rondge speeld. Een woedend Algerije kon naar huis. Het bedrog van Gijón heeft wel een verbetering in het pro gramma opgeleverd. Sinds 1982 worden de laatste poulewedstrij den gelijktijdig gespeeld. door Walter Nieuwkamp SALVADOR - Wat een historische dag voor Iran moest worden, draai de uit op een forse teleurstelling. Het WK eindigde opnieuw na de groepsduels, net als de vorige drie keer. Bosnië-Herzegovina was gisteravond te sterk: 3-1. GROEP F: BOSNIE-HERZEGOVINA - IRAN Scoreverloop: 23. Dzeko 1-0, 59. Pjanic 2-0, 82. Goochannejhad 2-1, 83. Vrsajevic 3-1. Scheidsrechter Velasco Carballo (Spanje). Toeschouwers: 48.011 Gele kaart: Besic (Bosnië-Herzegovina), Ansarifard (Iran). Bosnië-Herzegovina: Begovic; Vrsajevic, Sunjic, Spahic, Kolasinac; Hadzic (61. Vran- jes), Pjanic, Besic, Susic (80. Salihovic); Dze ko (84. Visca), Ibisevic. Iran: A. Haghighi; Hosseini, Sadeghi, Monta- zeri, Pooladi; Dejagah (68. Ansarifard), Tey- mourian, Shojaei (46. Heydari), Nekounam, Hajsafi (63. Jahanbakhsh); Goochannejhad. door Lex Lammers fl Lionel Messi maakte twee treffers tegen Nigeria, foto VI Images Houterige tango door Barry van der Hooft SAO PAULO - Het mooie aan toer- nooivoetbal is dat na twee duels de zon uitbundig kan schijnen op het ene spelershotel, terwijl boven een luxueus resort een eindje ver derop donkere wolken zich samen pakken. Romelu Lukaku maakt zijn onvrede kenbaar nadat bondscoach Mare Wilmots hem tegen Rusland heeft gewisseld, foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48