Hoe denken bewoners over binnenstad Hulst? Dames van Jeugd-tbs voor poging tot moord in Terneuzen Duikersbond NOB trekt aan de noodrem I 26 ZEEUWS-VLAANDEREN VOORTGANG SLUISKILTUNNEL 'Opknapbeurt Sint Janskerkhof De bouwers van de Sluiskiltunnel willen de Koegorspolder en de terreinen op de westoever netjes achterlaten. F „Het bezoek van toeristen aan Hulst loopt terug", constateren Kees Zilverschoon (SBSH) en Mare Buise (oudheidkundige kring). „Het sekstoerisme is weg, het banktoerisme ook. Dus moe ten we het naast de opening van de winkels op zondag ook vooral hebben van onze historische bin nenstad met zijn vestingwerken en monumenten. Maar dan moet je het historisch gezicht van Hulst ook behouden. Jammer dat de gemeente zich daar niet veel van aantrekt. Ze zijn bezig de kip met de gouden eieren te slach ten." Volgens Zilverschoon en Buise is er de afgelopen jaren veel ge sloopt in de binnenstad en is er bebouwing voor teruggekomen die geen recht doet aan het histo risch karakter van de binnenstad. „Er worden te gemakkelijk sloop vergunningen afgegeven." Hulst valt onder beschermd stads gezicht, maar alleen de wettelijke regeltjes volgen, betekent volgens Zilverschoon en Buise niet dat de gemeente ook goed bezig is. „We vinden dat er minder hoog en meer historiserend gebouwd moet worden. Wij willen nu we ten hoe de inwoners er zelf over denken." Marjolein d'Hondt en Simone van de Kuur zitten in hun voor laatste jaar 'vitaliteitsmanage- ment en toerisme'. Voor hen is de enquête een kans om onderzoe ken te leren uitvoeren. Een half jaar geleden zijn ze begonnen met de voorbereiding. Volgende week worden er 550 enquêteformulieren persoonlijk op alle adressen in de binnenstad afgeleverd. Een week later worden ze dan ook weer opgehaald. Ze ho pen zo dat zoveel mogelijk inwo ners en winkeliers mee doen. Marjolein komt uit Hulst, maar Si mone was er nog nooit geweest. „Toen ik via de historische Dubbe le Poort binnen kwam, zag ik met een moderne bebouwing. Dat is zo zonde." Maar het kan ook an ders. Marjolein: „Neem nou de Hema en Zeeman in de Gentse straat. Die panden zijn van bin nen verbouwd, maar de oude ge vels zijn intact gelaten." „Met wat goede wil kun je heel wat gedaan krijgen", concluderen Kees Zilver schoon en Mare Buise. De resulta ten van de enquête zijn nog voor de zomervakantie bekend. De installatie op het bouwterrein, waarin het 'boormengsel' bento niet en al het vrijkomende zand en de klei werden gescheiden, is afgebroken en in onderdelen afge voerd naar tunnelspecialist Wayss Freytag in Duitsland. Graafma chines en bulldozers hadden veel werk om het bouwterrein achter het kantoorgebouw van BV Ka- naalKruisingSluiskil en aanne merscombinatie BAM-TBI op te schonen. Als het dak van de tun nel is geplaatst, keert daar de spoorlijn richting Axelse Vlakte terug en ook het 'oude' tracé van de Koegorsstraat wordt in ere her steld. De overtollige grond, die nog op het terrein van de scheidingsin stallatie was achtergebleven, is in middels afgevoerd naar de Trac- taatweg, waar er aan weerszijden een geluidswal mee is opgewor pen om onder meer de geluidso verlast in het gehucht Schapen bout te beperken. Op het parkeer terrein voor het semi-permanen- te kantoorgebouw in de Koegors- polder ligt nu een grote hoeveel heid overbodig bouwmateriaal. Er liggen tientallen tunnelelemen ten, buizen en leidingen en ook al lerlei andere, kleinere materialen. Tunnelwoordvoerder Jan van Gorp: „Die hebben we in de aan bieding. Tunnelelementen willen we gebruiken voor de bouw van een landmark bij het toekomstige verkeersknooppunt Terneuzen- Zuid aan de Tractaatweg." Hij verwacht dat de opruimwerk- zaamheden snel vorderen. „Als de tunnel in mei volgend jaar opent, moet het net zijn alsof er in die polders nooit iets is gebeurd." In de tijdelijke kantoren op het tunnelbouwterrein werken in to taal een kleine honderd heren, in dienst van de aannemerscombina tie en opdrachtgever BV KKS. En dan tellen we de harde werkers in de tunnelbuizen