DE STOEL j^ndernemer 9 ZATERDAG 21 JUNI 2C Op zaterdag 30 augustus verschijnt de special Ondernemend Kapelle Naam Functie Bedrijf Hoe bevalt deze stoel? Op welke stoelen heeft u niervoor gezeten? Welke stoel heeft u het meest gevormd? Wat betekent het bedrijf voor u? Wat betekent u voor het bedrijf? Tekst: Henk van de Voordel Foto; Izaak Verkeste Is uw werk belangrijk? U heeft recentelijk Plus Een Opleidingen voortgezet? Waarover piekert u? Wanneer bent u het meest in uw element? Wat is uw ambitie? Waar komt u uw stoel voor uit? Lijdt u onder de crisis? Wanneer komen we uit deze crisis? Rebecca Verhage (29) Directeur en mede-eigenaar van Plus één Opleidingen Plus één Opleidingen is actief in' de (petrochemische), industrie, scheepsbouw en klein metaal. Plus één verzorgt diverse (Arbo gerelateerde) opleidingen, zoals VCA, BHV, Heftruck en Veilig Werken met de Verreiker. On langs is gestart met de cursus Ademtucht. Rebecca Verhage en haar partner Bram van Nunen hebben recentelijk Plus één Op leidingen voortgezet. Goed, maar nog wat onwennig. On dernemen is nieuw en de sector oplei dingen is nieuw voor mij. Voorheen heb ik me bezig ge houden met arbeids bemiddeling, een an dere tak van sport dus. Ik heb wel jaren lang naar deze stoel uit gekeken. We waren er al lang mee bezig. Op leidingen in veiligheid en techniek zijn altijd belangrijk, crisis of geen crisis. De Nederlandse en Europese regelgeving op het gebied van veilig heid is de laatste jaren flink aangescherpt. Elke werkgever is verplicht te zorgen voor een veilige werkomgeving, niet alleen voor zijn medewerkers maar ook voor eventuele bezoekers. De werkgever blijft uiteindelijk de risico drager. Er wordt steeds hoge re prioriteit toegekend aan veiligheid op de werkvloer. Safety First! Er is ook in Zee land veel behoefte aan oplei dingen Veiligheid en Tech niek. Daar spelen wij op in. Ik heb bijna driejaar gewerkt bij De Berk Uitzendorganisatie in Vlissingen, waar Bram en ik elkaar hebben leren kennen. Daar na ook drie jaar als jobhunter bij sociale werkvoorziening Orionis Walcheren. De stoel bij Orionis. Ik heb daar veel geleerd van mijn collega's, met name van mijn 'toenmalige ma nager Charlotte Spiro. De targets en opdrachten waren heel duide lijk. Daarbinnen had ik veel vrij heid. Ik kon er mijn creativiteit kwijt en Charlotte coachte me waar nodig. Veel, het is onderdeel van het ge zin. Privé en zakelijk lopen in el kaar over. Het is niet alleen een bron van inkomsten, maar ook 'een kindje'. In loondienst trok je de deur achter je dicht en zat de werkdag erop. Als ondernemer ligt dat duidelijk anders. Ik ben van na ture vrij ongeduldig en hou wel van drukte en gezonde stress. Ik ben constant bezig met plan nen, organiseren, aanpassen, ver nieuwen; zit geen moment stil. We nemen wel iets over, maar in feite maken we er een nieuw be drijf van. Wij werken met gediplo meerde instructeurs. Ik moet bij voorbeeld regelen voor welke op leidingen de desbetreffende docen ten worden ingezet, locaties, lesma teriaal. Door de toegenomen bewustwor ding van Arbo gerelateerde oplei dingen en het juiste gebruik van goede veiligheidsmiddelen op de werkvloer (in het kader van Veilig heid, Gezondheid en Milieu) bij het bedrijfsleven, is er een belang rijke taak weggelegd voor goede opleiders op het gebied van Veilig heid en Techniek. Plus één Oplei dingen is actief in de (petrochemi sche), industrie, scheepsbouw en klein metaal. De meeste veilig heidscertificaten zijn vijf jaar gel dig, maar de cursus BHV bijvoor beeld moet ieder jaar opnieuw ge volgd worden. Plus één verzorgt diverse (Arbo gerelateerde) oplei dingen, zoals VCA, BHV, Hef truck en Veilig Werken met de Verreiker. Onlangs is gestart met de cursus Ademlucht. Samen met mijn partner Bram van Nunen. Dit bedrijf is in 2002 opge richt door Leny van den Heuvel (moeder van Bram en aanstaande schoonmoeder van Rebecca). Het bedrijf uit Middelburg is een erva- ren specialist op het gebied van op leidingen in Veiligheid en Tech niek. Rebecca en Bram zijn de trotse ouders van zoon Sem (3) en dochter Mila (vijf maanden). Ik pieker regelmatig over allerlei zaken. Vrouwen piekeren sowieso meer dan mannen. Bij het maken van verre reizen. In de afgelopen jaren zijn we in Brazi lië en Mexico geweest. In septem ber gaan we op huwelijksreis naar Curasao. Daarnaast is paardrijden een grote passie van mij. Plus één laten uitgroeien tot hét opleidingsbedrijf van Zeeland. Privé: voor een strandrit te paard. Zakelijk: voor een afspraak bij een interessant bedrijf waar ik nog niet eerder ben geweest. Het woord crisis vind ik zo depri merend. Ik praat liever over opti mistische zaken. Helaas heb ik geen glazen bol. In ieder geval zijn sommige sectoren al aardig aan het opklimmen, dat is een positieve ontwikkeling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 105