ZEELAND Piep Zoeken naar zieke piepers Ambulance rijdt niet door regel almanak 22 en 23 28 en 29 Vakbond woedend op eigenaar Axivate Capital die te weinig gedaan zou hebben om Neckermann.com te redden. Helikopters zijn vliegende politieauto's DONDERDAG 26 juni 2014 Verlepte Euregiotuin wordt frisse fruittuin SINT JANSTEEN - Bart Leybaert van de Belgische vakbond BBTK be schuldigt de top van investerings bedrijf Axivate Capital van fraudu leus handelen. Axivate Capital is eigenaar van het dinsdag failliet verklaarde Neckermann.com en maakt met een nieuw management een door start. „Het zijn grote woorden, maar dit kan niet", zegt Leybaert. „Binnen een dag met een nieuwe website en webshop beginnen is onmogelijk. Dan ben je er al veel langer mee bezig. Het bedrijf is leeggezogen. Een slag in het ge zicht van medewerkers die vaak problemen aankaartten, maar nooit gehoor kregen. Misschien worden er straks enkele mensen heel rijk, maar zitten er wel 227 heel erg diep in de penarie." „Als dat waar is, zal er actie onder nomen worden", reageert curator Benne van Leeuwen. „Ik sta daar altijd neutraal in. Nu zijn er in ie der geval geen aanwijzingen." „Deze aantijging is complete on zin", zegt een boze directeur Andreas Ezinga van Necker- mann.com „Ik kook van woede. Anderhalfjaar geleden was dit be drijf bijna failliet. We hebben er geld ingestoken en keihard- ge werkt. Met zijn allen! Dat we nu ons geld kwijt zijn, is part of the deal. Daar zijn we investeerders voor, kan gebeuren. Maar dit was geen vooropgezet plan!" Bestuurder Niels Suijker van FNV Bondgenoten is wat voorzichtiger dan collega Leybaert. „Ik heb net contact gehad met een van de cu ratoren. Hij vertelde dat hij vorige week donderdag voor het eerst is ingeschakeld. Dat heet stille be windvoering. Hij loopt dan mee in het bedrijf om goed te kunnen beoordelen wat er mogelijk is en informatie te verzamelen om een beslissing te kunnen nemen." De vakbond wordt daar niet in ge kend. Suijker: „We staan buiten spel, daar kun je niets aan doen. Natuurlijk heb ik nog veel vragen. Er volgt in ieder geval nog een ge sprek." Directeur Ezinga: „Door de stille bewindvoering win je tijd bij een faillissement. Anders neemt de curator een paar dagen de tijd om alles door te nemen en ligt de website al snel een week stil. Dat kun je als webshop niet hebben." Over een sociaal plan hoeft niet te worden gesproken. „Want dat is er bij een faillissement niet", zegt Suijker. „Het UWV neemt het nu over en dat kan enkele we ken duren. Uitermate vervelend voor de mensen die nu op straat staan." AARDAPPELZIEKTE HULST - Vanwege een verschil in regelgeving tussen Nederland en België mocht een Vlaamse ambu lance tijdens festival Vestrock in Hulst niet met patiënten rijden. Dat zei burgemeester Jan-Frans Mulder. Om patiënten te vervoeren, moes ten de Belgische ambulancebroe ders wachten op hun Nederland se collega's. Dat riep vragen op bij de PvdA. Mulder: „Dat is een lasti ge kwestie, maar het heeft te ma ken met een verschil in regelge ving. De normen in Nederland zijn anders dan in België. Vest rock koos er voor een Belgische ambulance te hebben." Met gespitste oren liep die man uit dat Zuid-Bevelandse dorpje door zijn huis. Waar kwam die doordrin gende piep toch vandaan Na enig speurwerk meende hij de bron gevonden te hebben: de cv-ke- tel. Voordat hij naar zijn werk ging, belde hij het installatiebedrijf. Met gas moet je tenslotte voorzichtig zijn. Onmogelijk, zeiden ze bij het instal latiebedrijf. Onze cv-ketels piepen niet bij een storing; dan gaat er een lampje knipperen. Geïrriteerd hing de man op en ging weer op onder zoek uit. Om te ontdekken dat de piep uit de vriezer kwam, die open stond. Hem hoor je niet meer piepen. laakt eigenaar Neckermann Bond door Romain van Damme Tip? redactie@pzc.nl KERKWERVE - Aardappelteler Peter Hanse (rechts) contro leert een perceel in Kerkwerve op viruszieke pootaardap- pelen. Daarnaast is Hanse dezer dagen alert op phytop- tera: deze gevreesde aardappelziekte steekt bij warm, vochtig en bewolkt weer de kop op. Twee weken geleden sloeg de ziekte, na een donkere periode met hoge tempe raturen, toe. Sindsdien wordt extra gespoten met bestrij dingsmiddelen. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21