Joannathan Duinkerke verovert wereldtitel 3x2 IF» Maak nu kans op tickets voor de openings 14 SPORT Talent uit Estland hoogst geplaatste tennisster in Middelburg KAARTEN Inclusief tennisclinic, officiële opening, diner en vipbox plaatsen ai tennis toufMsment driekleur Challenger Zeeland De inschrijftermijn voor het inter nationale tennistoernooi in Mid delburg verstreek vorige week al. Nu is ook de mogelijkheid om weer uit te schrijven voorbij. Die bedenktijd is er omdat het gebrui kelijk is om je voor meerdere toer nooien aan te melden. Kontaveit (18) maakt al jaren gro te stappen op de wereldranglijst. Eerder deze week deed ze nog mee aan de kwalificaties voor Wimbledon. Serieuze uitdagers voor haar in Middelburg worden de Franqaise Irena Pavlovic - de winnares van vorig jaar - en Indy de Vroome. Lesley Kerkhove uit Zierikzee en Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke zijn rechtstreeks geplaatst voor het hoofdtoernooi en hoeven dus geen wildcard te krijgen. Bij de mannen staat Yannick Mer- tens (247e op de ATP-ranking) bo ven aan de lijst. Hij won in 2011 het toernooi in Middelburg. On der anderen Boy Westerhof en Matwé Middelkoop zullen het hem lastig proberen te maken. De organisatie heeft nog wild cards te verdelen voordat het toer nooi op 30 juni begint. Duinkerke legde gisteren met de nationale ploeg de tien kilometer in Racice (Tsjechië) af in 13 minu ten en 48 seconden. Het trio had meer dan een halve minuut voor sprong op nummer twee Portu gal. „Ik wil vooral met mijn team maatjes scoren in de ploegen tijdrit", had Duinkerke vooraf aan gekondigd. „Met Martijn Roest, die een geweldige tijdrijder is, De- vy Mertens, die de laatste tijd veel progressie heeft geboekt, en ik zelf, die in vorm ben, hebben we een sterke ploeg. Het parcours is te vergelijken met de Amstel Gold Race, geen grote klimmen maar wel veel heuveltjes. Dit zou mijn terrein moeten zijn, zodat ik een topvijfplaats als doel stel." Later deze week rijdt Duinkerke ook nog de individuele wegwed strijd. De Goesenaar heeft de eer ste stap gezet om de dubbel van de Special Olympics in 2011 te eve naren. Toen won hij in Athene na de ploegentijdrit ook de indivi duele wedstrijd. ROTTERDAM - Hans-Peter Minder houd hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over een gebrek aan goede paarden. De uit Westka- pelle afkomstige dressuurruiter presenteerde gisteren op de ope ningsdag van het CHIO in Rotter dam een nieuwe aanwinst, Glock's Flirt. Met de dertienjarige hengst eindigde hij in de Grand Prix meteen op de derde plaats. Flirt is het vijfde paard waarmee Minderhoud de laatste maanden goede prestaties neerzet. Kort ge leden deed hij dat ook al met Jo hnson, Zanardi, Romanov en Ziesto. De veertigjarige dressuur ruiter kreeg Glock's Flirt een half jaar geleden onder het zadel, na dat hij in Oostenrijk op het Glocks Horse Performance Cen tre, het hoofdkwartier van hoofd sponsor Gaston Glock, was opge leid. Op 25 mei debuteerde hij in Ermelo met de dertienjarige hengst en greep meteen de zege. Twee weken later werd de combi natie tweede in Outdoor Gelder land en gisteren, bij de eerste se rieuze internationale wedstrijd, was het dus opnieuw prijs met het paard dat vooral qua atletisch vermogen uitblinkt. Minderhoud kwam in het Kraling- se Bos om kwart voor vijf als der de in de ring en greep met 72,22 procent de leiding. Hij hield de koppositie lang vast, mede omdat de wedstrijd voor het WK-duel Nederland-Australië twee uur on derbroken werd. Pas om half ne gen nam Minderhouds partner Edward Gal met Glock's Voice met 75,78 procent de leiding over. Een uur later kwam ook Diederik van Silfhout met Arlando daar nog overheen (74,3 procent). Laurens van Lieren en zijn vrien din Lynne Maas konden zich niet mengen in de strijd om de boven ste plaatsen. Maas, tegenwoordig met Van Lieren en hun zoon Brent woonachtig in Schore, ein digde met haar paard Zamora als veertiende met 66,5 procent. Van Lieren werd met Ulysses la Hoya negende met 68,48 procent. VOORDEEL VIP-dag van de Challenger op 28 juni! (S) pzc.nl Het gouden Oranje-trio aan de start van het WK ploegentijdrit in Tsjechië. Op de voorgrond wacht Joannathan Duinkerke op het startsignaal. Meer keuze Minderhoud MIDDELBURG - De Estse tennisster Anett Kontaveit, de nummer 176 op de wereldranglijst, is de hoogst geplaatste speelster die begin juli meedoet aan de Driekleur Challen ger Zeeland. MIDDELBURG - Twee dagen na zijn 25e verjaardag is Joannathan Duin kerke uit Goes samen met Davy Mertens en Martijn Roest wereld kampioen ploegentijdrit geworden bij de ID-renners (geestelijk gehan dicapten). door Koen de Vries 9 Hans Peter Mindeerhoud is op de eerste dag van het CHIO in Rotterdam in de Grand Prix derde geworden. Altijd al eens les willen krijgen van een internationale (ex)tennisspeler? Als je deze tickets wint is dat nog maar een klein onderdeel van je VIP-treatment. Doe mee en maak kans op een bijzondere tennismiddag in ons eigen Zeeland! Zaterdag 28 juni 15.30 -17.00 uur: Toptennisclinic met internationale (ex)tennisspelers. 17.00 -18.00 uur: Officiële opening door de commissaris van de Koning dhr. Polman en de burgemeester van Middelburg dhr. Bergmann. 18.00 -19.00 uur: Aanvang openingsdiner met Zeeuwse streekproducten. 19.00 - 22.30 uur: Toegang tot het Stoffels Bleijenberg Viptopdeck. Doe mee! Mail voor a.s. maandag 23 juni je gegevens naar marketing@pzc.nl, dan loot je automatisch mee voor 2 tickets voor de openings VIP-dag van de Challenger Zeeland op 28 juni. Er worden 3x2 kaarten onder abonnees verloot. De winnaars ontvangen persoonlijk bericht. Kijk voor meer informatie op www.driekleurchallengerzeeland.nl De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. wiatteièigB) kHtrnotiemol Ttnnii Touinommt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58