Verkrachter door De ontvoering van familie slachtoffer afgeslacht prominent €629 8 BUITENLAND WaardecMcjiie korting Peter Langhout Reizen grote spanningen op de Westelijke Jordaanoever. ■pi 1 De 27-jarige man overleed aan de gevolgen van 23 messteken, die hem door de 17-jarige broer van het verkrachtingsslachtofFer zou den zijn toegediend. Ook de 48-ja- rige vader van de verkrachte vrouw was bij de moord betrok ken, evenals een 21-jarige beken de van de familie, die uit Libanon afkomstig is. Een vierde man die ter plekke was, is inmiddels weer op vrije voeten. De moord speelde zich woensdag avond afin Neuenburg am Rhein, in de zuidelijke deelstaat Ba- den-Württemberg, pal aan de grens met Frankrijk en dertig kilo meter ten noorden van Basel. Het slachtoffer zou via sociale media, onder voorwendsel van een drugs deal, naar de parkeerplaats zijn ge lokt. Daar wachtten de drie man nen hem op en werd hij ver moord. Een week geleden, op donderdag 12 juni, zou het slachtoffer zich in het naastgelegen Mühllheim heb ben vergrepen aan de 26-jarige zuster en dochter van twee van de vermoedelijke daders. De 17-jarige, die de fatale messte ken zou hebben toegediend, had volgens een woordvoerder van de politie een 'enorme woede' opge bouwd tegen het slachtoffer. De jongen zou zich van waarschuwin gen uit zijn omgeving, dat de ver krachting een zaak voor justitie was, niets hebben aangetrokken. De verkrachte vrouw had aangifte gedaan. Zij zou haar verkrachter vaag hebben gekend uit beider ge zamenlijke schooltijd. Het slachtoffer van de wraakactie is een bekende van de politie. Hij kwam eerder in aanraking met justitie wegens een aantal inbra ken. De man, die sinds begin dit jaar geen vaste woon- en verblijf plaats meer heeft, zou zich niet eerder aan een seksueel delict heb ben schuldig gemaakt. Na de ver krachting en de aangifte was hij op de vlucht geslagen. Het wraak zuchtige viertal wist de man dus eerder op te sporen dan de politie. De ouders van de 21-jarige man uit Libanon, die bij de dodelijke steekpartij aanwezig was, alar meerde de politie. De man zou, volgens Duitse media, 'totaal van de kaart zijn' door het voorval. De moord werd gepleegd in alle openheid. Reizigers in een voor bijrijdende trein en automobilis ten die het voorval zagen, alar meerden de politie. De Franse politie was als eerste ter plekke, maar kon niets meer betekenen. De man stierf op het parkeerterrein. Nog diezelfde avond hield de politie de vier ver dachten aan. De 17-jarige heeft bekend de mes steken te hebben toegebracht. In eerdere gevallen van eergerela- teerd geweld in Duitsland werd de opdracht om te doden gegeven aan minderjarige jongens, omdat de betrokken families er vanuit gaan dat minderjarigen op een mildere straf kunnen rekenen. ci'jt rela xed trwment HEBRON - De wegen naar Hebron, de grootste Palestijnse stad op de Westelijke Jordaanoever, zijn ver laten, op militaire voertuigen en bussen vol Israëlische soldaten na. De stad is al dagen omsingeld door het Israëlische leger dat ver moedt dat de drie tieners die vori ge week werden ontvoerd hier worden vastgehouden. De histori sche binnenstad van Hebron was gisteren, vlak voor aanvang van het islamitische middaggebed, leeg. Hier woont een kleine groep Joodse kolonisten midden tussen 170.000 Palestijnen. Honderden Is raëlische soldaten bewaken de ko lonisten, tegen hoge kosten en tot onvrede van gematigde Israëliërs. Normaal lopen hier toeristen en doen bewoners inkopen op de markt voor het weekeinde begint. Maar de belegering doet zich voe len; het economisch leven ligt stil. De Palestijnse Mohammed zit sa men