Deltaweek ondergaat een kleine metamorfose Belgen heersen in IJzendijke SPORT 13 De Waele en Fraanje slaan hun slag er al in zijn jeugdjaren. Toen hij voor zijn werk naar Rosmalen ver huisde viel het hem op dat er in Brabant veel motor werd gereden. Zelf haalde hij zijn motorrijbe wijs in 1976, nadat hij een jaar eer der zijn eerste TT had meege maakt. Van Eekelen keerde terug naar zijn roots in Hulst en zette de mo torsport op een laag pitje. Zijn uit daging werd de kartsport, met na me het organiseren en de spelre gels hadden zijn interesse. Hij werd de jongste sportcommissaris van Nederland. Na zestien jaar pakte hij zijn oude liefde (motor racen) weer op. „Ik ging met vrienden naar de TT, maar be zocht ook Grand Prixwedstrijden in Engeland, Duitsland en Bel gië." In Assen kwam hij in contact met enkele officials, waarna hij al snel werd toegevoegd aan het wed strijdleidingteam van de KNMV. Zijn kennis en ervaring vielen ook de internationale bond op, waar Van Eekelen zitting heeft in de wegracecommissie van de Fédération Internationale Motocy- cling (FIM). De Zeeuws-Vlaming houdt zich sinds dit jaar als enige afgevaardigde binnen de Benelux bezig met de internationale regle menten en treedt als steward (ju rylid) op bij WK-wedstrijden. „Ik word afgevaardigd naar de Grand Prix in Motegi (Japan) en Sepang (Maleisië), die in oktober plaats vinden. Verder ben ik official bij een WK Superbike-wedstrijd in Californië." De wedstrijddag begint zaterdag ochtend voor Van Eekelen om ze ven uur met een juryvergadering. Na de nodige evaluaties tussen de wedstrijden door hoopt hij om acht uur 's avonds een geslaagde TT af te sluiten. „De TT staat inter nationaal hoog aangeschreven. Dat willen we graag zo houden." De Deltaweek is een serie van tien wedstrijddagen en wordt ge organiseerd door zeven samen werkende watersportverenigin gen: KR&ZV De Maas en de wa tersportverenigingen Colijns- plaat, Sint Annaland, Willemstad, Wemeldinge, Wolphaartsdijk en Zierikzee. Sinds jaar en dag nemen traditio nele rond- en platbodemjachten aan de zeilweek. Ook zijn er aan trekkelijke wedstrijdvelden te zien in de eenheidsklassen (Mei ges, J22 en MaxFun). Nieuw dit jaar is een serie races in de zoge naamde Quarter Tonners. Dit is een sportieve klasse waarvoor in de jaren zeventig, tachtig en ne gentig honderden boten gebouwd werden die zijn opgeknapt en waarmee nu gezeild wordt. Nieuw is ook dat bij de 44e uitga ve twee wedstrijddagen worden afgewerkt op het Grevelingen- meer. Daarnaast wordt de Veroni carace - de zeewedstrijd die vroe ger rond het zendschip van het pi- ratenstation Veronica werd gehou den - zaterdag 5 juli gehouden. Daarmee komt de organisatie te gemoet aan de wens van de deel nemers. In het weekeinde is het makkelijker om de bemanning sa men te stellen. Het eerste weekeinde (28 en 29 juni) vaart de vloot vanuit Zierik zee en het tweede weekeinde (5 en 6 juli) vanuit Colijnsplaat. In de tussenliggende week doen de zeilers elke avond een andere ha ven langs de Oosterschelde en het Grevelingenmeer aan. De Deltaweek zal vanaf de kant goed te zien zijn in het eerste weekeinde, zaterdag 28 en zondag 29 juni, vanaf de Oosterscheldedij- ken bij Zierikzee, rond vluchtha- ven De Val aan de noordelijke voet van de Zeelandbrug en vanaf de strekdammen rond het haven kanaal van Zierikzee. Ook bij de vroege start van de Veronicarace aan de buitenkant van