Ook tegen tien Grieken is Japan onherkenbaar k nu zon, zee, sTnano SoLmanTours Brasil 2014 7 Vakbond boos na incident Pereira hp €439,- €399,- ST 649,- zaterdag 21 juni 2014 Spelers die tijdens wedstrijden een op het oog zware en gevaarlij ke blessure oplopen, mogen niet zomaar weer het veld in. Eerst moet een onafhankelijke dokter beoordelen of verder voetballen verantwoord is. Daarvoor pleit spelersvakbond FIFPro na de ge beurtenissen rond Alvaro Pereira. De Uruguayaan bleef na een bot sing enige tijd stil op het gras lig gen. De teamarts adviseerde de bondscoach om Pereira te wisse len, maar de speler wilde daar niets van weten. Hij speelde het duel met Engeland vervolgens uit. Geen operatie aan rug voor Franck Ribéry Franck Ribéry verwacht geen ope ratie aan zijn rug te hoeven onder gaan. De Fransman kampt met een rugblessure waardoor hij het WK mist Een operatie zou beteke nen dat de speler van Bayem Mün- chen zelfs de start van het nieu we seizoen zou moeten missen. /wk2014 2007). Daarnaast overlegt Agüero nog de gouden medaille met de Zuid-Amerikanen op de Olympische Spelen van 2008 in Peking. Hij kan, zo wordt ver wacht, in Brazilië met de im mense druk omgaan, met het gi gantische verwachtingspatroon. En hij weet ook hoe zoet een ti tel smaakt. De analyse van Agüero na de openingswedstrijd van de Ar gentijnen tegen Bosnië-Herzeg- ovina (2-1) is dan ook niet vreemd. „We hebben een droomstart op dit WK", stelde de aanvaller. „De winst is zalig makend. Dat neemt niet weg dat er nog genoeg zaken te ver beteren zijn. Dit is slechts het begin." Tegen Iran moeten de Albiceles- tes daarmee de volgende stap zetten. Een zege (vanavond 18.00 uur in Belo Horizonte) verzekert Argentinië na twee duels al van de groepswinst. Gennep op de voet. Vijf oud ploeggenoten kan hij in actie zien. Naast de Nigeriaanse aanval lers maken Keisuke Honda (nu AC Milan) en Maya Yoshida (Sout hampton) deel uit de Japanse se lectie. Musa bij Nigeria en Honda en Yoshida bij Japan kwamen al in actie. Fleuren: „Vooral Honda heeft het na zijn periode bij VW fantastisch gedaan." Honda was in Venlo een regel rechte sensatie. Musa (21), Uchebo (24) en Nwofor (22) maakten dan toch minder indruk. „Honda stak er bovenuit", stelt Fleuren. „Ook Musa heeft speciale kwaliteiten, maar hij was nog heel jong toen hij hier speelde. Hij heeft een hard schot en is supersnel. Met de rug naar de tegenstander heeft hij het moeilijk, maar als je Musa wegstuurt, is hij levensgevaar lijk." De huidige spits van CSKA Mos kou vormde in De Koel anderhalf seizoen een aardig koppel met Uchebo, die nu voor Cercle Brug ge voetbalt. „Die twee hadden een klik", zegt Fleuren. „Michael het aanspeelpunt, Musa de loper. Dat werkte perfect. Ook buiten het voetbal trokken ze veel met el kaar op. Emenike, Musa en Uche bo waren ook huisgenoten. Ze konden het heel goed met elkaar vinden. Je kon ze er goed bij heb ben, altijd in voor een lolletje. Vooral Uche Nwofor is een sfeer maker. Hij praat en doet aan één stuk door. En hij gooit zoveel mo gelijk Nederlandse woorden er- Uche Nwofor is een sfeermaker. Hij praat en doet aan één stuk door door als hij kan. Een vrolijke jon gen." Nwofor, die nog onder contract staat bij VW-Venlo, is de verras sing in de selectie van Nigeria. De 22-jarige spits was afgelopen sei zoen verhuurd aan SC Heeren veen, waar hij maar tot drie duels kwam. „Ik had kort voor het WK even contact met Uche, hij was erg trots. We hadden hem afgelo pen jaar goed kunnen gebruiken. Uche is sterk, heeft een