Memphis Depay Brasil 2014 5 Topscorers M Robin van Persie (Nederland) 3 Arjen Robben (Nederland) 3 Thomas Müller (Duitsland) ...3 4. Tim Cahill (Australië)2 Neymar (Brazilië) 2 Karim Benzema (Frankrijk) ....2 7. Stefan de Vrij (Nederland)1 Memphis Depay (Nederland) .1 Tweede duel Kuipers: Zwitserland-Frankrijk Xabi Alonso (Spanje)1 Björn Kuipers fluit morgen het Alexis Sanchez (Chili)-1 WK-duel tussen Zwitserland en Jorge Valdivia (Chili) 1 Frankrijk. Het duel in groep E Jean Beausejour (Chili)...~i wordt om 21.00 uur Nederlandse Eduardo Vargas (Chili) 1 tijd in Salvador gespeeld. Kuipers Charles Aranquiz (Chili) 1 maakte indruk in zijn eerste op- Wilfried Bony (Ivoorkust) 1 treden (Engeland-Italië, 1-2) en En vele anderen 1 krijgt nu al een tweede duel. SAO PAULO - Sinds de twee lan den in december bij de loting voor het WK aan elkaar werden gekoppeld, is de vraag al vele ke ren gesteld. Kan Engeland een manier vinden om de onbere kenbare Luis Suarez af te stop pen? Het antwoord volgt vanavond. 'El Pistolero' (de schutter) is meer dan ooit de hoop van Uruguay, dat na de verrassende neder laag tegen Costa Rica (1-3) alleen gebaat is bij een overwinning. Het mooie aan dit affiche is dat Engeland na het verlies te gen Italië (1-2) een vergelijkbaar perspectief heeft. Een nederlaag staat zo goed als zeker gelijk aan uitschakeling op het WK. Dat zou zowel in Uruguay als in En geland hard aankomen. De Zuid-Amerikanen haalden vier jaar geleden de halve finale, waarin Nederland te sterk was (3-2), en willen het nu nóg beter doen. De Engelsen gingen er in 2010 in de achtste fi nale al uit, maar voelden zich - terecht - zwaar benadeeld door het niet toegekende doelpunt van Frank Lampard. De Engelsen willen in Brazilië eindelijk weer eens echt bij de grote voetballanden horen, maar kenden dit WK een valse start. De angst dat uitgerekend Suarez ze vanavond de genadeklap gaat toedienen, is daarna alleen maar toegenomen. De oud-spits van FC Groningen en Ajax is in de Premier League een grote me neer geworden. Dit seizoen ver keerde hij in bloedvorm en ken de Suarez geregeld geniale mo menten. Mede dankzij zijn 31 competitiegoals in 33 duels deed Liverpool eindelijk weer eens se rieus mee om de titel, waar de club uiteindelijk toch nog naast greep. Voor Suarez begon het seizoen wel later, omdat hij eerst nog een schorsing moest uitzitten. In april beet hij Chelsea-verdedi- ger Branislav Ivanovic in zijn arm, waar hij in zijn tijd als Aja- cied zijn tanden al eens in de nek van Otman Bakkal had ge zet. Het incident met Ivanovic, waarvan heel Engeland schande sprak, leverde Suarez tien wed strijden schorsing op. Het was namelijk niet zijn eerste straf. Eerder We hebben een paar moeilijke dagen achter de rug, maar blijf rustig moest Suarez al acht duels toekij ken omdat hij Patrice Evra van Manchester United racistisch had bejegend. Suarez (27) leek er van te heb ben geleerd. Het aantal valpartij en in het strafschopgebied - toch ook zijn handelsmerk - nam af. Dit seizoen viel hij in het shirt van Liverpool vooral op door zijn ongekende winnaars mentaliteit en vele geniale inge vingen. Met Daniel Sturridge vormde hij een levensgevaarlijk koppel, bijgestaan door het grote talent Raheem Sterling. Suarez heeft ook een bijzondere klik met clubicoon Steven Gerrard, die vanavond voor minimaal ne gentig minuten zijn vriend niet is. Gerrard, Sturridge, Sterling, Glen Johnson, Jordan Hender son; liefst vijf ploeggenoten van Suarez bij Liverpool stonden te gen Italië in de basiself van bondscoach Roy Hodgson. Zij weten meer dan wie ook wat Luis Suarez allemaal in huis heeft. Ze weten ook dat de Uru- guayaan er van het ene op het andere moment kan staan en direct kan excelleren. Suarez miste het duel met Costa Rica omdat hij nog niet helemaal fit was, maar ritme lijkt hij nooit echt nodig te hebben. „Fysiek ben ik helemaal in orde", zei Sua rez, die ook nog een boodschap voor zijn landgenoten had. „We hebben een paar moeilijke da gen achter de rug na de neder laag tegen Costa Rica, maar blijf rustig. Die wedstrijd heeft ons vertrouwen niet aangetast. We moeten nu karakter tonen, te gen Engeland alles geven en