zelf nog niet De zwakbegaafde V. is veroor deeld voor een poging tot moord op een plaatsgenoot. Hij werd al langere tijd door het latere slacht offer getreiterd en bedreigd. Toen op zondag 27 oktober 2013 'de pestkop' weer eens tegen hem be gon te schelden, werd het V. te veel. Hij pakte een mes en maakte daarmee zwaaiende bewegingen om zijn 'uitdager' - volgens V. - weg te jagen. Die werd echter op diverse plekken van zijn lichaam geraakt, onder meer in de borst en buik. V. is vaker met de politie in aanra king geweest. Zo mishandelde hij 30 april de portier van een horeca zaak. Bij zijn arrestatie verzette hij zich fel. Hij beet een agent in zijn arm en trapte een andere agent tegen zijn been. Al eerder had de Terneuzenaar agenten be dreigd. In alle gevallen was V., die volgens deskundigen het niveau van een 11-jarige heeft, onder in vloed van drank. SLUIS - Het Sint lanskerkhof in Sluis moet snel een onder houdsbeurt hebben, vindt het Sluise raadslid Frank Gijsel (Nieuw Gemeentebelang). Hij krijgt van omwonenden klachten over verwaarlozing en schade aan de muurtjes en grafzerken. Dat schrijft Gijsel aan het college. De plek aan de Dinsdagstraat om vat de resten van de Sint Janskerk, die in i8n afbrandde. De Sluise ge meenteraad weigerde vorig jaar geld beschikbaar te stellen voor een grondige opknapbeurt. Gijsel waarschuwt echter dat als nu niet het benodigde basisonderhoud ge pleegd wordt, de kosten op lange re termijn alleen maar hoger wor den. Beide organisaties vinden dat eerst nader onderzoek moet wor den gedaan naar het milieu-ef fect. Oud-staatssecretaris De Vries wijst er op dat rapportages elkaar tegenspreken waar het gaat om doorwerking van de uitlogen de staalslakken in de voedselke ten. Daarbij draait het vooral om mosselpercelen en de populaire Oosterscheldekreeft. „Je wil toch niet achteraf vaststellen dat het schadelijk is!", aldus De Vries. NOB en Stichting de Oosterschel de hebben eerder al bezwaar en beroep aangetekend tegen de ver gunning van de provincie voor Rijkswaterstaat. Die procedure loopt nog. Ook bij Burghsluis, Wemeldinge en diverse locaties langs de Wes- terschelde worden tussen dit jaar en 2017 staalslakken gebruikt voor tr versterking van de dijkvoet. mSsM Voor een prikkie: door Wout Bareman Kees Zilverschoon, Simone van der Kuur, Marjolein d'Hondt en Mare Buise (van links naar rechts) met de enquête, foto Camile Schelstraete door Eugène Verstraeten HULST - Is de gemeente Hulst goed bezig om de binnenstad aantrekke lijk te maken en te houden voor toeristen, of moet het beleid over een andere boeg? Inwoners en win keliers in de Hulster binnenstad wordt gevraagd daarover hun me ning te geven. Studenten van Hoge school Zeeland voeren een enquê te uit in opdracht van Stichting Be schermd Stadsgezicht Hulst (SBSH) en de Oudheidkundige Kring De Vier Ambachten. SLUISKIL - Nadat boormachine Boor- bara z'n werk gedaan had, werd het gevaarte ontmanteld en weer op transport gezet naar bouwer Herrenknecht in Zuid-Duitsland. In middels heeft energieleverancier Delta alle leidingen, die de machi ne voedden, afgesloten. De grote schoonmaak gaat beginnen. I Het grote bouwterrein van de Sluiskiltunnel. door Sheila van Doorsselaer SLUISKIL - Ze zijn zwaar in de min derheid; de vrouwen die op wat voor manier dan ook betrokken zijn bij de realisatie van de Sluiskil tunnel. Niet dat het ze deert, want ze staan hun mannetje. TERNEUZEN - De rechtbank in Mid delburg heeft Joël V. (20) uit Ter- neuzen gisteren jeugd-tbs opge legd. Het vonnis was gelijk aan de eis. V. moet zijn slachtoffer ook een schadevergoeding betalen, van 875 euro, en twee politieagenten ieder 250 euro. door Marcel Modde MIDDELBURG - Duikersbond NOB en Stichting de Oosterschelde wil len via een 'noodremprocedure' bij de Raad van State voorkomen dat Rijkswaterstaat in augustus toch begint met de stort van staalslak- ken. Lukt dat niet, dan volgt 'harde actie', zegt NOB-voorzitter Jack de Vries.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 78