Joop Keesmaat laat Dantes hel in Aardenburg neerdalen concert, acSEA IS Podiumagenda 32 UIT Enge Buren 13:00 Chef'Special 17:45 Vermakelaar 13:00 Jacqueline Goveart 17:15 Acteur Joop Keesmaat treedt zondag weer op met een solovoorstelling in Aardenburg. Het is een compilatie uit Dante's Inferno. Na Ovidius' Metamorp hoses, het Gilgamesj-epos en Vergilius' Dido Aeneas, laat hij De Hel in Aardenburg neer dalen in 'inhetherenhuis' (Sassenstraat 3). La Divina Commedia, geschreven door Dan te Alighieri (geboren in 1265 in Florence) is een meesterwerk in de wereldliteratuur. Joop Keesmaat zal een theatraal geïnterpre teerde voorlezing van een aantal canto's uit Dantes Inferno doen, waarin hij de toeschou wer meeneemt van de eerste hellecirkel tot in het dieptepunt van de Hel. Hij maakt daar bij gebruik van de vertaling van Jacques Jans sen. Keesmaat speelde onder andere bij To neelgroep Theater, Proloog, Globe en Fact. Van 1990 tot 2006 was hij verbonden aan het Ro Theater. Voor zijn rol in Hersenschim men ontving hij in 2006 de Louis d'Or. Een andere belangrijke onderscheiding, de Beeld en Geluid Award, kreeg Keesmaat in 2011 voor zijn rol van Joop den Uyl in de televisie serie Den Uyl en de affaire Lockheed. Het huidige toneelseizoen staat Joop Keesmaat met onder meer Catherine ten Bruggencate op de planken in Familie van Maria Goos. Concert at Sea (CAS) steunt van origine op Nederlandse bands. Anouk stond al eens op het podium, Guus Meeuwis, Marco Borsato, Ilse DeLange en Kane ook. DeLange is er weer bij, met aan haar zij een royale afvaardiging van bands van Nederlandse bodem. Muzikanten van verre zijn in de minderheid, maar de Britse bands Passenger en Bastille en Stu Larsen (Australië) tellen voor tien. 5 Her Strand H [nfo SI E Tdletten U Lockers Munten EHBO Uerkoop L Invaliden °-Plek ^Nooduitgang! Drinken Eten Tussen de artiesten door draaien de DJ's van 'Dansen aan Zee* op beide dagen de fiinsfe Plaatjes! Presentatie door: Nuhr Sfc! at van ver komt is goed, wordt be weerd. Dat geldt ook voor de buitenlandse inbreng op CAS. Met Passenger heeft CAS een singer-songwriter pur sang aan de haak geslagen. Passenger is de artiestennaam van Mike Ro senberg, die in 2012 met Let her Go zijn eerste nummer i-hit had. Als een troubadour trekt hij de wereld rond. Passenger heeft inmiddels vijf albums achter zijn naam staan. De singer-song writer is geen zachtaardige ro manticus, eerder nuchter en dui delijk en altijd op zijn gemak op de podia. Vorige maand gaf Passenger nog een verrassingsoptreden in het Vondelpark in Amsterdam. Hij kondigde na een optreden in Pa rijs zijn inval op Facebook aan. „Amsterdam wat doen jullie morgen?" Passenger kwam naar het park en het publiek ook. Bastille heeft een andere achter grond. Het is een Britse alterna- tieve-rockband uit Londen, die opgericht is door Dan Smith. Smith nodigde zijn vrienden uit om een groep te vormen. Het kwartet bestaat nu uit Smith, Chris 'Woody' Wood, Kyle Sim mons en Will Farquarson. De band ontleent zijn naam aan de bestorming van de Bastille op 14 juli 1789, nu de Franse nationale feestdag én Dan Smiths verjaar dag. Stu Larsen en Passenger zijn bekenden van elkaar. Ook