go2bo*nl 38 UIT Wint uw restaurant de SO2? Dit keer geen fort, geen bloemdijk of een impo sante burcht vol kunst. Dijken van Wijven is neergestreken in in dustrieel Sas van Gent. Daar wordt de 'Zeeuwse biënnale' voor de vierde keer gehouden. Zaterdag wordt de expositie (met ruim ïo installaties in de buiten lucht en een exposities in het In dustrieel Museum) geopend. Tot en met 17 augustus zal nie mand in Sas van Gent om Kunst in de openbare ruimte heenkun- nen. Het Kanaleneiland en eht In dustrieel Museuem, een voormali ge, leegstaande suikerloods van de Coöperatieve Suikerfabriek, vormen het hart van de manifesta tie. Deze keer is gekozen voor het the ma Verbinding. Alle kunstenares sen hebben Verbinding op een ei genwijze geïnterpreteerd, legt een van de organisatoren Jorien Brugmans uit. „Betsy de Jonge en Maria Verboom willen met hun werk in de sluis de verbinding van het verleden met het heden leggen. Daarom hebben ze oude sluis met 'boten' nieuw leven in geblazen." Twee Vlaamse kunstenaressen, Martine Hennebel en Martine Platteau hebben de afbraak van hun 'eigen' suikerfabriek in beeld gebracht, die 'jammerlijk is afge broken'. De band tussen Sas van Gent als gewezen suikerstad en Veurne wordt daarmee bevestigd. „We misten nog een eyecatcher. Maria van Ewijk uit Tilburg, die ook op de Kunstschouw was heb ben we gevraagd om 'de hoogte in te gaan'. Zij bouwt nu drie ho ge installaties op." Deelnemende kunstenaressen; Betsy de Jonge Maria Verboom, Jorien Brugmans Marieken Broos, Hendrike Huijsmans Heieen van den Hooven, Gerdi Zwaan Sandra van der Meulen, Veerle de Smet Saar de Buyse- re, Het Kasboekcollectie, Martine Hennebel Martine Platteau en Maria van Ewijk. Sas van Cent is uitgekozen tot de reizende kunst biënnale Dijken van Wijven met vijftien vooral Zeeuwse en Vlaamse kunstenaressen. il*J MAOKOiMUAW Junior Kamer Zeeuws-Vlaanderen is op zoek naar horeca ondernemers die hun restaurant in de spot- Opmars van Dijken van Wijven lights willen zetten en de BO-kaal van hét grootste B2B event van Zeeuws-Vlaanderen willen winnen; de BO2! Zeeuws jeugdorkest heeft nog twee concerten te gaan Het Zeeuwse jeugdorkest, een symfo nieorkest, voor jonge muzikanten, treedt vrijdag op in de Hoogte in Goes, aanvang 20.00 uur en een dag later (op 28 juni) in de St. Jacobskerk in Vlissingen, aanvang 15.30 uur. De jongeren hebben een programma in gestudeerd met symfonieën van Haydn en Mozart en liederen van Mo zart, Schubert en Magusin, met de jonge soliste Mattanja Lennings. Kaartverkoop is uitsluitend aan de zaal. Jigaljahu zingt voor school in India Het jongerenkoor Jigaljahu uit Barend- recht verzorgt zaterdag in de Her vormde kerk van Haamstede een op treden. Het programma bestaat uit psalmen en geestelijke liederen. Het Jongerenkoor telt circa 120 leden. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door Marco den Toom, orgel en Lenn- art Moree, piano. Het concert wordt georganiseerd door de Stichting Woord en Daad en de opbrengst is bestemd voor de vakschool Hydera bad in India. U kunt deelnemen wanneer uw restaurant; gevestigd is in Zeeuws-Vlaanderen streek- en seizoensproducten gebruikt minimaal een 3-gangen menu heeft geen Michelinster heeft minimaal 20 couverts heeft minimaal 3 FTEE heeft Stuur uw gegevens en omschrijving van uw restaurant naar info@go2bo.nl en misschien staat u met uw restaurant op 31 oktober 201a wel in de spotlights! Meer informatie over de voorwaarden Martine Hennebel en Martine Platteau en hun 'Veurnse suikerfabriek'. podium door Edith Ramakers Betsy de Jonge en Maria Verboom met 'Sas'; bootjes terug in de sluis. foto's Peter Nicolai Een poort van betonijzer en 'papier* van Gerdi Zwaan en Sandra van der Meulen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38