met zijn vader koffie te drin ken voor hun souvenirwinkeltje. „Sinds de ontvoering komen de toeristen niet meer en heb ik geen werk meer als gids." Reizen naar omliggende dorpen doet Mo hammed al dagen niet meer. Te gevaarlijk, want jongens zoals hij hebben grote kans om te worden gearresteerd. Tot nu toe pakte het Israëlische leger op de hele Weste lijke Jordaanoever zo'n 350 Pales tijnen op. Volgens Israël hebben de meesten van hen banden met Harnas, de radicaalislamitische be weging die de Gazastrook be stuurt en door de Israëlische pre mier Netanyahu verantwoordelijk wordt gehouden voor de ontvoe ring. Tegenover Mohammeds winkel staat een gemeenschapscentrum. Voor de Joodse gemeenschap, wel teverstaan. „Hebron is een Ha- mas-stad. Ze hebben dertig zetels in de gemeenteraad", zegt Israël Bramson (48), een lokale zaken man uit Kyriat Arba, een nabijge legen Joodse nederzetting. „Het is nu toch wel duidelijk. Wij kun nen niet met de Arabieren samen leven. Zij verstaan alleen de taal van geweld en ontvoeren onschul dige kinderen." Bramson staat een compromisloze lijn voor, zo als meer mensen uit zijn gemeen schap. „We moeten de Palestijnen betalen om hier te vertrekken. Als ze dat niet willen, gebruiken we dwang." Bij de bushalte voor Bramsons ne derzetting staat een groepje kolo nistenkinderen met keppeltjes en compleet v.a. Zaterdag 10-daagse busreis Meren van Noord-ltalië compleet v.a. door onze correspondent Wierd Duk BERLIJN - Het is een opzienbarend geval van eigenrichting in Duits land: een man die wordt verdacht van verkrachting van een 26-jarige vrouw is door haar familieleden af geslacht op een openbare parkeer plaats. DagDeal Knip snel uw waardecheque uit en lever deze uiterlijk zaterdag 21 juni in bij een winkel bij u in de buurt. U kunt uw korting ook alvast reserveren. Bel dan deze week: 0341 26 06 76. 10% Op de gehele design collectie vestigingen: Goes Spijkenisse Roosendaal Albert Plesmanweg 1 c Lucebertstraat 38 Oostplein 17a door onze correspondent Jan Franke Tot nu toe pakte het Israëlische leger op de Westelijke Jordaanoever zo'n 350 Palestijnen op, om opheldering te krijgen over de ontvoering van drie Israëlische tieners. Boek nu voordelig de mooiste excursievakanties incl. vele extra's 5-daagse busreis All inclusive Duitsland 9-daaqse busreis Historie 2® Wereldoorlog compleet v.a. Inclusief J Verblijf in Hotel Altenburger Hof op basis van all inclusive 4x ontbijt, lunch en diner, gratis drankjes in hotel tussen 17.0OU en 24.00u Excursiepakket t.w.v. 35,- 0.3. Leipzig o.l.v. een gids Stadswandeling door Altenburg, Weimar o.l.v, een gids, Erfurt Reiscode: Vertrek van juli t/m sept BE39260 Inclusief verblijf in Hotel delle Fierre op basis van halfpension Comfortabele overnachting op de heen- en terugreis Excursiepakket t.w.v. 55,- o.a. naar luzern, Milaan o.l.v. een gids, Stresa, Boottocht Lago Maggiore, Lugano, Como, Comomeer Reiscode: Vertrek van juli t/m sept. BE40884 Inclusief Verblijf in diverse middenklasse hotels op basis van halfpension Excursiepakket t.w.v. 75,- o.a. naar Nürnberg, Plauen, Berlijn o.l.v. een gids, concentra tiekamp Dachau, net adelaarsnest in Bercntesgaden, het Berliner Unterwelten Museum, het bunkercomplex van Zossen Reiscode: Vertrek 1 en 29 aug. BE41160 ^7 30 Betaalbaar genieten! Vraag nu gratis de brochure aan! 7 peterlanghout.nl of 0172-468800 Drietal lokt 27-jarige man Slachtoffer van steekpartij naar Duitse parkeerplaats zou een week eerder waar hij met 23 messteken een 26-jarige vrouw wordt vermoord hebben verkracht Zoektocht soldaten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 8