40 UIT Fruits de Mer vieren hoogtij in Veere Kleurrijk Goes wil bruggen bouwen Veere staat zaterdag 21 juni in het te ken van zeevruchten. Onder de titel 'Veere into the Fruits de Mer' zijn er de gehele dag verspreid over diverse loca ties gerechtjes verkrijgbaar waarin zee vruchten zijn verwerkt. „Naast de vertrouwde vismarkt waar iede re zaterdag van mei tot september onder meer verse haring, hand gepelde garnalen, verse vis, oesters, groenten en fruit ver krijgbaar zijn, staan er extra activiteiten in het teken van het heerlijke zeebanket", laat mede-organisator en kok van restaurant de Struyskelder Corjan Hoogerheide weten. „Ik bereid zelf samen met de jongens van de Gastrovan, bekend van het pop-up res taurant uit de Timmerfabriek in Vlissin- gen een passend streekgerecht. Verder zul len veel bedrijven een gerecht aanbieden met ingrediënten uit de (Zeeuwse) wate ren", aldus Hoogerheide. Ter omlijsting zullen aquarellisten aanwe zig zijn om hun schilderkunsten te verto nen. Voor de muzikale omlijsting zorgt het 15-jarige Shantykoor Het Veerse Scheepstuig met vier gastkoren. Kleurrijk Goes brengt zondag 22 juni weer een grote diversiteit aan cultu ren bijeen op de Markt in Goes. Het achterliggende doel van dit festival is brug gen bouwen tussen mensen met een ande re culturele achtergrond in de Goese sa menleving en daarbuiten. Volgens de organisatoren lukt dat het bes te door middel van muziek, dans en sma kelijke producten. Activiteiten dus waar niet in eerste plaats taal bij nodig is om plezier met elkaar te delen. Kleurrijk Goes 2014 biedt een gevarieerd programma met optredens van een Zuid-Amerikaanse muziekband, een Afri kaanse muziekgroep, Albanese dans, Zeeuwse dans door leden van Ons Boeren- goed en een Afrikaanse modeshow. Ver der staan er kraampjes met gerechten en A allerlei kunstvoorwerpen uit verschillen de culturen. Ook kunnen er diverse work shops worden gevolgd: dans, boetseren en papier marmeren. Verder is er een optre- den van dichteres Maryline Lamp. Racoon werkt geduldig aan een nieuw album, maar maakt tussendoor graag wel even tijd voor een optreden zondag bij Plaatpop in Bergen op Zoom. penvel krijgt van een nieuw liedje, dan weet je dat het goed zit. Dat er die ideeën zijn en dat we met een producer werken die weet wat hij doen moet, dat geeft rust. Natuurlijk is er vertrouwen in een goede af loop. Je mag ons nuchter noemen, maar we weten wat we kunnen. Ik kan niet veel. Maar een tekst schrijven, zanglijnen beden ken en op die manier popliedjes maken in mijn hoofd, dat kan ik toevallig wel. Zoals iedereen in de band weet wat hij kan. Dat zetten we in voor ons gezamenlijk ding. Er komen weer een paar verschrikkelijk mooie liedjes aan. We hebben deze week weer iets opgenomen... Ja, daar werd ik heel gelukkig van. Songs maken is geen werk. Het opnemen, dat mag je misschien werken noemen. Het verzinnen ervan is ge nieten." Op Plaatpop komen alleen de oude hits van Racoon voorbij. Bassist Stefan de Kroon is volgens Van der Weide de 'chef setlist' van de band. „Op een festival komen ook mensen die niet al onze liedjes kennen. Zeker niet de wat kleinere, die we wel in een theaterset ting kunnen spelen. Maar we hebben in middels genoeg singles. Die laten we mee zingen. Ik zing al die liedjes nog even graag. We kunnen er ons ei nog altijd in kwijt." De leden van Racoon zijn niet de enige Zeeuwse artiesten op festival Plaat pop. Ook zanger Danny Vera maakt zon dagmiddag zijn opwachting bij dit festival op de oevers van de Binnenschelde in Ber gen op Zoom. Programmeur Jean-Paul Heck is heel gelukkig met de line up voor dit tweedaagse festival. Die bestaat naast Racoon en Danny Vera uit Miss Montreal, Gers Pardoel en de 3 JS. „Verder zal de zoge noemde Young Ones-middag zaterdag wor den opgeluisterd door de boyband sensatie Mainstreet. Ook zij geven maar weinig con certen en het was voor ons van groot be lang ook iets voor de jeugd en jongeren te programmeren. Mainstreet trad nooit eer der in West-Brabant op dus dit is wel een primeur", zegt Heek. Op het programma prijkt verder ook nog de naam van Handsome Poet. Zij gelden als een van de beste en meest energieke Ne derlandse popgroepen van dit moment. De vier leden van Racoon wor den vaak 'nuchtere Zeeuwen' genoemd. Ze houden graag het contact met het publiek. Dan weten ze weer waar ze het alle maal voor doen. Zanger Bart van der Wei de geniet er iedere keer opnieuw met volle teugen van. „Mijn leven is één grote waas geworden. Het is zo mooi wat er steeds ge beurt." Het is bijzonder dat een viertal vrienden het zo lang met elkaar uithoudt. Ze kennen elkaar door en door. „Zowel de leuke als de smerige kanten. Maar we vertrouwen el kaar volledig en dat is fijn. We weten pre cies wat we aan elkaar hebben." De druk om steeds opnieuw te moeten presteren lijkt geen vat op de mannen te krijgen. „Afgelopen week zaten we weer een paar dagen in de Belgische studio met producer Wouter van Belle. We voelen geen druk, want we hebben lak aan deadli nes. Een plaat kan niet uitkomen voor die klaar is en wij helemaal tevreden zijn. Pas als het af is, is het af. Weet je, we gaan ook niet zomaar de studio in. Die liedjes heb ben we daarvoor al gemaakt, in diverse on derlinge samenstellingen. Als je zelf kip- Danny Vera treedt zondagmiddag tussen 15.00 en 16.00 uur op bij Plaatpop. Zeeuwse invloeden op Plaatpop Corjan Hoogerheide: 'Fruits de Mer centraal' Zaterdag 21 juni, Veere, 10.00 - 18.00 uur. Optreden tijdens Kleurrijk Goes vorig jaar. Zondag, Grote Markt, Goes, 1300 - 19.00 uur; Volledig programma-overzicht: www.kleurrijkgoes.nl door Willem Jongeneelen Racoon treedt zondag 22 juni vanaf 21.00 uur op bij Plaatpop in Bergen op Zoom. Zaterdag 21 juni, Oevers van de Binnenschelde, Bergen op Zoom; vanaf 12.00 uur; zondag 22 juni, vanaf 14.00 uur. Voor kaarten en meer informatie, ga naar: www.plaatpop.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40