201 Doorhalen wat niet van toepassing is Blunderende Akinfejev kan rekenen op een ernstig gesprek met Capello Louis van Gaal begint zijn nieuwe baan als trainer van Manchester United met de thuiswedstrijd tegen Swansea City op 15 of 16 augustus. 6 Brasil 2014 Didier Drogba stichtte vrede in Ivoorkust én verjaagt nu ook nog de malariamug. „Ik heb van dichtbij meegemaakt hoe verwoestend de ziekte malaria kan zijn." i— Ik schrijf deze column twee uur voor aanvang van Australië-Nederland, maar hieronder volgen alvast de nabeschouwingen bij ver schillende uitslagen. De scores die niet van toepassing zijn, kunt u doorstrepen. Australië-Nederland: ï-o. Oranje is terug op aarde. We zijn opnieuw ten prooi geval len aan typisch Nederlandse zelfoverschatting, terwijl we hadden kunnen weten hoe kwetsbaar onze verdediging nog altijd is. Terugkijkend moet je vaststellen dat Spanje tegen Nederland veruit de bete re ploeg was en dat we geluk hebben gehad. De positie van Van Gaal lijkt onhoudbaar en Australië is samen met Duits land de belangrijkste kandi daat voor de wereldtitel. Australië-Nederland: o-i. Een draak van een wedstrijd, maar wat geeft dat? Je kunt wel kri tiek hebben op het saaie spel, maar dankzij die ene counter is Nederland wel gewoon door naar de volgende ronde. De ze ven spelers met geel krijgen waarschijnlijk rust tegen Chili. Australië-Nederland: 0-3. Een prima overwinning. Enige smet op de feestvreugde is de dubbele beenbreuk van Arjen Robben. De komende dagen moet duidelijk worden of de blessure ernstig is. Australië-Nederland: 2-8. De Amsterdamse burgemeester Van der Laan beslist later van daag op welk tijdstip de huldi ging van het Nederlands elftal op 15 juli zal beginnen. In de late dinsdagwedstrijd tegen Zuid-Korea had Akinfejev de bal nooit écht klemvast. Dit sloeg ech ter alles. Tot zijn geluk scoorde in valler Aleksandr Kerzjakov zes mi nuten later, waardoor de schade van de blunder beperkt bleef tot een 1-1 gelijkspel. Akinfejev kan rekenen op een ernstig gesprek met bondscoach Fabio Capello. Die heeft op zijn beurt iets uit te leggen aan topscorer Kerzjakov en vaste aanvoerder Igor Denisov. Tot hun verrassing hield Capello de routiniers op de bank. Totdat hij ze nodig had om de achter stand weg te werken. Na de wedstrijd wilde de Italiaan se coach daar niet op terugkomen. „Het team reageerde geweldig na de openingstreffer. De spelers be gonnen erg nerveus aan de wed strijd. Later groeiden we in het duel en dat vind ik zelfbelang rijk", zei de coach, die eerder met AC Milan, Juventus, AS Roma en Real Madrid een veelvoud aan landskampioenschappen won. Na de twee doelpunten kwam er opwinding in de wedstrijd. Tot de 67e minuut werd in de Arena Pantanal in Cuiaba een saai schaakspel vertoond tussen twee ploegen die discipline belangrij ker lijken te vinden dan creativi teit. Bij de Zuid-Koreanen zit die disci pline in het bloed. In Rusland heeft bondscoach Capello de teu gels aangetrokken na de Neder landse jaren met Guus Hiddink (2006-2010) en Dick Advocaat (2010-2012). Hij heeft bovendien de sterren Andrey Arsjavin (de verrassing van het EK in 2008, red.) en Roman Pavljoetsjenko aan de kant gezet. Capello is naar Brazilië gekomen met spelers die louter in de Russische competitie spelen. Het team is eigenlijk al in voorbereiding op het WK over ~3r door Frank Timmers CUIABA - Vol ongeloof zag de Russi sche doelman Igor Akinfejev de bal na een afstandsschot van de Zuid- Koreaan Keun-Ho Lee uit zijn han den glippen en over zijn hoofd in het eigen doel verdwijnen. GROEP H: RUSLAND - ZUID-KOREA Scoreverloop: 68. Keun-Ho Lee 0-1, 74. Ker- zajkov 1-1. Scheidsrechter Pittana (Arg). Toeschouwers: 40.000. Gele kaarten: Sha- tov (Rusland), Son, Ki, Koo (Zuid-Korea). Rusland: Akinfejev; Jesjtsjenko, Ignasjevitsj, Berezoetsky, Kombarov; Fajzoelin, Gloesja- kov (72. Denisov), Samedov, Zjirkov (71. Ker zjakov), Sjatov (59. Dzagojev); Kokorin. Zuid-Korea: Jung; Yong Lee, Hong (73. Hwang), Young-Gwon Kim, Yun; Han, Ki, Chung-Yong Lee, Koo; Son (84. Bo-Kyung Kim), Park (56. Keun-Ho Lee). Didier Drogba, van beroep superspits maar in het dagelijks leven ook zeer betrokken bij het wel en wee van de Ivorianen. foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50