la ten zien dat we in staat zijn om de komende twee duels naar on ze hand te zetten." Dat de aanvaller vlak voor het WK nog even onder het mes moest, was eigenlijk niet zo heel vreemd. De afgelopen jaren heeft het lichaam van Suarez nauwelijks rust gehad, of het moet tijdens één van zijn schor singen zijn geweest. In 2010 stond zijn zomer in het teken van het WK, een jaar later was Suarez de beste speler tijdens de door Uruguay gewonnen Copa América. In de zomer van 2012 deed hij als aanvoerder mee aan de Olympische Spelen in Lon den en vorig jaar werd hij met zijn ploeg in de halve finale van de Confederations Cup uitge schakeld door Brazilië. Het WK in Brazilië is dus zijn vijfde toer nooi op rij. De voorgaande jaren hebben ech ter niet voor verzadiging ge zorgd. De topscorer aller tijden van Uruguay (38 goals) wil, vlak bij huis, zijn volk trots maken. Hij is al jaren hun talisman. Al les moet dit WK wijken voor het bereiken van de volgende ronde. Ook zijn vriendschap met ploeggenoten van Liver pool. I BË ^1I® 1 BI! LZIIC I Daaal 1 I Hl 3SH I 22 mf !9BISn II Nederland voetbal de als België op zijn slechtst. Ge lukkig hadden wij ook een Dries Mertens, die Memphis Depay heette. De in valler won zijn duels, rende zonder vrees langs de Australi sche houthakkers. De door sommigen liefkozend 'Aussies' genoemde afstammelingen van Britse bannelingen had den steeds een knokig bot ter beschikking om onze jongens mee te raken. Of overdrijf ik nu? Onze jongens deden maar wat. Kippen zonder kop waren ze, die de bal voornamelijk aan Aussies gaven. Totdat Mem phis zijn tattoos kwam sho wen. De subtiele pass op Robin van Persie was niet des Depa/s, die meestal eerst schiet en dan nadenkt. Dat deed hij tien minuten later wel toen hij de bal vol raakte plus de zwabber en de stuit die een zielen- poot maakten van de Austra lische keeper. Depay zal na Daley Blind de volgende ontdekking van de scouts van de Premier League zijn. donderdag 19 juni 2014 De wedstrijd Kameroen-Kroa- tië eindigde te laat om het ver slag nog in alle edities van de ze krant mee te nemen. Maar lezers kunnen terecht bij onze e-paper, waarvan het gebruik voor abonnees gratis is. Tijdens het hele WK is de e-pa- vrienden pijn doen door Barry van der Hooft Luis Suarez tegen 'het volk' per iedere ochtend compleet en biedt ook de verslagen van de late wedstrijden. Boven dien verschijnt de e-paper ook op zondag. /epaper Gratis voor abonnees Speeldata in juni GROEP A GROEP C I GROEP E GROEP G Duitsland Portugal 12 Brazilië 3-1 Kroatië 14 Colombia 3-0 Griekenland 15 Zwitserland 2-1 Ecuador 16 4-0 13 Mexico 1-0 Kameroen Ivoorkust 2-1 Japan Frankrijk 3-0 Honduras Ghana 1-2 VS 17 Brazilië 0-0 Mexico 19 Colombia Ivoorkust 20 Zwitserland Frankrijk Duitsland Ghana 18 Kameroen Kroatië Japan Griekenland Honduras Ecuador 22 VS Portugal 23 Kameroen Brazilië 24 Japan Colombia 25 Honduras Zwitserland 26 Portugal Ghana Kroatië Mexico Griekenland Ivoorkust Ecuador Frankrijk VS Duitsland 1. Brazilië 2-4 (3-1) 1. Colombia 1-3 (3-0) 1. Frankrijk 1-3 (3-0) 1. Duitsland 1-3 (4-0) 2. Mexico 2-4 (1-0) 2. Ivoorkust 1-3 (2-1) 2. Zwitserland 1-3 (2-1) 2. VS 1-3 (2-1) 3. Kameroen 1-0 (0-1) 3. Japan 1-0 (1-2) 3. Ecuador 1-0 (1-2) 3. Ghana 1-0 (1-2) 4. Kroatië 1-0 .(1-3) 1 ggna 4. Griekenland 1-0 l (0-3) 4. Honduras 1-0 (0-2) 4. Portugal 1-0 (0-4) 13 Spanje 1-5 Nederland 14 Uruguay 11 1-3 Costa Rica 15 Argentinië 11 2-1 Bosnië-H. Chili 3-1 Australië Engeland 1-2 Italië 16 Iran 0-0 Nigeria 18 Australië 2-3 Nederland 19 Uruguay Engeland 21 Argentinië Iran 22 België Rusland Spanje 0-2 Chili 20 Italië Costa Rica Nigeria Bosnië-H. Zuid-Korea Algerije 23 Australië Spanje Costa Rica Engeland 25 Nigeria Argentinië 26 Algerije Rusland Nederland Chili Italië Uruguay Bosnië-H. Iran 1. Nederland 2-6 (S-3) 1. Costa Rica 1-3 (3-1) 1. Argentinië 1-3 (2-1) 1. België 1-3 (2-1) 2. Chili 2-6 (5-1) 2. Italië 1-3 (2-1) 2. Iran 1-1 (0-0) 2. Rusland 1-1 (1-1) 3. Australië 2-0 (3-6) 3. Engeland 1-0 (1-2) 3. Nigeria 1-1 (0-0) 3. Zuid-Korea 1-1 (1-1) 4. Spanje 2-0 (1-7) 4. Uruguay 1-0 (1-3) 4. Bosnië 1-0 (1-2) 4. Algerije 1-0 (1-2)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49