Zwitserland geeft de waaghalzen van het peloton weer ruim baan Het regent afhakers in Rosmalen. De Nederlanders spinnen er garen bij. 10 SPORT TENNIS Sterkste ploeg Oranje naar EK ROSMALEN - Wielrenners rijden met gebroken sleutelbenen de Tour de France uit. Wereldvoetbal ler van het jaar Cristiano Ronaldo verschijnt allesbehalve fit aan de af trap van de Champions League fi nale. Hup, een spuit erin en gaan. En de tennissers op de Topshelf Open? Die haken af zodra ze een pijntje voelen. Het zijn verschillende grootheden: Tour de France, Champions Lea gue en Topshelf Open. In dat rijtje past Wimbledon. Dat is precies de 'boosdoener' voor het toernooi in Rosmalen en zijn directeur Marcel Hunze. Met 's werelds grootste en belangrijkste tennistoernooi voor de deur durven de tennissers geen risico's te nemen. Geef ze eens on gelijk. Velen beschouwen de Topshelf Open als een serieuze training. Als het dan even niet lukt, soit. Zie het slagveld bij de geplaatste vrou wen: krijgen ze naar hun smaak te veel weerstand, dan zijn ze niet van zins tot het uiterste te gaan. Op het Autotron zijn al dan niet geblesseerde afhakers wel langer gemeengoed, maar de editie van 2014 spant de kroon. Gaël Monfils zag Rosmalen niet eens. Een on willige knie noopte de Franse ten- nisartiest, net als vorig jaar, nog vóór het toernooi tot afhaken. Da vid Ferrer sloeg wel een bal of twee op een trainingsbaan, maar maagproblemen zorgden ervoor dat hij voor zijn eersterondepartij al in het vliegtuig terug naar Span je zat. Jesse Huta Galung bereikte zondag halverwege zijn wedstrijd al de volgende ronde nadat zijn te genstander had opgegeven. En Thiemo de Bakker? De Westlan der haalde de kwartfinale zonder te spelen. De als vijfde geplaatste Dmitri Toersoenov had een onwil lige voet en besloot geen risico's te nemen. Carla Suarez Navarro, de nummer vier bij de vrouwen, haakte gisteren in de ochtenduren af. Alsof het nog niet genoeg was, werd de dag afgesloten zoals die begon: met de opgave van de als eerste geplaatste titelverdedigster Simona Halep. De Nederlanders en (andere) min dere goden, voor wie Rosmalen wél een hoofdprijs is, spinnen er garen bij. Zo had Michaëlla Kraji cek in de tweede ronde in Yarosla va Shvedova een veel minder ster ke tegenstander dan in de eerste ronde met Dominika Cibulkova, die niet tot het gaatje was gegaan. De Nederlandse ging desondanks onderuit tegen de Kazachstaanse door twee tiebreaks te verliezen. Na twee uur verliet ze gedesillusio neerd de baan. Krajicek, die in beide sets een set- punt kreeg, leek zich te realiseren dat dit dé kans op een kwartfinale in een WTA-toernooi was. Dat lukte 'Kleine Kraai', die af en toe nog iets van haar oude klasse laat zien, begin 2012 voor het laatst. „Het zat allemaal niet mee", baal de Krajicek een halfuurtje na haar partij nog altijd. „Ik heb na afloop twintig minuten op een stoel geze ten om te laten doordringen wat er was gebeurd. Ik had het gevoel dat alles en iedereen tegen mij was. Normaal kan ik me heel goed afsluiten voor alles om me heen, maar dat lukte totaal niet De irrita ties namen steeds meer toe. Het mocht gewoon niet zo zijn." Huta Galung kreeg na Krajicek de kans om zich voor het eerst in zijn carrière bij de laatste acht van een ATP-toernooi te spelen. De 28-jari- ge Haarlemmer had de pech dat hij met de Spanjaard Fernando Verdasco één van de laatst overge bleven topfavorieten trof In de eer ste set capituleerde Huta Galung pas in het slot, daarna was het he lemaal over (7-5 6-3). Het merendeel van renners en vol gers was op zijn zachtst gezegd