m 26 BEVELANDEN en THOLEN Derde bom vliegtuigwrak geruimd Kaoiedag en Schout Sc Schepenen Kennisgeving Voor achttien hagelkanonnen in Zeeland is een vergunning nodig. Beschikkingen voor Borsele zijn bijna klaar. HEINKENSZAND - Voor achttien ha gelkanonnen in Zeeland is een vergunning nodig. Het gaat om tien kanonnen in Borsele, drie in Kapelle, twee in Reimerswaal en drie in Zeeuws-Vlaanderen. Het gemeentebestuur van Borsele heeft voor tien installaties op haar grondgebied een ontwerp-be- schikking aangevraagd. Die zijn momenteel in behandeling bij de Regionale Uitvoeringsdienst (RUD). „De ontwerp-beschikkin- gen worden momenteel nagezien op de handhavingstoets. Er moe ten immers in de vergunning za ken staan waaraan getoetst kan worden. Zoals het er nu naar uit ziet, liggen de beschikkingen bin nen nu en twee weken ter inza ge", zegt woordvoerder Hans Dul- laert van de RUD. De gemeente Kapelle heeft eerder dit jaar een vergunning verleend voor een hagelkanon aan het Verlorenwegje. De Stichting Be houd de Zak van Zuid-Beveland (BZZB) heeft beroep aangetekend tegen het verlenen van die ver gunning. Dat Kapelle die vergunning al heeft verleend en Borsele nog niet, komt volgens Dullaert om dat de aanvraag in Kapelle al is ge daan voordat de RUD met ingang van januari dit jaar operationeel werd. Deze Regionale Uitvoerings dienst Zeeland voert sinds 1 janua ri 2014 milieu- en veiligheidsta ken uit namens de Zeeuwse ge meenten, waterschap Scheldestro- men en de provincie Zeeland. Twee weken geleden hebben di verse fruittelers gebruik gemaakt van hun installaties in verband met het hevige onweer. Dit leidde tot diverse klachten van omwo nenden, waaronder drie in Borse le. De fruittelers namen vorig jaar een eventuele boete op de koop toe, omdat die niet opwoog tegen de schade aan het fruit door een hagelbui. Volgens fruitteler Rinus van 't Westeinde zijn de dwangsom men door de gemeente inmiddels ingetrokken, omdat de generato- ren in het traject van de vergun ningverlening zitten. „De ge meente mag het gebruik van een generator gedogen zo lang er zicht is op een definitieve vergun ning. En dat is het geval", aldus Van 't Westeinde. De RUD hanteert voor elke ver gunning dezelfde uitgangspunten waaraan getoetst kan worden. De afstand tot de eerstvolgende wo ning bedraagt driehonderd meter, de afstand tot de bebouwde kom bedraagt zeshonderd meter en tot de openbare weg 75 tot honderd meter. De Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland is een fel tegen stander van de hagelkanonnen. Eerder onderzoek van het CDA in Borsele wees echter uit dat het merendeel van de inwoners geen moeite heeft met de installaties. VLISSINGEN - De Explosieven Op ruimingsdienst (EOD) heeft gis terochtend ook de derde vliegtuig bom uit een Brits oorlogswrak tot ontploffing gebracht. De bom van 2000 pond werd enkele kilome ters uit de kust van Vlissingen on schadelijk gemaakt. Sportduikers ontdekten onlangs het wrak - ver moedelijk een Lancaster - net bui ten de vaargeul, een kilometer uit de kust, ter hoogte van het Vebe- nabos. Er lagen drie zware bom men bij. Het eerste explosief werd maan dagavond onschadelijk gemaakt, het tweede dinsdagavond. Politie en Rijkswaterstaat hielden scheep vaartverkeer en badgasten op af stand. SINT-ANNALAND - Op het Havenpla- teau in Sint-Annaland wordt za terdag de Setallandse Kaoiedag ge houden. Deze valt samen met de Schout Schepenen race, waar aan burgemeesters en wethou ders van meer dan twintig ge meenten uit de Zuidwestelijke Delta meedoen. Zij zeilen op his torische platbodems door de Krab- benkreek. De zevende editie, vo rig jaar, werd gewonnen door de gemeente Tholen. Voorafgaand aan de zeilrace wordt Hét Palaver gehouden, een minisymposium voor genodigden dat dit jaar in het teken staat van duurzame wa tersport. De Kaoiedag is een nieuw initiatief van Activa. Op het Havenplateau wordt een mari tieme markt gehouden, met on der meer oude ambachten, de monstraties en clinics. Ook is er muziek. De Setallandse Kaoiedag