Vee meegenomen, boer opgepakt UTIE Kras Kortingsdagen Het WK in Brazilië Buiten Voormalig postor derbedrijf is failliet. In Sint lansteen ruim 200 banen weg. Wel doorstart als webshop. Korting op alle reizen! Een strijd tegen gras, slakjes en onkruid SINT JANSTEEN - Ruim tweehon derd werknemers van Necker- mann.com in Sint Jansteen en bijna dertig medewerkers in het Vlaamse Zwijndrecht hebben gis termiddag te horen gekregen dat ze worden ontslagen. De rechtbank in Breda verklaarde Neckermann.com eerder op de dag failliet. De webshop die van uit Zeist wordt aangestuurd, maakt een doorstart, wat vijftien banen oplevert. „Dit is voor Zeeuws-Vlaanderen een bijzonder hard gelag", onder kent directeur Andreas Ezinga. „We hebben anderhalf jaar fors geïnvesteerd, keihard gewerkt, maar het is gewoonweg niet ge lukt. Ik ben wel blij dat we een doorstart met de webshop kun nen maken." Klanten die een bestelling heb ben lopen, moeten bij curatoren Benne van Leeuwen en Jeroen van de Waard uit Goes aanklop pen. Ezinga: „We zullen ons volle dig inspannen om alles goed af te handelen." Volgens Ezinga is het faillisse ment een optelsom van factoren. „We moesten omschakelen naar een modern e-commercebedrijf. Dat heeft uiteindelijk te veel geld gekost." Neckermann schrapte begin 2013 al 172 van de toen nog 465 banen. Dit gebeurde nadat moederbe drijf Neckermann Duitsland juli 2012 failliet was gegaan en de Ne derlandse investeringsmaatschap pij Axivate Capital de tak in Ne derland had overgenomen. Nec kermann verdween als postorder bedrijf en legde zich toe op verko pen via internet. Werknemers voelden al langer aan dat het niet goed ging. Het faillissement kwam desondanks als een donderslag bij heldere he mel. De vakbonden zijn compleet verrast. Niels Suijker van FNV Bondgenoten: „Wij worden pas woensdag bijgepraat. Dat is na tuurlijk opmerkelijk. Wij hebben geen enkel signaal ontvangen dat het deze kant opging. We weten dus ook niet of er een deugdelijk sociaal plan is." De gemeente Hulst heeft ge schokt gereageerd. Neckermann dat in 1968 de Textielcentrale Hulst overnam, was jarenlang één van de grootste werkgevers in de regio. In 1995 telde het bedrijf nog ruim 650 werknemers. „We zul len net als bij eerdere ontslagron den, binnen onze mogelijkheden, werknemers helpen bij de zoek tocht naar een nieuwe werkge ver", aldus een woordvoerster van de gemeente. Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697^ 22.00 uur 22.00 uur DESTELLING UW MENING 264 reacties Komst Decathlon is goed voor Zeeland WOENSDAG 25 juni 2014 Geregeld zon 19c Quist foto Marcelle Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 147 Los nummer €1,95 Abonneeprijs€1,07 11 februari 2014 Controle NWVA Hercontrole op opgelegde maatregelen Runderen moeten terug; onterecht afgevoerd, zegt de rechter Neckermann ten onder door Romain van Damme en Harmen van der Werf pagina 30: Personeel Necker mann murw De uitslagen van gisteren: Italië - Uruguay. 0-1 Costa Rica - Engeland: 0-0 Een verslag van de duels Japan - Colombia en Griekenland - Ivoorkust is te lezen op www.pzc.nl/epaper Actuele verslagen ook op www.pzc.nl/wk2014 Meer nieuws over het WK op pagina 1 t/m 9 van het sportkatern De wedstrijden van vandaag: Nigeria - Argentinië 18.00 uur Bosnië-Herzegovina- Iran 18.00 uur Honduras - Zwitserland Ecuador - Frankrijk De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft gisteren opnieuw alle dieren weggehaald op de veehouderij van Hans van Iwaarden bij Rilland. Van Iwaarden en zijn zoon Jos (foto) zijn daarbij aangehouden, omdat ze de toegang versperden met landbouwvoertui gen. De NVWA heeft Van Iwaarden al jaren op de korrel, vanwege het vermoeden van dierverwaarlozing. Eind april werden de bijna 250 runderen daarom ook al wegge- 17 mei 2014 Het programma 'Alle dagen seks' past niet bij de KRO Zie pagina 3 Reageer op pzc.nl EENS ■■■■64% ONEENS 36% 12 maart 2014 30 april 2014 24 juni 2014 Hercontrole. Alle runderen worden afgevoerd Hercontrole. Alle runderen worden weer afgevoerd voerd. Het College van Beroep voor het Bedrijfsleven oordeelde echter dat dat niet zomaar had mogen gebeuren. De afgelopen weken keerden de dieren we$r terug. pagina 26 en 27: 'Verschrikkelijk voor de koeien' Gemeente Reimerswaal mengt zich in conflict Commentaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1