Neeltje Jans op 5 juli om 8.00 uur en op zondag 6 juli vanaf de havenhoof den bij Colijnsplaat. Meer informatie is te vinden op de site www.deltaweek.nl. IJZENDIJKE - De Belgische atleten grepen gisteravond de zege in de 36e Boulevardloop in IJzendijke. Angelo van Nevel uit Koolkerke won de wedstrijd over 9,7 kilome ter, Kevin Strubbe (Adegem) was de sterkste op de 3,9 kilometer. Van Nevel gaf samen met Eric Cappon uit Zuidzande de wed strijd kleur. Ze namen meteen het heft in handen en scheidden zich af van de rest van het deelne mersveld. Cappon plaatste in de slotfase een versnelling, maar Van Nevel kon die beantwoorden. Uit eindelijk won de Belg met mi niem verschil. Bij de finish was het verschil twee seconden: 35.04 om 35.06 minuten. Bart Cornelis (Sint Laureijns) werd derde in een tijd van 36.56, Francois van de Broecke (Breskens) en Peter Slits (Sluis) werden respectievelijk vier de (37.43) en vijfde (38.19). Beste vrouw was Myrthe Faro. De atlete uit Breskens realiseerde een tijd van 45.00 minuten. Op de korte afstand (3,9 kilome ter) ging de winst naar Kevin Strubbe in een tijd van 13.08 mi nuten. Jan Riemens (Watervliet) werd tweede (13.43). Amor Maer- tens (Breskens) legde beslag op de derde plaats (14 38). Ilona Diele- man uit Nieuwvliet won bij de vrouwen, in 17.17. Er waren 90 deelnemers. Volgende week wordt de serie van zomerlopen vervolgd met een wedstrijd in Retranchement. De aanvang is 19.30 uur. AXEL - Bij het Open Erpelkapper- stoernooi van tennisvereniging Axel zegevierde het geroutineer de duo Marianne Fraanje/Brigitte de Waele in het dubbel-3 in drie sets over de 20-jarige Natascha van Strien uit Hoek en Liselot Kayser (23) uit Terneuzen. In de eerste set werd het meer dwingende spel van de jeugdige combinatie beloond met een 6-3-winst. Vervolgens kantelde de wedstrijd door het meer tactische spel van Marianne Fraanje van TC Animo uit Terneuzen en Brigitte de Waele van De Boskreek uit Breskens: 6-3 6-2. De winnaars treffen morgen in de poule het als eerste geplaatste tweetal Stépha- nie van Balen uit Sluiskil en An- noeska Willemsen uit Schoondij- ke. In het dubbel-5 bereikten Bert Dutree uit Sas van Gent en Rudi Martens uit Koewacht de laatste acht ten koste van Jan-Jaap van Buuren en Hensley Jeandor van TC Animo uit Terneuzen: 7-5 6-2. Dutree is zo vast als een huis, ter wijl Martens een typische netspe- ler is. Ze krijgen morgen te ma ken met het als tweede geplaatste duo Yanniek Ivens/Han Matthijs- sen. In de mixed-5 klopte plaatse lijke favoriete Lisa van der Maas in combinatie met Jordy Engelaar uit Breskens het koppel Kristl Janssens/Melvin Bracke van TV Axel: 6-3 6-2. WOENSDAG 25 JUNI 2014 I Voor Arjan van Eekelen begint het zaterdag in Assen om zeven uur 's ochtends met een juryvergadering. „De TT staat internationaal hoog aangeschreven. Dat willen we graag zo houden." foto Peter Nicolai ZIERIKZEE - De 44e Deltaweek zei len, die vrijdag van start gaat, heeft een kleine metamorfose onder gaan. Zo is er een tweedaagse uit stap naar het Grevelingenmeer, wordt de Veronicarace op zaterdag gevaren en is er een nieuwe klasse aan het programma toegevoegd. De Deltaweek wordt georganiseerd door zeven samenwerkende watersportverenigingen. In het eerste weekeinde, op zaterdag 28 en zondag 29 juni, is de Deltaweek vanaf de kant goed te zien. door Henk van de Voorde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 81