is van 11.00 tot 17.00 uur. De Schout Schepenen race is te be kijken tussen 14.00 en 16.00 uur. Voorbereidingsbesluit Zuid-West 38okV - hoogspanningsverbinding Borssele - Tilburg ontwikkelingen bovendien alleen nog maar plaatsvinden nadat hiervoor een specifieke (Zuid-West west) omgevingsvergunning is verleend. Het precieze gebied waarvoor deze beperking geldt, is aangegeven op de kaart bij het voorbereidingsbesluit. Voorbereidingsbesluit De minister van Economische Zaken (hierna: EZ) en de minister van Infrastructuur en Milieu Het besluit en de kaart liggen met ingang van vrijdag 20 juni 2014 tot en met donderdag 31 (hierna IenM) bereiden twee (rijks)inpassingsplannen voor. Hierin zal het tracé van de juli 2014 tijdens reguliere openingstijden ter inzage bij Gemeente Kapelle, Keikplein 1 nieuwe Zuid-West 380 kV hoogspanningsverbinding van Borssele naar Tilburg worden Kapelle T14 0113. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking op vrijdag 20 juni 2014. Het vastgelegd. Dit voorbereidingsbesluit gaat over het gedeelte van de 380 kV verbinding van voorbereidingsbesluit is ook gepubliceerd op www.ruimtelijkeplannen.nl en tevens station Borssele tot het nieuw te bouwen 380 kV station Rilland (Zuid-West west). Een eerder beschikbaar via www.bureau-energieprojecten.nl. voorbereidingsbesluit voor het gedeelte tussen 380 kV station Borssele en de provinciegrens tussen Zeeland en Noord-Brabant is op 19 juli 2013 genomen en loopt afwanneer dit Het is niet mogelijk om tegen het voorbereidingsbesluit bezwaar te maken of beroep in te voorbereidingsbesluit in werking treedt. Een voorbereidingsbesluit voor het gedeelte tussen stellen. Dit volgt uit artikel 8:5, eerste lid, in samenhang met artikel 7:1, eerste lid, en artikel de provinciegrens Zeeland en Noord-Brabant en het waterschapsterrein De Spinder 1 van bijlage 2 bij de Algemene wet bestuursrecht. (gemeente Tilburg Noord) van het Waterschap De Dommel, is op 11 november 2013 genomen. Informatieavonden Er worden inloopavonden georganiseerd om u te informeren over dit project. U bent van Het plangebied van het voorbereidingsbesluit is respectievelijk 160 meter breed (80 meter harte welkom om op (een van) deze avonden vragen te stellen en bij de diverse stands aan weerszijden van het voorgenomen tracé), 170 meter breed (85 meter aan weerszijden van informatie te krijgen over het project. Er is geen plenair deel met presentaties of toelichtin- het voorgenomen tracé), 180 meter breed (90 meter aan weerszijden van het voorgenomen gen. U kunt vrij in- en uitlopen en op ieder moment tussen 19.00 uur en 21.00 uur de diverse tracé) en 190 meter breed (95 meter aan weerszijden van het voorgenomen tracé, gemeten medewerkers van de ministeries van EZ en IenM en van TenneT spreken, uit het hart van de verbinding)De zones zijn bedoeld als marge zodat zeker wordt gesteld Deze inloopavonden vinden plaats op: dat er zich in de directe nabijheid van het tracé geen ontwikkelingen voordoen die kleine Dinsdag 1 juli 2014,19 00 - 21.00 uur aanpassingen in het tracé onmogelijk maken. Vergader- en congrescentrum De Stenge, Stengeplein 1, Heinkenszand Donderdag 3 juli, 19.00 - 21.00 uur Als gemeenten een aanvraag ontvangen voor een omgevingsvergunning voor bouwen of Dorpshuis De Meiboom, Kerkpolder 30, Krabbendijke voor overige werken en werkzaamheden, die op dit gebied betrekking heeft, dan moet bij het behandelen van die aanvraag rekening worden gehouden met dit voorbereidingsbesluit. Nadere informatie Dat kan betekenen dat de aanvraag moet worden aangehouden. Om te voorkomen dat het Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Bureau Energieprojecten gebied minder geschikt wordt voor het project, kunnen sommige nieuwe ruimtelijke T (070) 379 89 79 Hagelkanonnen zijn bijna legaal door Frank van Cooten 18 Achttien hagelkanonnen in Zeeland hebben een vergunning nodig: tien in Borsele, drie in Kapelle, twee in Rei merswaal en drie in Zeeuws-Vlaande ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70