Van Baarle wil zijn 'motor' opvoeren Belkin kon niet langer vooruit met het peloton SPORT 11 POWEU., Vorig jaar maakte Van Baarle daar een gewoonte van. In zijn laatste beloftenseizoen reeg het talent uit Zoetermeer de overwinnin gen aaneen, met als meest aan sprekende zeges Olympia's Tour en het NK. Het leverde hem een profcontract op bij Garmin- Sharp. Zijn podiumplek van gisteren is zijn eerste als professional. Als vanzelf sprak Van Baarle in Bladel over een 'leerjaar'. „Maar in kleine re wedstrijden kan ik nu al mee doen om de winst. In Dubai en de Driedaagse van West-Vlaande ren was ik er eerder ook al dicht bij." De inmiddels 22-jarige Zuid-Hol lander deed dit voorjaar mee aan alle grote kasseienklassiekers en haalde steeds de eindstreep. In de achterhoede. „Mijn motor is daar nog niet groot genoeg voor. Die wil ik in de toekomst vergroten, om daar mee te kunnen spelen." In de Ster ZLM Toer mag hij volle dig voor eigen kans gaan. Giste ren strandde hij op een seconde van Gilbert. „Maar dat is niet de minste, hè?" Voor Gilbert was zijn winst van gisteren zijn eerste zege na die in de Amstel Gold Race op 20 april. Bovendien was het voor de 31-jari- ge Belg de eerste keer dat hij een proloog won. Dat was dan ook nog eens een bijzondere, omdat de koers gisteren twee keer werd stilgelegd. Eerst moest de brand weer het parcours op voor een wo ningbrand. Daarna werd Kenneth Vanbilsen (renner van Topsport Vlaanderen) per ambulance en met een heupblessure afgevoerd nadat hij op een overstekende toe schouwer was gebotst. Waar de meeste aanwezige top pers de Ster ZLM Toer zien als een voorbereidingskoers op de Tour de France heeft Gilbert (die de Tour niet rijdt) een speciale band met de rittenkoers. „Ik ken die al van toen ik nog een klein manneke was. Toen die nog Te- leflex Toer heette", zei hij giste ren. „Dan gingen wij spelen bij La Redoute en kwam er plots een koers uit 'Olland' langs. Niemand kende die." Dat is inmiddels veranderd. Gil bert won de wedstrijd al in 2009 en 2011 en lonkt nu naar zijn der de eindwinst. Die wil hij zaterdag veiligstellen in de traditionele Waalse etappe over La Redoute. Van Baarle wacht vandaag al een rit die hij goed kent. De etappe van Rucphen naar Sint Wille- brord voert over het parcours van de Dorpenomloop Rucphen, de beloftenklassieker die Van Baarle vorig jaar nog won. „Ik denk dat niet veel andere renners die route daar zo goed kennen als ik", zei hij met een knipoog. Snel cashen en dan weer wegwe- zen, dat is de kritiek die het Ame rikaanse technologiebedrijf voor al over zich heen krijgt, nu Belkin gebruik maakt van de clausule om het contract met de wieler ploeg voortijdig te beëindigen. Woordvoerder Mike Duin van Bel kin Nederland bestrijdt dat zijn bedrijf erop uit was om twee keer bij de Tour voor een dubbeltje op de eerste rij te zitten. „Ik praat niet over bedragen, maar dit is wel de grootste sponsorinveste ring die het bedrijf ooit gedaan heeft", reageert hij. Duin herhaalde ook gisteren nog maar eens dat het Belkin vooral te doen is om een strategische koers wijziging. „Eentje die we een jaar geleden niet konden voorzien toen we het contract met de wie lerploeg sloten." De clausule duid de er volgens hem al op dat Bel kin opereert in een branche waar in altijd rekening moet worden ge houden met een onverwachte koerswijziging. Die diende zich volgens Duin eind vorig jaar aan. Het bedrijf nam Linksys over en zag zich daarnaast genoodzaakt met MeWo in de nieuwe, sterk groeiende markt van de via inter net aangestuurde afstandsbedie ning te springen. Volgens hem