goede trap en is kopsterk." Fleuren is benieuwd of hij enkele van zijn oude ploegmaten van avond in actie zal zien tegen Bosnië-Herzegovina. Hij zet de te levisie zeker aan, al hoopt hij wel op een betere wedstrijd dan tegen Iran (0-0). „Nigeria speelde veel de lange bal. Daar kon Musa niks mee. Ik zou hem wel laten staan. En dan Uchebo ernaast. Zou mooi zijn." jymiA im snivus^sitm In het afsluitende groepsduel met Colombia is een overwinning noodzakelijk voor Japan, dat dan moet hopen dat Ivoorkust (drie punten) niet wint van Grieken land (één punt). De Colombianen zijn met zes punten al zeker van een plaats in de achtste finale. De hoge verwachtingen van het Japanse team waren gebaseerd op de prestaties in aanloop naar het WK. Dat begon in 2013 bij de Con federations Cup, een soort genera le repetitie voor het WK tussen kampioenen van alle continenten. Japan pakte geen punt, maar maakte in de wedstrijd tegen Ita lië met snel en gevarieerd aanvals- spel veel indruk. Japan kwam met 2-0 voor maar verloor met 4-3. Ook in de maanden daarna viel Ja pan regelmatig op in positieve zin. Oranje kwam in november goed weg met een 2-2 gelijkspel, het sterke België verloor zelfs met 3-2. Tegen het matige Griekenland had Japan vanaf het begin het ini tiatief. Het team van bondscoach Alberto Zaccheroni drukte het overwicht lange tijd niet uit in kansen. Ook niet toen het tegen over tien Grieken kwam te staan. Een kleine tien minuten voor rust kreeg Kostas Katsouranis zijn tweede gele kaart en leek de weg naar de overwinning vrij voor Ja pan. De ploeg vond echter nauwe lijks een opening. En als dat al eens gebeurde, slaagden Yoshito Okubo en Atsuto Uchida er niet in te scoren. Beste prijs, goede reis! zoover Weet u 'alles' van voetbal? En houdt u van spelletjes? Dan is de dagelijkse WK-quiz zeker iets voor u. De komende we ken kunt u op de website van deze krant antwoord geven op in totaal tweehonderd vra gen. Alleen de inzendingen die helemaal correct zijn dingen mee naar de prijzen: een keur aan sportboeken. Iedere dag kiezen we een win naar uit de goede inzenders. De WK-quiz Sergio Agüero (links) snelt in het duel met Bosnië-Herzegovi- na langs een verdediger. Argenti nië won het eerste duel met 2-1. foto Adam Davy/VI Images Niels Fleuren NATAL - Japan was een land om re kening mee te houden, zo voorspel den veel kenners in aanloop naar het toernooi. De Aziaten slaagden er donderdagnacht echter opnieuw niet in de verwachtingen waar te maken. Na het 2-1 verlies in de openingswedstrijd tegen Ivoorkust volgde een kleurloos gelijkspel (0-0) tegen Griekenland, zodat uit schakeling dreigt. SPANJE MaLcnaT.De Man HoTêDPaPi Kijk voor ons volledige aanbod zon- en strandvakanties en busexcursiereizen op onze website! KROATIË SPANJE Pinepape MaR HoTePMeRce .Vertrek op 14,18, '21,25 en 28 Juli Prima hotel, gelegen op ca. 100 meter van het strand. Ook gunstige prijzen voor langere reizen 10Don &VaLDauso Dep Vertrek op 18,25, 28 juli 4,8 aug. Gelegen in prachtige groene omgeving, op slechts 50m van het strand. 10 oen HP A Vertrek op 5 Juli 2014 Gelegen aan de rand van het nieuwe centrum en op ce. 500m van het strand. www.solmar.nl 0495-588740 Al onze prijzen zijn p.p. gebaseerd op een 2-pers kamer. Onze busreizen zijn altijd excl. RC toeslag van 25,- p.p., behalve de excursie/rondreizen deze zijn altijd inclusief Royal Class. Admkst busreis 7,50 vliegreis 15.-. Bekijk voor al onze voorwaarden en aanbiedingen www.solmar.nl. Typefouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55