Larsen is een troubadour. Hij ver liet drie jaar terug huis en haard en trekt sindsdien met zijn gi taar overal naartoe. Hij kleurt ge voelige bluesfolkliedjes in met gi taar, banjo en de ukulele. De Nederlandse inbreng is dit jaar als vertrouwd weer groot. Met onder andere Ilse DeLange, Alain Clark, de Dijk en nieuwko mer Jett Rebel. Rebel wordt als de nieuwe rock-'n-roll ster ge zien. Rebel, ofwel Jelte Thinstra, is niet zo lang geleden bekroond tot 3FM Serious Talent en ont ving een Edison in de categorie nieuwkomer. Hij staat aan het begin van zijn carrière. Uit een interview in HP/De Tijd sprak zijn ambitie, toen hij het begrip geluk moest definiëren luidde zijn antwoord: „Dat je, als je oud bent, een show kan geven van drie uur met alleen maar liedjes die ieder een kent. Zoals Paul McCart ney." De naam Jett verwijst naar Ja mes Dean in de film Giant en naar het personage uit Twin Peaks dat steeds met de mooiste meisjes aan de haal gaat. Het tweede deel van zijn artiesten naam past ook perfect bij de 23 jaar geleden in Den Haag gebo- Zondag 29 juni, 'inhetherenhuis', Sassenstraat 3, Aardenburg, van 15.30 tot 17.30 uur. Toegangs kaarten kosten 12,50 euro. 0117 78 50 34, 0625071805, www.inktpotgenootschap.nl. Joop Keesmaat, solovoorstelling van compilatie uit Dantes Inferno. DONDERDAG 26 JUNI Brouwershaven Zomerconcert Het Zeeuws Orkest met Vocaal Ensemble Musica Cordis, St. Nicolaaskerk, 20.15 uur Middelburg Concert 'U houdt van Brahms?', in ka der Muziekfestival Middelburg, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur VRIJDAG 27 JUNI Hengstdijk Concert Zeeuws Jeugd Orkest en Zeeuws Studentenorkest, Catharinakerk, 20.00 uur Hulst Zomerconcert Het Zeeuws Orkest met Vocaal Ensemble Musica Cordis, St. Willibrordusbasiliek, 20.15 uur Vlissingen Optreden Cotton Club, 25+ avond, Café De Concurrent, 22.30 uur ZATERDAG 28 JUNI Burgh-Haamstede Zomeravondconcert Jongerenkoor "Ji- galjahu" uit Barendrecht, Ned. Her. Kerk, 20.00 uur Goes Concert Zeeuws Vocaal Ensemble, Grote of Magdalenakerk, 20.00 uur Groede Concert Le grand bateau, Grote Kerk, 20.00 uur Middelburg Concert 'Nieuws uit het Oosten', in ka der Muziekfestival Middelburg, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Tholen Concert Tuschinski Trio 'Famous Violin Classics', Stadhuis, 15.30 uur Veere Zomerconcert Het Zeeuws Orkest met Vocaal Ensemble Musica Cordis, Grote Kerk, 20.15 uur Vlissingen Concert Zeeuws Jeugd Orkest en Zeeuws Studentenorkest en Jong ZJO, St. Jacobskerk, 15.30 uur Fool Moon Band, Café De Concurrent, 23.00 uur Zierikzee Improvisatieconcert in kader Zomer- concertserie, Nieuwe Kerk, 16.00 uur ZONDAG 29 JUNI Aardenburg 'De Hel in Aardenburg', solovoorstel ling door Joop Keesmaat, Inhetherenhuis, Sassenstraat 3,15.30 uur Goes Muziekvereniging De Vliegende Hollan der uit Terneuzen, Manhuistuinconcert, 12.00 -13.15 uur Vlissingen The Rock Files and Bigband, Zeeuwse Muziekschool, Arsenaaltheater, 16.00 uur DINSDAG 1 JULI Middelburg Orgelconcert Ute Gremmel-Geuchen (Kempen), Oostkerk, 20.00 uur door Edith Ramakers Jett Rebel geeft 27&28JUNI 2014; BROUWERSDAM - ZEELAND W

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32