Winkeliers blijven weg bij avond Decathlon Karma Centrum verbreedt markt met bedrijven SCHOUWEN-DUIVELAND 27 EOD maakt ook derde bom onschadelijk De Vereniging Ondernemers Mid delburg (VOM) en Gebruikersver eniging Woonboulevard de Mor tiere (GWM) zullen vanavond dan ook niet verschijnen in het stadskantoor. De VOM en de GWM hebben grote bezwaren te gen de vestiging van Decathlon op het Zep-terrein aan de rand van de stad. Zij zijn tegen de vor ming van een derde winkelcen trum in Middelburg. In een ver klaring schrijven ze: „Dit heeft in tijden van krimp, toenemende leegstand en economische onze kerheid een ontwrichtende wer king op de bestaande winkelgebie den en daarmee ook op de leef baarheid van de binnenstad." Het vormt volgens hen een enorme bedreiging voor de ondernemers en in het bijzonder voor het be staansrecht van de sport-gerela- teerde bedrijven. De verenigingen zijn van mening dat een stadsbe stuur in economisch mindere tij den juist zorg moet dragen voor de bestaande winkelgebieden, in plaats van nieuwe ontwikkeling van winkelcentra in het buitenge bied. Een afvaardiging van beide verenigingen heeft het dagelijks gemeentebestuur uitgenodigd om na de informatieavond in kleinere kring verder met elkaar in ge sprek te gaan. De gemeente laat de bijeenkomst gewoon doorgaan (19.30 uur, stadskantoor) met on der meer een presentatie van de plannen door Decathlon. Wethou der johan Aalberts is bereid later met beide ondernemersverenigin gen over Decathlon te praten. VLISSINGEN - De Explosieven Op ruimingsdienst Defensie (EOD) heeft gisterochtend ook de derde vliegtuigbom uit een Brits oor logswrak tot ontploffing ge bracht. De bom van 2000 pond werd enkele kilometers uit de kust van Vlissingen onschadelijk gemaakt. Sportduikers ontdekten onlangs het wrak net buiten de vaargeul, een kilometer uit de kust, ter hoogte van het Vebena- bos. Er lagen drie zware bommen bij. Het eerste explosief werd maandagavond onschadelijk ge maakt, het tweede dinsdagavond. Scheepvaartverkeer en badgasten werden op afstand gehouden. Waren het tot vorig jaar nog voor al particulieren die bij het Karma Centrum heil zochten in een Rei- ki-behandeling, een Reiki-oplei- ding of een transitietraining, in tussen hebben de dames ook veel contacten met bedrijven, Ar- bo-artsen en teamleiders op bij voorbeeld scholen en in zorgin stellingen. „Het is echt heel jam mer dat het kalf vaak verdronken is voordat de put wordt gedempt. Mensen die van nature veel ener gie hebben, komen toch dikwijls in een burn-out terecht, terwijl dat voorkomen had kunnen wor den. Wij zijn er heel goed in om daarbij te helpen." Het Karma Centrum doet dat niet alleen met individuele behande lingen, maar ook met groepstrai ningen. Vermeulen: „Een teamlei der die voelt dat er iets niet lekker gaat in zijn team, kan bij ons een opstelling doen. Dat is geen rol lenspel, want iedereen speelt zijn eigen rol. Mensen worden als het ware gedwongen van een afstand je naar zichzelf te kijken en naar hun functioneren. Het is verba zingwekkend hoe snel dan duide lijk wordt wat er fout zit." Dat bedrijven in een straal van honderd kilometer rond Wemel- dinge zo graag gebruik maken van de diensten van het Karma Centrum, komt ook doordat het betrekkelijk weinig kost om te voorkomen dat medewerkers in de put raken. „Wij zijn geaccredi teerd bij de VIV. Dat betekent dat een aanvullende zorgverzekering een groot deel van een behande ling betaalt." Volgens Koelemij krijgen steeds meer werkgevers en Arbo-artsen dat door. Eén van de specialiteiten van Kar ma Centrum is hooggevoeligheid. Ouders en leerkrachten kunnen in een workshop hooggevoelig heid bij kinderen leren herken nen en leren hoe ze erop kunnen reageren. Zo'n workshop duurt de hele dag. Op 23 juli is er een workshop. Mensen kunnen zich aanmelden via www.karmacentrum.nl. DONDERDAG 19 JUNI 2014 MIDDELBURG - De ondernemers verenigingen van de Middelburgse binnenstad en Woonboulevard de Mortiere zijn het er niet mee eens dat de gemeente uitgerekend een koopavond heeft uitgekozen voor een informatieavond over de komst van de Franse sportketen Decathlon. Middelburgse ondernemers vereniging gepikeerd dat in formatiebijeenkomst uitge rekend op koopavond valt Henk van de Guchte vlecht de manen van Olga. Zonder vlechten in staart en manen kan Olga niet deelnemen aan het ringrijden. foto Mechteld Jansen door Mieke van der Jagt WEMELDINGE - Vaag? Welnee! Kar ma betekent niets anders dan 'doen'. Maike Vermeulen en Katja Koelemij van het Karma Centrum voor zelfontwikkeling in Wemeldin- ge merken wel vaker dat bezoe kers en cliënten iets veel wazigers hadden verwacht dan ze aantroffen in het centrum. „Het soort behan delingen en opleidingen dat wij hier geven, is er juist op gericht mensen weer met de voeten op de grond te krijgen, hen in ieder geval weer volledig met zichzelf in con tact te brengen", zegt Katja Koele mij. Behalve particulieren mel den steeds meer bedrijven, Arbo-artsen en scholen zich voor trainingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65