Soms lijkt dit WK wel op de eredivisie 20 1 4 Met fluitconcert en heel veel vraagtekens terug naar Engeland 4 Brasil2014 Vicente del Bosque was verrast door de irritatie bij David Villa op zijn wissel. Villa speelde zijn laatste interland. „Maar dat wist ik niet", zei de Spaanse coach. Na Spanje is ook de tweede finalist van het EK van 2012 uitgeschakeld. Italië verliest met 0-1 van Uruguay. Normaal gesproken is iedereen blij als de eerste ronde erop zit, want dan is dat trage calculatie voetbal eindelijk voorbij. Maar op dit WK is de bal in een flipper kast terechtgekomen en we vin den het prachtig. De Brazuca (de WK-bal) laat ons juichen en genieten. Er wordt drif tig aangevallen en net zo driftig gescoord.-Wie Engeland-Uruguay en Duitsland-Ghana heeft gezien, moet even aan de zuurstofïles. Je wilt na een lange voetbalavond naar bed en dan is daar opeens Ecuador-Honduras. Kleintjes be staan nog wel, maar niet op dit WK. Soms heb je op dit wereldpodium heel even het gevoel dat dit de ere divisie is. Echt waar. Knotsgek, dat is het. Onvoorspelbaar en gril lig- Hoeveel deelnemers aan de WK-toto hebben al vol woede de papieren weggesmeten, omdat er geen enkele logica te ontdekken is? Costa Rica door na twee wed strijden in een poule met Italië, Engeland en Uruguay? Had dat vooraf ingevuld en je had een briefje teruggekregen met het adres van de psychiater. Genieten is het van Robben en Neymar. En wat te denken van de Colombianen Rodriguez en Cua- drado? Het toernooi moet z'n he roïsche fase nog ingaan, maar de heldenverhalen schrijven zich nu al vanzelf. Natuurlijk zijn er ook tegenval lers. Spanje, Engeland en Italië, landen met de grootste competi ties, liggen er na twee duels al uit. Spanje, de beste landenploeg ooit, verdient een diepe buiging. In En geland zullen ze hun onvermogen wel weer wegpoetsen met het bin nenhalen van dure buitenlanders. Twijfels zijn er ook. België, Brazi lië: we zijn er nog niet warm van geworden. Of neem Argentinië waar Messi net als Maradona in 1986 in zijn eentje aan de touwtjes in het pop pentheater trekt. Frankrijk en Co lombia maken vooralsnog de meeste indruk, maar wat zegt dat allemaal op een toernooi dat in een moordend tempo verder trekt. Dit WK wacht op niemand. '7v^ v~ NATAL - Diego Godin, heerser in de verdediging van Uruguay, be sliste gisteravond in de slotfase de wedstrijd tegen Italië. Bij een hoekschop sprong hij naar de bal die niet op zijn hoofd viel, maar via zijn schouder achter de doelman Buffon verdween. Na zijn succes jaar bij Atlético Ma drid is Godin ook de verlosser van Uruguay. In mei kopte hij Al- tético in de beslissende competi tiewedstrijd tegen Barcelona naar het kampioenschap en te gen Italië was hij opnieuw beslis send. De nederlaag komt hard aan in Italië. Meteen na de uitschake ling bood bondscoach Cesare Prandelli zijn ontslag aan. On der zijn leiding werd Italië in 2012 tweede op het EK. Vlak voor dit toernooi tekende hij bij tot en met het EK van 2016. De coach had voor de beslissen de wedstrijd tegen Uruguay zijn opstelling omgegooid, waarbij hij zich liet inspireren door het Oranje van Louis van Gaal. Dit WK had hij met verschillen de systemen geprobeerd succes te bereiken. Tegen Uruguay moest het gebeuren met het 5-3-2-systeem dat ook in 3-5-2 functioneert. Zo'n formatie is de Italianen niet vreemd, want Ju- ventus heeft daarmee het kam pioenschap in de Serie A be haald. Prandelli trad