Bewoners willen geen schermen langs spoor Karma Centrum verbreedt markt met bedrijven Bert van Eenennaam ABT: Stop voorlopig nog niet met (62) overleden onderhoud zwembad Haestinge m voor zelfontwi1' BEVELANDEN en THOLEN 27 Waren het tot vorig jaar nog voor al particulieren die bij het Karma Centrum heil zochten in een Rei- ki-behandeling, -opleiding of een transitietraining, intussen heb ben de dames ook veel contacten met bedrijven, Arbo-artsen en teamleiders op bijvoorbeeld scho len en in zorginstellingen. „Het is echt heel jammer dat het kalf vaak verdronken is voordat de put wordt gedempt. Mensen die van nature veel energie hebben, ko men toch dikwijls in een burn-out terecht, terwijl dat voor komen had kunnen worden. Wij zijn er heel goed in om daarbij te helpen." Het Karma Centrum doet dat niet alleen met individuele behande lingen, maar ook met groepstrai ningen. Vermeulen: „Een teamlei der die voelt dat er iets niet lekker gaat in zijn team, kan bij ons een opstelling doen. Dat is geen rol lenspel, want iedereen speelt zijn eigen rol. Mensen worden als het ware gedwongen van een afstand je naar zichzelf te kijken en naar hun functioneren. Het is verba zingwekkend hoe snel dan duide lijk wordt wat er fout zit." Dat bedrijven in een straal van honderd kilometer rond Wemel dinge zo graag gebruik maken van de diensten van het Karma Het is verbazend hoe snel tijdens een opstelling duidelijk wordt wat er fout zit Centrum, komt ook doordat het betrekkelijk weinig kost om te voorkomen dat medewerkers in de put raken. „Wij zijn geaccredi teerd bij de VIV. Dat betekent dat een aanvullende zorgverzekering een groot deel van een behande ling betaalt." Volgens Katja Koele mij beginnen steeds meer werkge vers en Arbo-artsen dat door te krijgen. Eén van de specialiteiten van Kar ma Centrum is hooggevoeligheid. Ouders en leerkrachten kunnen in een workshop hooggevoelig heid bij kinderen leren herken nen en leren hoe ze daar het beste op kunnen reageren. Zo'n work shop duurt een hele dag. Op 23 juli is er een workshop. Wie mee wil doen, kan zich aan melden via www.karmacen- trum.nl. „Wat mij steekt is dat er absoluut niet wordt gekeken naar de omge ving. Deze mensen hebben hele maal geen last van die treinen", zegt Koeman. De kans is echter zeer gering dat de bewoners of de gemeente de plannen van Prorail kunnen te genhouden. Volgens woordvoer der René Vegter is het geluids scherm onderdeel van de geluids sanering die de spoorbeheerder uitvoert langs de Zeeuwse lijn. Dit pakket met maatregelen is ge nomen toen de nieuwe Sloelijn werd aangelegd, dit zou namelijk leiden tot een toename van het goederenvervoer over het spoor. Vegter: „In 2010 is in Krabbendij ke een informatieavond gehou den over de gevolgen voor de buurt. Daarna konden mensen be zwaar maken tegen het pakket." Prorail heeft alle juridische proce dures afgewacht alvorens te begin nen met de uitvoering van de ge luidssanering. Recent zijn grond onderzoeken uitgevoerd voor de plaatsing van de schermen. Voor sommige bewoners was het nieuw dat er schermen zouden ko men. Vegter: „Ik kan me voorstel len dat het na vier jaar is wegge zakt. Tegen de tijd dat de scher men worden geplaatst, begin 2016, gaan we weer communice ren." Prorail moet nog wel een bouwvergunning aanvragen. Vol gens Koeman heeft de gemeente geen grond om die te weigeren, aangezien de aanvraag past in het bestemmingsplan. Hij vreest dat een gesprek met Prorail weinig zin heeft. „Ik vind het heel zuur, maar de overheid is soms zelf een trein die doorraast." Ook in Kapelle en Goes worden extra geluidsschermen geplaatst. „Hij was