Belgen: Dit is geen wanbeleid maar sabotage Burgemeester is blij met toename meldingen drugsoverlast in Hulst ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Ontwerp voor speelnatuur in Waterdunen af Acteurs gezocht voor films in hele provincie Heel wat strijdbaarder dan hun Nederlandse collega's komen de Belgische werknemers van Neckermann aan het eind van de middag naar buiten: „We gaan een langzaamaan-actie houden morgen (woensdag, red.)", zegt Francien Timmerman. „Vier uur 's morgens en vier uur 's mid dags." Zij is binnen de Neckermann-ves tiging in het Belgische Zwijn- drecht afgevaardigde van de BBTK, de vakbond van 'bedien- GROEDE - De provincie presen teert woensdag 2 juli een ont werp voor speelnatuur in Water dunen, het toekomstige natuur- en recreatiegebied ten noorden van Groede. Het ontwerp kwam tot stand in overleg met omwo nenden en andere belangstellen den. Over de details van de inrich ting wil de provincie nog eens van gedachten wisselen met geïn teresseerden. De bijeenkomst vindt plaats in pa viljoen Beach House 25 aan de Walendijk, van 17.00 uur tot 19.00 uur. Opgeven kan per mail via hannah@bailleul.nl. Deelnemers krijgen een hapje en drankje. den' en ergert zich rot aan het feit dat er nooit een Belgische delega tie van het personeel mocht aan schuiven bij het overleg tussen de directie van Neckermann en de Nederlandse ondernemingsraad. „Wij zijn nooit geïnformeerd over welke ontwikkelingen dan ook. Wij willen weten wat er gaat gebeuren, maar dat is blijkbaar heel moeilijk." In Zwijnd recht werken 29 men sen, veelal in administratieve functies. „Niemand die weet hoe het arbeidsrechtelijk met ons zit. Vallen we onder de Nederlandse of de Belgische ontslagwet? Dat Mulder reageerde op vragen van Mildred van der Poorten (SP) naar aanleiding van het jaarver slag van het project Houdgreep. De Zeeuws-Vlaamse gemeenten werken daarin samen met onder meer woningcorporaties en de po- heeft nogal consequenties voor je financiële toekomst." Het faillissement is 'gewoon een manier om goedkoop van mensen af te komen', meent Annick Biese- man, afgevaardigde van LBC, een andere bond. „Er is geen sociaal plan. Dan krijg je maximaal vier maanden salaris, terwijl ze juni litie om drugsoverlast te beper ken. Terwijl in Terneuzen het aan tal meldingen met 182 (tot 647) af nam en in Sluis bijna gelijk bleef (79), namen ze in Hulst in 2013 toe met 43 (tot 191). Mulder: „Het klinkt misschien raar, maar ik ben hier blij mee. Het betekent dat mensen meldin gen doen. En niet enkel op verjaar dagsfeestjes praten over 'hier en daar wordt gedeald'. Overigens kan het goed zijn dat er dubbele aangiften bij zitten. Twee verschil lende mensen kunnen namelijk dezelfde melding doen." Stan de Bakker (Algemeen Belang Groot Hulst) pleitte voor het ver niet eens betaald hebben." En wat ook steekt: altijd als er iets vervelends te melden valt, moe ten de Belgen richting Nederland. Nooit eens andersom. „En altijd zelf je kilometers betalen. Toch 60 kilometer heen en terug." De 29 Belgen die na drie reorgani satierondes overbleven (van de 150), werken gemiddeld 22 jaar bij Neckermann. „Waar moeten al die veertigplussers naar toe?", vraagt Timmerman zich af. „Bel gië was gewoon te duur. Ik heb het gevoel van het faillissement geen kwestie van wanbeleid is, maar van sabotage!" lagen van de drempel voor het doen van aangifte. „Ik heb het idee dat mensen denken 'ach, daar gebeurt toch niks mee'." Mul der: „We doen aan terugkoppe ling. Als mensen een klacht indie nen, worden ze teruggebeld en wordt verteld wat ermee is ge beurd. Het idee dat er niks met een aangifte gedaan wordt, willen we doorbreken." Alex de Burger (Progressief Hulst) vroeg een inte- griteitsonderzoek binnen de poli tie, 'omdat er veel geld in het drugswereldje zit'. „Als u een voorbeeld heeft, hoor ik het graag van u", reageerde Mulder, waarop De Burger zweeg. MIDDELBURG - Het Centrum voor Audiovisuele Amateur Kunst (CA- VAK) houdt zaterdag een open castingdag voor drie filmproduc ties. Dat gebeurt in het Spiegel- theater aan de J. van Sprengerlaan 6 in Middelburg. Onder de titel 'FilmstarZ 2014' krijgen onervaren Zeeuwse film makers de kans om onder begelei ding van professionals uit de film wereld een korte film te maken. De drie finalisten van dit jaar zijn Elke Verplanke, Ines Den Hollan der en Lennart Gosman. De drie filmmakers zoeken ac teurs en figuranten voor hun pro ducties, in uiteenlopende leeftij den en profielen. Er zijn opnames gepland van 28 juli tot en met 14 augustus in de omgeving van Goes, Middelburg en in Zeeuws- Vlaanderen. Voor meer informa tie, zie www.cavak.nl. Warmdraaien voor optreden Stones De Trip BV, fanclub van de Rolling Stones uit Sas van Gent, houdt vrijdag The Sto nes road to Werchter - the night before' in café De Rijn vaart Aanvang is om 21.00 uur. Het evenement is een opmaat naar het bezoek van de fanclub aan het optreden van de Stones op festival Rock Werchter, zaterdag. Gids vertelt over verleden van dorp De Stichting Evenementen Retranchement houdt van avond een historische wan deltocht in en om het dorp. Een gids vertelt over verle den en heden. Vertrek is om 20.00 uur bij de muziektent op de Markt. Ook op 16 juli en 7 augustus wordt de ge schiedenis tijdens een wan deling tot leven gebracht. Van Beijsterveldt leest voor in bieb De Terneuzense schrijfster Mirjam van Beijsterveldt is vanmiddag te gast in de bi bliotheek in Terneuzen. Ze leest voor uit haar nieuwste boek De huunkvogel en de su permuggen van Sweenjoland. Het prentenboek is bedoeld voor kinderen vanaf onge veer 5 jaar. Aanvang is om 14.00 uur. Ebria Querida treedt op in kerkje Het kwartet Ebria Querida treedt vrijdag op in 't kerkje van Waterlandkerkje in de Molenstraat De vier dames brengen een mix van meer stemmige pop en folk. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 10 euro en zijn te reserveren via 0117-401376. WOENSDAG 25 JUNI 2014 Weinig vrolijkheid onder het personeel van Neckermann. Het bedrijf heeft het faillissement aangevraagd, foto's Camile Schelstraete door Florence Imandt SINT JANSTEEN/ZWIJNDRECHT - door Bob Maes HULST - Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst is blij dat het aan tal meldingen van drugsoverlast in zijn gemeente vorig jaar is geste gen, in tegenstelling tot Sluis en Terneuzen. Hij zei dat maandag in de raadscommissie Algemeen Be stuurlijke Zaken. Niemand die hier weet hoe het arbeidsrechtelijk met ons zit Francien Timmerman SAS VAN GENT RETRANCHEMENT TERNEUZEN WATERLANDKERKJE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71