aan met zes spelers van Juventus, onder wie het verdedigende blok Bonucci, Chiellini en Barzagli dat tegen over het duo Suarez en Cavani van Uruguay stond. Voorin moesten Ciro Immobile en Ma rio Balotelli het de Uruguayanen moeilijk maken. Verdedigend liep het wel bij Italië, aanvallend kon het duo niets uitrichten. Ba lotelli werd in de rust al gewis seld, Immobile volgde even la ter. Aan de andere kant had Uru guay ook een aanvalsduo met Luis Suarez en Edinso Cavani. Ook zij hadden geen succes, on der meer omdat Cavani als ne ventaak het onschadelijk maken van de Italiaanse architect Andrea Pirlo had meegekregen. Suarez kreeg een paar kansen voordat hij zichzelf uit de wed strijd werkte met het bijtinci- dent waarbij hij de Italiaanse ver- •éwi-i" iff*f< '."7. tij ,4 \>V 7 x dediger Giorgio Chiellini in de schouder beet. Via een-tweetje met Nicolas Lodeiro was hij er in de eerste helft dichtbij. Na rust kwam hij op het Italiaanse doel af, na een geblokt schot van Cavani. In beide gevallen redde de uitblinkende Italiaanse doel man Buffon zijn team. Uruguay is na Chili, Colombia, Argentinië en Brazilië het vijfde Zuid-Amerikaanse land dat zich plaatst bij de laatste zestien. Ne derland en België houden voorlo pig de Europese eer hoog. Flights to Rio £1 Enjoying the ambiance - £2,u?b Accommodation £2,000 Arriving after eliminaton - priceless Waar iedereen rekende op een voorzet, volgde wat gestuntel van Jones met de bal. Twintig secon den later volgde na het laatste fluitsignaal (o-o) een striemend fluitconcert van de Britse aan hang. Het geduld van die fans werd in Brazilië flink op de proef gesteld. In de Premier League krijgen ze wekelijks meeslepende gevechten in een vaak moordend tempo voorgeschoteld. Dan is het heel pijnlijk om je nationale ploeg op het WK vaak stroperig en in wan deltempo te zien acteren. Natuur lijk, de buitenlanders maken heel -1 door Leon ten Voorde SAO PAULO - Probeer dit toernooi maar eens fatsoenlijk te duiden na een kleine twee weken gekkigheid. Waar moet je überhaupt beginnen? Misschien moet je dan wel bij de basis zijn, want er is plezier, ver maak en amusement. Natuurlijk is niet alles goed, maar het is wel voetbal om van te hou den. 'Viva o futebol', voetbal van het pleintje op het grootste po dium. Godin is de verlosser van Uruguay V .'x'V '-77 .w' tJ-.yJr/t v 1 -JA X V -I door Frank Timmers GROEP D: ITALIË - URUGUAY Scoreverloop: 81. Godin. Scheidsrechter Rodriguez (Mex). Toeschouwers: 39.000 Gele kaart: Balotelli, De Sciglio (Italië); Arévalo, Muslera (Uruguay). Rode kaart: 59. Marchisio (Italië). Italië: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Darmian, Verratti (75. Motta), Pirlo, Marchi sio, De Sciglio, Balotelli (46. Parolo), Immo bile. Uruguay: Muslera, Gimériez, Céceres, Godin, A. Pereira (63. Stuani), Gonzalez, Arévalo, Lodeiro (46. M. Pereira), Rodrigu ez (78. Ramirez), Suarez, Cavani. Luis Suarez voelt aan zijn tan den, nadat hij in de schouder van de Italiaan Giorgio Chiellini heeft gebeten, foto VI Images Engelse fans zien de humor in van de vroegtijdige aftocht, foto VI Images door Barry van der Hooft BELO HORIZONTE - De laatste Engel se actie van het WK was er één die perfect in het beeld van de afgelo pen weken paste. Phil Jones, de ver dediger van Manchester United, probeerde tegen Costa Rica op de vijandelijke achterlijn een bal bin nen te houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40