j. Suarez zet opnieuw zijn tanden in tegenspeler Rafael Marquez Brasil 2014 5 Portugal niet bang voor salonremise Oranje beter dan ooit én efficiënt De Portugese voetbalbond is niet bang voor een salonremise mor gen in de afsluitende groepswed strijd tussen Duitsland en de Ver enigde Staten. „Want fair play is een centraal thema van de FIFA", motiveert Humberto Coelho, de vicevoorzitter van de Portugese voetbalbond. Met een gelijkspel zijn Duitsland en de VS in poule G zeker van kwalificatie voor de achtste finale. Portugal speelt in deze groep nog tegen Ghana en moet met flinke cijfers winnen om nog een kans te maken op een plaats bij de laatste zestien. Kuipers vierde official bij Ecuador-Frankrijk Björn Kuipers is vanavond vierde official bij Ecuador tegen Frank rijk. Noumandiez Doue uit Ivoor kust leidt het duel. Voor de Olden- zaler wordt het zijn derde optre den bij het WK. Eerder was hij ar biter bij Engeland-Italië en Zwit serland-Frankrijk. Het Nederlands elftal heeft op het WK de beste groepsfase ooit gedraaid. Net als vier jaar gele den in Zuid-Afrika eindigde Oranje als groepswinnaar met de volle score van 9 punten. In Zuid-Afrika was het doelsaldo van Oranje echter 5-1, nu 10-3. Oranje is op dit moment niet al leen de meest scorende ploeg, maar ook een van de meest effi ciënte. Van de 39 schoten op doel gingen er dus 10 in, een per centage van 26 procent. Alleen Algerije doet het beter met 5 goals uit 17 schoten (29 procent). méf-.'- m -J 4 NATAL - Voor de derde keer in zijn carrière zette Luis Suarez gisteren zijn tanden in het li chaamsdeel van een tegenstan der. Ditmaal was de Italiaanse verdediger Giorgio Chiellini zijn prooi. Het gebeurde een minuut voordat de beslissende 0-1 viel. Chiellini trok vol ongeloof zijn shirt iets naar beneden en liet op zijn ontblote schouder de af drukken van de tanden van Sua rez zien aan de Mexicaanse arbi ter Rodriduez. De beet was de scheidsrechter ontgaan. Suarez' teamgenoot Gaston Ra mirez probeerde het shirt van Chiellini nog wat omhoog te trekken om het voorval geen aandacht te bieden, maar de vele televisiecamera's hadden de wandaad allang vastgelegd. „Belachelijk dat hij niet de rode kaart kreeg", zei Chiellini na af loop. „Het was volkomen duide lijk dat hij in de fout ging. Dat wist hij zelf ook. Daarom ging Suarez ook meteen liggen alsof hij was aangepakt" De dader zelf repte na de wed strijd met geen woord over zijn merkwaardige gewoonte. Vol gens Suarez was het een mooie dag voor het voetbal in Uruguay. „De zege was verdiend. We schreven opnieuw geschiedenis. Na de zege op Engeland hadden we heel veel zelfvertrouwen. We wisten dat we ook van Italië kon den winnen. Dit is een moment om feest te vieren." Het negeren van de commotie rondom zijn actie zal Suarez niet helpen. Hij moet vrezen voor een schorsing tijdens het toernooi. Tijdens het WK in 2006 schorste de FIFA de Duit ser Torsten Frings voor twee duels na het bekijken van came rabeelden. Suarez zette eerder zijn tanden in Otman Bakkal van PSV en Branislav Ivanovic van Chelsea. Dat leverde hem respectievelijk zeven en tien wedstrijden schorsing op. In En geland bood Suarez zijn excuses aan door te zeggen dat zijn ge drag onvergeeflijk is. Met de woorden 'ik heb er spijt van' zal hij opnieuw niet wegkomen. vaak het verschil. Maar Engeland heeft zelf toch ook genoeg te bie den? Dat bleek de afgelopen we ken vies tegen te vallen. De uitschakeling, na de nederla gen tegen Italië en Uruguay, lever de cynisch commentaar op zoals ze dat alleen in Engeland kunnen. Roy Hodgson, de bondscoach, zou de ploeg naar Rio brengen maar hij begeleidt de ploeg nu na drie