minder amused met de fïnishloca- tie die de organisatie had uitgete kend. Twee bochten in de laatste 400 meter onderstreepten vol gens de critici nog maar eens hoe on-Zwitsers onverantwoord er dit jaar in de Tour de Suisse te werk is gegaan. Mark Cavendish crash te op 300 meter voor de finish en was daarmee - in sportief opzicht - het grootste slachtoffer van de chicane-aankomst in Büren. Zijn teambaas Patrick Lefevere van Omega Pharma twitterde direct zijn ongenoegen de wereld in en riep zijn vakbond AIGCP op ein delijk wat te gaan doen aan alle misstanden die renners dagelijks tegenkomen. AIGCP-directeur Luuc Eisenga is het roerend met hem eens. „Een organisatie mag een parcours voorschotelen dat de beste ren ners naar voren haalt. Ze moet niet, net als hier, de grootste waag halzen naar voren halen", vindt de Nederlander. Twee 'nergens op slaande' haakse bochten in de laat ste 400 meter, een te smalle fi- nishstraat en reclameborden op de weg zijn volgens hem zaken die de jury nooit hadden mogen tolereren. „Massaspurt of niet, je moet op alle eventualiteiten zijn voorbereid." Mare Reef, de Giant-ploegleider van Degenkolb, had minder moei te met de aankomst. „Iedereen wist wat er ging komen. Daar moet je je dan op instellen. Het probleem is eerder dat het onder linge respect in zo'n finale en sprint ver te zoeken is." BRAUNSCHWEIG - De Nederlandse Atletiekunie vaardigt de sterkst mogelijke ploeg af naar het Euro pees kampioenschap voor landen teams in het Duitse Braunsch weig. Oranje komt dit weekeinde voor het eerst uit bij de elitelan- den in de super league. Churandy Martina (200 meter en estafette), Dafne Schippers (200 meter en estafette), Ignisious Gai- sah (verspringen), Jamile Samuel (100 meter en estafette), Sharona Bakker (100 meter horden), Thij- men Kupers (800 meter) en Sifan Hassan (3000 meter) zijn de kop stukken in de ploeg, die onder lei ding staat van technisch directeur Ad Roskam. Nederland treft elf tegenstanders in de super league. Wimbledon boosdoener door Pim Dikkers I Michaëlla Krajicek tijdens haar verloren partij tegen Yaroslava Shvedova. foto Henk Koster/VI Images UITSLAGEN WIELRENNEN Büren an der Aare. Ronde van Zwitserland, UCI WorldTour. Vijfde etappe, Ossingen - Büren an der Aare: 1Modolo (Ita) 184 km in 4.08.06, 2. Sagan (Slw), 3. Degenkolb (Dui); 6. Danny van Poppel (Ned). Algemeen klasse ment: 1. Martin (Dui) 18.27.47, 2. Dumoulin 0.06, 3. Sagan 0.10, 4. Mollema 0.17. Bladel. Ster ZLM Toer. Proloog, Bladel - Bla- del: 1 Gilbert (Bel) 7 km in 8.37, 2. Van Baarle (Ned) 0.01, 3. Timmer (Ned), 4. Lammertink (Ned), 5. Kittel (Dui). TENNIS Mannen. Eastbourne. Mannen. Tweede ron de: Gasquet (Fra/1) - Tomic (Aus) 6-4 3-6 6-3, Lopez (Spa/3) - Kamke (Dui) 7-6 (10) 7-5, Isto- min (Oez) - Garcia-Lopez (Spa/4) 6-2 7-5. Rosmalen. Tweede ronde: Verdasco (Spa/2) - Huta Galung (Ned) 7-5 6-3, De Bakker (Ned) - Toersoenov (Rus/5) walkover, Bautista (Spa/3) -Ebden (Aus) 7-5 7-6(1). Vrouwen. Rosmalen. Tweede ronde: Sjvedo- va (Kaz) - Krajicek (Ned) 7-6 (6) 7-6 (4), Beck (Dui) - Halep (Roe/1) 5-7 3-2 opgave, Zheng Jie (Chn) - Suarez Navarro (Spa/4) 7-5 0-1 op gave, Svitolina (Oek) - Flipkens (Bel/6) 7-6 (4) 6-4. Eastbourne. Tweede ronde: Kvitova (Tsj/2) - Lepchenko (VSt) 6-1 6-4, Kerber (Dui/5) - Cor net (Fra) 7-5 1-6 7-6 (3). door Ad Pertijs BÜREN - Sacha Modolo hoorde je niet klagen in Büren. Geen wonder. De Italiaan won er dankzij zijn snel heid en lef de vierde rit van de Ron de van Zwitserland. Voor Peter Sa gan en John Degenkolb.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54