gedegen, constructief, bijbelvast en had inhoud. Hij praatte nooit over koetjes en kalf jes", typeert gemeenteraadslid Chris Koopman van de SGP zijn oud-fractiegenoot. De laatste vier jaar was Van Eenennaam als frac tievoorzitter voor de SGP in de ge meenteraad van Tholen actief. Hij zette een punt achter de politiek om ruimte te bieden aan verjon ging. Hij werd bij zijn afscheid voor zijn inzet met een koninklij ke onderscheiding beloond. Op het Calvijn College hebben alle leerlingen en docenten dinsdag het vijfde lesuur stilgestaan bij het overlijden van Van Eenen naam, die decaan was op het vm- bo. Hij was vorige week precies veertig jaar werkzaam in het on derwijs. Van Eenennaam wordt zaterdag vanuit de Bethelkerk in zijn woon plaats begraven. Volgens wethouder Kees van Dis valt in een later stadium nog een besluit over het zwembad te ne men. Komt er geen overdekt zwembad op de Pluimpot, dan komt er ook geen buitenbad waar inwoners gebruik van kunnen ma ken. De gemeenteraad heeft eerder be sloten 50.000 euro structureel in die voorziening te zullen steken. Dat geld kan dan eventueel aan onderhoud worden besteed. „Maar dat is een nieuw beslismo ment." Ook over de nieuwe invulling van de inbreidingslocaties Sakofahal in Sint-Annaland en Holland Huis in Scherpenisse moet in een later stadium nog worden gespro ken, meldde wethouder Kees van Dis naar aanleiding van vragen van Jaap Hage (CU). Beide gebou wen worden gesloopt. Dat laatste tot grote spijt van Theo Korevaar van de Socialis tische Partij. Uit een enkele jaren geleden gehouden enquête onder dorpsbewoners blijkt volgens Ko revaar dat 80 tot 90 procent van de bewoners de sloop van het sfeervolle dorpshuis niet ziet zit ten. In het nieuwe woonzorgcentrum, dat volgens Van Dis eind dit jaar klaar zal zijn, zullen gebruikers wel degelijk een prima nieuw on derkomen vinden. DONDERDAG 19 JUNI 2014 Maike Vermeulen (links) en Katja Koelemij bij het nieuwe logo voor het Karma Centrum in Wemeldinge. foto Mechteld Jansen door Mieke van der Jagt WEMELDINGE - Vaag? Welnee! Kar ma betekent niets anders dan 'doen'. Maike Vermeulen en Katja Koelemij van het Karma Centrum voor zelfontwikkeling in Wemeldin ge merken wel vaker dat bezoe kers en cliënten iets veel wazigers hadden verwacht dan ze aantroffen in het centrum. „Het soort behan delingen en opleidingen dat wij hier geven, is er juist op gericht mensen weer met de voeten op de grond te krijgen, hen in ieder geval weer volledig met zichzelf in con tact te brengen", zegt Katja Koele mij. Maike Vermeulen door Joeri Wisse KRABBENDIJKE - Langs de Spoor- laan en de Parallelweg in Krabben- dijke komt over de lengte van een kilometer een geluidsscherm. Vol gens CDA-raadslid Peter Koeman uit Krabbendijke zitten bewoners van met name de Parallelweg hele maal niet te wachten op een scherm dat hun uitzicht op boom gaarden en weilanden wegneemt. door Esme Soesman SINT-ANNALAND - Bert van Eenen naam uit Sint-Annaland, oud-raads lid en voormalig fractievoorzitter van de SGP Tholen, is maandag op 62-jarige leeftijd na ziekte overle den. Van Eenennaam was docent aardrijkskunde en decaan op het Calvijn College in Goes. door Esme Soesman THOLEN - Voer de onderhoudskos ten van zwembad Haestinge in Sint-Maartensdijk niet van de be groting af voor er zekerheid is over realisatie van een nieuw zwembad bij de Pluimpot. Die boodschap gaf ABT gisteravond af bij de bespre king van de Kadernota van de ge meente Tholen. Mocht dat nieuwe zwembad er uiteindelijk toch niet komen, dan heb je kans dat het oude zwembad zwaar verpauperd is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71