duels al naar Heathrow, het vliegveld in Londen, met één schamel punt in de koffer. Dat werd tegen Costa Rica behaald door een overwegend jonge ploeg, met Frank Lampard (36) als ervaren rot in hun midden. In zijn 106e en waarschijnlijk ook laatste interland kon ook hij geen potten breken. Phil Jones, Chris Smalling, James Milner; dat zijn spelers die eigen lijk niet op een WK thuis horen. Maar ze kregen gisteravond alle maal speeltijd van Hodgson. Wie moeten erin en wie moeten eruit, dat zijn de vragen die met het ook op het EK van 2016 nu al le ven in Engeland. 'Op het EK van 1988 verloren we drie keer', twit- terde BBC-presentator en voorma lig topspits Gary Lineker. 'Twee jaar later verloren we de halve fi nale van het WK na strafschop pen...' Er is dus hoop voor Enge land, wilde Lineker even duide lijk maken. Waar het frivole en tegelijkertijd soms bikkelharde Costa Rica gis teravond als groepswinnaar van het veld stapte, droop Engeland als nummer vier van poule D af. In Belo Horizonte, de stad waar Engeland in 1950 bij het WK-de- buut een pijnlijke nederlaag leed tegen de Verenigde Staten (1-0), lukte het niet om met een over winning afscheid te nemen. Wat gaat er de komende tijd ge beuren? Blijft Hodgson aan als bondscoach? Heeft Steven Ger- rard zijn laatste interland al ge speeld? Kunnen jonkies als Luke Shaw, Jack Wilshere, Raheem Sterling en Ross Barkley de Engel sen een nieuwe, zonnige toe komst bezorgen? Zulke zorgen hebben ze bij Costa Rica niet. „Ik heb genoten van onze drie duels", zei coach Jorge-Luis Pinto gisteravond na twee fraaie over winningen en het afsluitende ge lijkspel tegen Engeland. „We zijn nog ongeslagen. Fantastisch." Zondagavond in Recife, na het duel tussen Nederland en Mexi co, gaat Costa Rica op voor een plaats in de kwartfinale. Nog nooit wist het land zich op een WK bij de laatste acht te voegen. In 1990 was de tweede ronde het eindstation voor Costa Rica. Toen was Alexandre Guimaraes - gebo ren in Brazilië en op zijn twaalfde naar Costa Rica vertrokken - één van de spelers in de selectie. Nu hoort zijn zoon Celso Borges bij de sterkhouders in het elftal van het Midden-Amerikaanse land. Komend weekeinde kan de zoon zijn vader 24 jaar na dato dus over treffen. En dat zal die laatste hele maal niet erg vinden. Twee minuten voor het einde van de wedstrijd had Mar quez een akkefietje met de woedende Kroaat Jela- vic. Marquez lachte hem vier kant uit. Een minuut later kreeg Rebic rood vanwege een zware overtreding. Ik kreeg de indruk dat de schop het gevolg was van Marquez' pesterij. Er varing, noemen we dat. Marquez, tegen Brazilië al vlek keloos, had reden tot lachen. Hij had gescoord en Mexico ging winnen. Ook over zijn car rière heeft de centrale verdedi ger niet te klagen. In 2000 werd hij met Monaco kam pioen van Frankrijk. In 2001 beste speler van de Franse com petitie. Na het WK van 2002 haalde Rijkaard hem naar Bar celona. Daar werd hij vier keer kampioen en won hij twee maal de Champions League. Het is een onwaarschijnlijke erelijst waar Robben en Van Persie aanstaande zondag twee ga ten in gaan schieten. Ie der één. -1 woensdag 25 juni 2014 c—,, «i i GROEP D: COSTA RICA - ENGELAND Scheidsrechter Haimoudi (Alg). Toeschouwers: 57.823. Gele kaart Gonzalez (Costa Rica), Barkley, Lallana (Engeland). Costa Rica: Navas, Gamboa, Duarte, Gonza lez, Miller, Diaz, Ruiz, Borges (78. Barrantes), Tejeda, Brenes (60. Bolanos), Campbell (65. Ureha). Engeland: Foster, Jones, Smalling, Cahill, Shaw, Milner (76. Rooney), Wilshere (73. Gerrard), Barkley, Lampard, Lallana (62. Ster ling), Sturridge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41