heeft Belkin in eer ste instantie onderzocht of het haar nieuwe merknamen Linksys en MeWo ook via de wielersport in de markt kon zetten. „Voor de naamsbekendheid van Belkin had sportsponsoring in ieder geval een groot effect", aldus Duin. Toch besloot het bedrijf de wieler sport te verlaten. „De kracht van de sport is dat je via de naamskop- peling met de ploeg heel snel re sultaat boekt op het gebied van naamsbekendheid. Met drie mer ken is dat lastiger. Dus kiezen we voor een andere marketingstrate gie. Helemaal omdat we ons moe ten richten op de wereldmarkt." Snel van wiel kunnen veranderen hoort bij het overleven en succes vol blijven in de wereld van de moderne communicatietechniek. Daarnaast leert het vertrek van Belkin uit de wielersport nog één ding, weet Duin: „Hoewel de sport steeds mondialer wordt, is ze toch vooral interessant voor be drijven die zich richten op de West-Europese markt. De ploeg moet volgens mij vooral in die richting een nieuwe hoofdspon sor zoeken." Ajax strikt talent van Dinamo Zagreb AMSTERDAM - Robert Muric is de derde aanwinst van Ajax. De 18-jarige Kroatisch international komt over van Dinamo Zagreb en tekent voor vier jaar. De kampioen haalde voor het nieuwe sei zoen al Richairo Zivkovic van FC Groningen en op huurbasis Arkadiusz Milik van Bayer Leverkusen. Geen Wimbledon voor Hogenkamp Richel Hogenkamp heeft zich niet gekwalificeerd voor Wimbledon. De Neder landse tennisster verloor gis teren in de tweede ronde met 6-4 6-4 van de Ameri kaanse Irina Falconi. Door de uitschakeling van Hogen kamp doen er geen Neder landse vrouwen mee op het Engelse grandslamtoernooi. Blom met Keijzer verder richting Rio Zeilster Claire Blom ver volgt haar voorbereidings traject op de Olympische Spelen in Rio de Janeiro met Nina Keijzer. Het tweetal, ac tiefin de 49er FX-klasse, start deze week met de wa tertrainingen in Schevenin- gen. Blom vormde eerst een koppel met Annemiek Bek kering. Winst Van lersel en Meppelink in Berlijn Marleen van lersel en Made- lein Meppelink hebben de eerste twee pouleduels van het beach volleybaltoernooi in Berlijn gewonnen. Het duo versloeg op de grand slam eerst het Duitse duo Teresa Mersmann/Isabel Schneider met 2-0 en daar na de Canadese Heather Bansley en Sarah Pavan: 2-0. Powell voorlopig vrij om te sprinten De dopingschorsing van de Jamaicaanse sprinter Asafa Powell is tijdelijk opgehe ven. Hij mag uitkomen in wedstrijden zolang het hof van sportarbitrage CAS nog geen besluit heeft genomen over zijn beroep. Het CAS meldde gisteren dat die tij delijke vrijstelling ook geldt voor Sherone Simpson. DONDERDAG 19 JUNI 2014 P AVI VA I I Dylan van Baarle tijdens de proloog in Bladel. foto Dick Soepenberg/VI Images door Jan Martens BLADEL - 'Wedstrijdambassadeur' Michael Boogerd riep hem voor de start al uit tot eindwinnaar van de Ster ZLM Toer 2014. Zo ver wilde Dylan van Baarle zelf niet gaan, na dat hij gisteren in de proloog in Bla del tweede was geworden achter Philippe Gilbert. Hoewel: „Als ik er gens meerijd, wil ik altijd winnen." Gilbert won al in 2009 en 2011 en lonkt naar zijn derde eindwinst. Die kan hij zaterdag veiligstellen door Ad Pertijs AMSTERDAM - Twee voor de prijs van één, dat is wat Belkin krijgt nu het bedrijf al na minder dan een jaar aankondigt te stoppen met sponsoren van de gelijknamige Ne derlandse wielerploeg. Met drie merknamen was het voor Belkin niet meer interessant om in de wielersport actief te blijven VOETBAL TENNIS ZEILEN BEACHVOLLEYBAL Asafa Powell foto VI Images ATLETIEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55