1 ^Probeer net nu en kijk de hele WK-maand gratis 'o-Ochoa': het elftal heeft plotseling een zonder nieuwe sterren held Vodafone Live TV Vodafone Onbeperkt TV kijken op je mobiel vodafone.nl/TVopjemobiel Power to you Costa Rica wil ook Italië verslaan Brasil 2014 9 Japanse scheidsrechter krijgt straf Op de oorspronkelijke voorpagina stond een afbeelding van presi dent Enrique Pena Nieto, maar voor de gelegenheid is diens hoofd vervangen door dat van Guillermo 'Memo' Ochoa, de doel man van de Tricolor, het nationa le elftal. Nadat hij de Brazilianen dinsdag met enkele fabuleuze red dingen op o-o hield, is 'Memo' niets minder dan een nationale held geworden. Mexico vierde na het sterke optre den tegen Brazilië een beschei den feestje. Op de Paseo de la Re- forma, de belangrijkste avenue van Mexico-Stad, gingen na het laatste fluitsignaal enkele duizen den enthousiaste fans de straat op. „Een gelijkspel dat smaakt naar een overwinning", kopte 's lands grootste dagblad El Univer sal tevreden. Natuurlijk, het was 'slechts' een gelijkspel en normaal gesproken zal Mexico nog flink aan de bak moeten tegen Kroatië om kwalifi catie voor de volgende ronde af te Velen gingen ervan uit dat we na drie duels puntloos naar huis zouden gaan dwingen, maar tevredenheid over heerst. Niet alleen sloeg het team een paar deukjes in het vooraf on kwetsbaar geachte Brazilië, door het goede spel en de vechtlust is ook de uiterst moeizame kwalifi catiereeks vergeten. Mexico plaats te zich pas op het allerlaatste mo ment voor het WK ten koste van Nieuw-Zeeland en voorafhadden weinig Mexicanen er veel vertrou wen in. Na prima wedstrijden tegen Ka meroen (ï-o) en Brazilië lijken de fans er weer in te geloven. „Ik had niet gedacht dat ze zo goed zou- den spelen", zegt de 35-jarige Adriana Ibanez, die voor een bank werkt en de wedstrijd met colle ga's op kantoor keek. „Velen gin gen ervan uit dat we na drie wed strijden puntloos naar huis zou den gaan. Maar tegen Brazilië heb ben ze gevochten voor iedere cen timeter." Vooral doelman Ochoa wordt al om geprezen. Zowel tegen Kame roen als Brazilië hield hij zijn ploeg op de been met spectaculai re reddingen, waardoor hij in de voetsporen van zijn voorganger Jorge Campos lijkt te treden. „o-Ochoa", kopte dagblad Reforma. „Van tweede garnituur naar held", vond El Universal. Misschien is dat nog wel het bes te resultaat van de wedstrijd te gen Brazilië: een elftal zonder ster ren heeft plotseling een topspeler in de gelederen. Costa Rica tankt een hoop zelfver trouwen uit de zege op Uruguay. De Amerikanen gaan morgen te gen Italië ook voor de zege. „De ploeg die speelt op een gelijkspel, verliest uiteindelijk vaak. Dat heeft dus geen zin. Wij gaan voet ballen voor de winst", zo maakt middenvelder José Miguel Cubero duidelijk. Christian Bolanos, even eens middenvelder, is vol vertrou wen. „Italië is sterk en we hebben respect voor ze, maar het gaat er in voetbal ook om hoe sterk je je voelt." Costa Rica doet voor de vierde keer mee aan het WK. Yuichi Nishimura, de scheids rechter die het openingsduel van het WK floot, lijkt door de FIFA te zijn gedegradeerd tot vierde official. De Japanner druk te een flinke stempel op de wed strijd tussen Brazilië en Kroatië. Het gastland kreeg onder meer donderdag 19 juni 2014 een onterechte strafschop en Nishimura floot een kansrijke aanval van Kroatië om onduide lijke reden af. Bij wijze van straf moet de Japanner nu een wed strijd toekijken vanaf de zijkant. Morgenavond is hij vierde man bij het duel Honduras-Ecuador. door onze correspondent Jan-Albert Hootsen MEXICO-STAD - De foto zong al rond op de sociale media voor de wedstrijd tussen Mexico en Brazilië goed en wel was afgefloten. Het was een cover van het Amerikaan se tijdschrift Time, van 24 februari dit jaar, met daarop in grote letters 'Het Redden van Mexico'. De Mexicaanse Adriana Ibanez Een gelijkspel tegen Brazilië smaakt naar een overwinning Kop in de krant El Universal Guillermo Ochoa, de held van Mexico, foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53