ComFortbedden v motor staan door strengere regels 43.000 BINNENLAND 5 molenaarjjjt Namen 'ombudsman' uitgelekt www.molenaar.nl Minister wil subsidie Gay Krant terughalen Minister Jet Bussemaker van OCW is van plan subsidie die is verstrekt aan de stichting Vrienden van de Gay Krant te rug te vorderen. Aanleiding is het besluit van de accountant van de stichting om zijn goed keurende controleverklaring over de besteding van het over heidsgeld in te trekken. De ac countant heeft volgens de mi nister zijn goedkeuring inge trokken, omdat hem bij nadere bestudering is gebleken dat de aanwezige verantwoordings stukken ontoereikend zijn om zo'n goedkeuring af te geven. Ze noemt geen bedrag. Onderzoek zwerfafval Staatssecretaris Mansveld (Mi lieu) gaat op verzoek van de Ka mer in kaart brengen hoe groot het probleem van zwerfafVal is. Ook besloot ze om statiegeld op grote plastic flessen voorlopig niet af te schaffen. Een Kamer meerderheid steunt dat besluit Vrouw dagen gegijzeld In haar huis in Breda is een vrouw meerdere dagen gegijzeld door vermoedelijk twee mannen, die haar mishandelden. Ze wist gisteren te ontsnappen. De politie heeft daarna een inval gedaan in het huis. De gijzelnemers waren toen al weg. in een café, voor een kopje koffie of een biertje. „De eerste date met Roddy was heel gezellig, maar ik had niet het idee dat hij de man was met wie ik twee kinderen zou krijgen. En bij hem was het ook geen liefde op het eerste gezicht. Na een tijd je hadden we een eetafspraak en toen sloeg de vonk over." Toen ze met internetdaten begon, was het nog niet zo ingeburgerd als nu. „Het was geen taboe, maar menigeen had nog het idee dat het alleen voor sneue types was, die op de 'gewone' manier geen relatie konden krijgen. Dat is er gelukkig helemaal van af, nu is het bijna stoer om te doen. Ik kan het iedereen aanraden, want voor mij heeft het geweldig uitgepakt. En extra leuk is dat iemand van de datingsite ons heeft ge trouwd." Dat meldt het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) in zijn gisteren gepubliceerde jaar verslag. „Dat zoveel minder men sen een motorrijexamen hebben afgelegd, heeft vooral te maken met Europese regelgeving die be gin 2013 is ingevoerd", zegt Arjan Everink, hoofd verkeer en oplei dingen van de Koninklijke Neder landse Motorrijders Vereniging. „Door die nieuwe regel kon ie mand die jonger is dan 24 alleen maar een rijbewijs halen voor een 125CC motor. Voor veel jongeren is zo'n 125CC niet meer dan een grote bromfiets. Daardoor was de ani mo voor die groep niet zo groot." Everink zegt dat de regelgeving in middels weer is veranderd en dat motorrijders tussen de 20 en 24 jaar sinds begin dit jaar ook mo gen opgaan voor motoren in de middelzwaarste categorie. Alleen de zwaarste motoren blijven voor lopig taboe. „Dat de regels zijn veranderd, merk je nu al. Er mel den zich dit jaar meer jonge men sen aan bij de motorrijscholen." De KNMV-medewerker zegt dat ook de slechte economische situa tie van invloed is geweest. „Motor rijden wordt vaak vooral als een hobby gezien. Daardoor bezuini gingen mensen vermoedelijk eer der op een rijbewijs voor de mo tor dan op autorijlessen." Dat jongeren het ondanks de eco nomische malaise nog steeds be langrijk vinden hun rijbewijs te halen, blijkt wel uit het succes van de proef 2toDrive voor 17-jari- gen. Deelnemers aan 2toDrive die voor het examen slagen, krijgen een gewoon rijbewijs. Tot hun 18e mogen zij alleen rijden onder begeleiding. In 2012 zijn bij de 17-jarigen 30.000 examens afgeno men, in 2013 verdubbelde dit aan tal tot 63.000. „2toDrive draait als een tierelier", zegt de brancheor ganisatie Bovag. „Mede door dit succes ligt het aantal in 2013 afge legde rijexamens voor personen auto's in 2013 net iets hoger dan in 2012." Uit het jaarverslag blijkt dat de slechte economie ook van invloed is geweest op het aantal rijbewij zen dat is verstrekt aan chauffeurs in de transportsector. Het aantal praktijkexamens voor de vracht wagen daalde van tienduizend in 2012 tot negenduizend in 2013. DEN HAAG - Rob Mulder van de Vereniging Eigen Huis en Adriana van Dooijeweerd van de Advies commissie voor Vreemdelingenza ken wilden ook Nationale Om budsman worden. Dat meldde de NOS gisteren. De omroep heeft een kandidatenlijst in handen ge kregen. Volgens de NOS staat ook een oud-minister op de kandida tenlijst Hij of zij ontkent te heb ben gesolliciteerd, maar zegt wel te zijn gepolst. Het is niet bekend om wie het gaat Na de sollicitatie procedure werd de vertrekkende ANWB-chef Guido van Woerkom voorgedragen en gekozen. Hij kwam echter onder vuur te lig gen. Dinsdag trok hij zich terug. Behalve Van Woerkom zouden nog vijf mensen in beeld zijn ge weest. Eis: levenslang voor moord Van der Stap Ron P. moet levenslang de cel in voor de moord op de Rijs- wijkse studente Anneke van der Stap, vindt het Openbaar Ministerie. De aanklager eiste deze straf gisteren in hoger be roep. De studente werd in 2005 dood gevonden in Rijswijk. Ron P. is eerder veroordeeld voor de moord op stewardess Christel Ambrosius, de zoge noemde Puttense moordzaak. Hij had vanaf het begin de schijn tegen in de moordzaak Van der Stap. Uiteindelijk sprak de rechtbank hem on danks een levenslange eis van het OM in september 2012 vrij. DONDERDAG 19 JUNI 2014 vinden op internet J°ngere ,aat DEN HAAG DEN HAAG BREDA Annemiek en Roddy op hun trouwdag, foto Lexa.nl door Hans Heijt NIJMEGEN - Het aantal rijexamens in Nederland is vorig jaar met ruim 100.000 gedaald tot 1,3 miljoen. Vooral voor een motorrijbewijs zijn veel minder examens afgelegd. In 2012 deden bijna 84.000 motorrij ders het praktische examen. In 2013 waren dat er nog 43.000. In 2012 deden zo'n 84.000 motor rijders het praktische examen. In 2013 waren dat er nog maar 43.000. DEN HAAG Gratis uitgebreide brochure? Bel 0800 - 27 40 400 Vast en uitrijdbaar Meerdere comfortzones Elektrisch verstelbaar 1 en 2-persoonsbedden Bijpassende nachtkasten Ideale instaphoogte Verschillende breedtes Verschillende lengtes Voor een gezonde nachtrust

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5